Neler Yeni

Harddiski sökünce pc açılmıyor

Cihat.A

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihat
Bilgisayarımda 3 adet disk mevcut ,
M2 ssd
Normal ssd
Harddisk
Dün akşam hard diskden gelen sesler eşliğinde bilgisayarım açılmadı ve bu ekranla karşılaştım
1000121675.jpg

Fakat benim sistemim m2 ssd ye kurulu durumda anlam veremedim harddiskden sürekli bip sesleri geliyordu youtubedan tamir videosu izleyerek açtım ve kurcaladım şaşırtıcı bir şekilde tamir ettim ve bilgisayarım açıldı ama bu durum çok kafamı karıştırdı
1000121687.jpg

ben yinede bios ayarlarımda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum first boot device samsung ssd olarak seçili ama bunun dışında bios ayarlarıyla ilgili bilgim çok az düzeltmem gereken başka bir ayar varmı yada farklı bir yerde mi hata yapıyorum , ilgilenen arkadaşlara teşekkürler şimdiden
1000121677.jpg

xFxem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Cem
uefi disk : boot manager gibi bişey yazması lazım hangi parcadan acılıyorsa,
hdd sökünce acılmıyorsa windows hdd de demektir.

favianx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Alperen Mol
Bilgisayarımda 3 adet disk mevcut ,
M2 ssd
Normal ssd
Harddisk
Dün akşam hard diskden gelen sesler eşliğinde bilgisayarım açılmadı ve bu ekranla karşılaştım
Alıntıyı görüntüle
Fakat benim sistemim m2 ssd ye kurulu durumda anlam veremedim harddiskden sürekli bip sesleri geliyordu youtubedan tamir videosu izleyerek açtım ve kurcaladım şaşırtıcı bir şekilde tamir ettim ve bilgisayarım açıldı ama bu durum çok kafamı karıştırdı Alıntıyı görüntüle
ben yinede bios ayarlarımda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum first boot device samsung ssd olarak seçili ama bunun dışında bios ayarlarıyla ilgili bilgim çok az düzeltmem gereken başka bir ayar varmı yada farklı bir yerde mi hata yapıyorum , ilgilenen arkadaşlara teşekkürler şimdiden
Alıntıyı görüntüle
HDD'yi içinde işletim sistemi kuruluyken veya başka sistem dosyaları varken taktıysanız sistem onu boot etmiştir ve HDD'yi işletim sistemi olarak görmüştür aynı sorunu yaşadım ama şuanda biosdan ssdyi seçmişsiniz ssd seçili olduğu sürece bir şey olmaz normal şekilde açılır herhangi bir sorun yok.

Gif Man

80+ Gold
Bios Üzerinden , M.2 SSD'yi Seçmen Lazım .

1722582340627.png

Cihat.A

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD'yi içinde işletim sistemi kuruluyken veya başka sistem dosyaları varken taktıysanız sistem onu boot etmiştir ve HDD'yi işletim sistemi olarak görmüştür aynı sorunu yaşadım ama şuanda biosdan ssdyi seçmişsiniz ssd seçili olduğu sürece bir şey olmaz normal şekilde açılır herhangi bir sorun yok.
Harddisk yeniden bozulursa ne yapıcam işte 😂 o yüzden korkuttu beni aslında harddiskin içinde sadece steam klasörü var ama muhtemelen dediğiniz gibi bir durum oldu teşekkürler

favianx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Alperen Mol
Harddisk yeniden bozulursa ne yapıcam işte 😂 o yüzden korkuttu beni aslında harddiskin içinde sadece steam klasörü var ama muhtemelen dediğiniz gibi bir durum oldu teşekkürler
Nedemek hocam HDD bozulmaz rahat olabilirsiniz.

Cihat.A

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Cihat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uefi disk : boot manager gibi bişey yazması lazım hangi parcadan acılıyorsa,
hdd sökünce acılmıyorsa windows hdd de demektir.
Saçma olan kısımda o zaten hdd nin içinde sadece steam klasörü ve oyunlarım var 😂

Top Bottom