Neler Yeni

Hangi X570 anakart geçsem daha iyidirki?

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,892
İsim
Enver Eryalçın
Bu aylarda MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi Anakart'ı çok kafamı ağrıtmaya başladı yanında verilen Cooler Master ML240L RGB ile ile satıp. Başka bir üst X570 geçesim var biraz para ekleyeyip. yazılımsal sıkıntıları olan bir anakarttır tavsiye etmiyorum !

Bu anakartlardan hangisini almalıyım?

MSI MEG X570 unıfy eğer 3 ay içerisinde MSI Mag X570 tomohawk ülkemizde stoklara gelirse onu alacağım.
ASUS ROG STRIX X570-E GAMING.
Gigabyte X570 Aorus Ultra. Bunun 2 BIOS var ama 128 Mbit bölünmüş ben tam anlamadım yanıtlarsanız sevinirim.

Şimdi bu 3 anakart bakınca arasındaki en dolusu Gigabyte diye biliyorum ancak yazılım anlamında biraz geride kalıyor, ASUS donanım anlamında biraz kırpılmış fakat yazılımsal olarak optimize edilmiş. MSI bakıyorum overclock canavarı bu 3 Anakart'ın arasında gidip geliyorum sürekli fiyatları nerediyse birbirlerine yakın biraz beni aydınlatırsanız seçmeye daha kararlı kalacağıma eminim.

Ben 7 aydır MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi kullandım anakart da ekolayzer ayarı yok, Mystic Light RAM aydınlatması Rainbow modunda aşağıya doğru akması gerektiği yerde yukarı akıyor ve ayrıca senkron çalıştırdığımda donarak geçiyor renkler bunları MSI belirttim ancak teknik ekibimize belirttik dediler aradan 1 ay geçti hala bir güncelleme yayınlanmadı. Performans seçeneklerinde önceden Extreme performans ayarında 4.15 tüm çekirdekler geçiyordu artık bu seçeneği kaldırdılar MSI belirttiğimde kendi içimizde aldığımız kararlardan dolayı bu seçeneği sunmayacağız dediler. Yani aldığıma bin kere pişman oldum 1515TL almıştım mutlu mutlu. Yanında sıvı soğutma 25$ Steam cüzdan Key veriyordu ama şimdi değmediğini düşünüyorum. Bu kadar sorun yaşatacağını bilsem almazdım.

ASUS armory crate sadece güncelleme, performans ve RGB aydınlatmasını düzenleyebiliyorsun bence yeterli eğer bu MSI gibi aydınlatmada saçma sorunlar yaşamaz isem bir de bu ASUS anakart'ında ekolayzer ayarı yapılıyor değil mi hiç ASUS anakart kullanmadığımdan bilmiyorum.

Ekler

• MSI MEG X570 UNIFY.jpg
    MSI MEG X570 UNIFY.jpg
    206.7 KB · Hit: 44
  • ASUS ROG STRIX X570-E GAMING.jpg
    ASUS ROG STRIX X570-E GAMING.jpg
    84 KB · Hit: 50
  • GIGABYTE X570 AORUS ULTRA.jpg
    GIGABYTE X570 AORUS ULTRA.jpg
    183.1 KB · Hit: 43

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hepsinin VRM kalitesi birbirine yakın. Ben olsam ROG STRIX X570-E GAMING alırdım. Ayrıca sanırım RGB seven birisisiniz benim gibi, o yüzden Asus anakart daha iyi olur çünkü Asus anakartların iCUE desteği var. Elinizde Corsair ürünler varsa tüm RGB'leri tek bir yerden kontrol edebilirsiniz, çok da güzel olur.

T.P.G.

80+ Titanium
Ben olsam şu an almam X570. Max 2 3 senesi var. Kaliteli bir B550 ya da B450 alın.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Ben olsam Asus alırım zaten benim açıklayacağım şeyleri de @crazyreign açıklamış ben de aynı sebeblerden Asus ROG Strix X570-E öneririm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,544
Üyeler
138,377
Son üye
cancik1
Top Bottom