Neler Yeni

Harddiski takınca pc açılma ekranında kalıyor

kronos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Dün gece bir oyun indirmesi başlattım ve gece ben uyurken oyunun inmesi için pc yi açık bıraktım fakat sabah uyandığımda pc harddiski görmüyordu bilgisayarı yeniden başlattığımd ise görseldeki yerde kaldı, sata kablosunu ve güç kablolarını hepsini değiştirdim yuvaların yerini değiştirdim fakat hiçbir faydası olmadı harddiski çıkardığımda ise pc normal şekilde açıldı ssd den. harddiski tekrar taktığımda yine aynı sorun gerçekleşti ve harddiskten zzzttt zt zt zt zzzztt zt zt sesleri geliyordu hiç durmadan sebebi nedir ve bir çözümü var mıdır?
Ekranda bu görüntü olmasına rağmen biosa ne kadar girmeye çalışsamda hiçbir tepki vermiyor bilgisayar.
Adsız.png

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
HDD'de sorun var sanırsam. Önceden de yaşadım çünkü, bozuk HDD'yi takınca ya POST ekranında takılıyor ya da boot etmesi gereken diskten de boot edemiyor. HDD'nizi başka bir sisteme takmayı deneyin büyük bir ihtimal onda da aynı şey olacak. HDD %80 ölü.

kronos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harddiskte sadece oyunlar var sistem ssd ye kurulu bahsettiğiniz boot eğer sistemse ssdden açılıyordu daha önceden de, eğer harddiski okumasıysa onu bilmiyorum şimdi başka bilgisayara takıp deneyeceğim gelişmeleri aktaracağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı pc de denedim fakat orda da harddiski görmedi ama belirli bir ekranda da kalmadı açıldı fakat harddiski görmüyor

kronos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pc açıkken harddiski taktığımda pc de hiçbir işlev aktif olmuyor sadece fare hareket ediyor ama aşırı donarak hareket ediyor fakat hiçbir işlem yapılmıyor

Top Bottom