Neler Yeni

Havayı Kasanın Üstüne Üfleyecek Kule Tipi ARGB İşlemci Soğutucu Önerisi

KnightDavion

80+ Bronze
Bütçe
700
Arkadaşlar konu başlığındaki gibi "Havayı kasanın üstüne üfleyecek kule tipi ARGB işlemci soğutucusu" önerisine ihtiyacım var.
Duyduğum kadarıyla bazı kule tipi işlemci soğutucular 90 derece açılarla 4 tarafa da takılabiliyormuş.
H410M anakart ve 10100F işlemciye sahibim. LGA 1200 soket.
Kule tipi işlemci soğutucunun fanı aşağıda kalsın ve fanı kasanın yukarısına üflesin istiyorum.

Neden diye sormayın benim kasam biraz farklı.

Tam olarak tarif ettiğim gibi bir ürüne ihtiyacım var. Kule tipi ARGB olup 4 yöne de takılabilen bildiğiniz işlemci soğutucu varsa yorumlara yazmanızı rica ederim.

Konunun takibindeyim. Sağlıcakla kalın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

jdhp4.jpg

İnternetten örnek görsel.

Son düzenleme:

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam ilk defa gördüm böyle bir şeyi ama meraktan birazcık araştırma yaptım. Sanırım CPU Coolerdan çok brackete ve anakartın cooling için hangi bracket gereksinimi duyduğuna göre takılıp takılamıyormuş. Kare bracket ile kullanılabilen anakartlarda bu şekilde takmak mümkün sanırım
(Yani intel anakartlar genel olarak) Birkaç tane öyle takılmış ürün gördüm, Noctua'nın çoğu ürünü sanırım böyle takılabiliyor. Silverstone ürünleride gördüm. NH-U12S ve NH-U14S gördüğüm ürünlerden bazıları. Ama diğer ürünler için çok denemeden bilemeyeceğiz gibi geliyor.

Buradaki en büyük engel, PCI Slotunun ne kadar yakın veya uzak olduğu gibi duruyor. Çünkü uzun CPU Coolerlar direkt PCI slotuna çarpıyor.

KnightDavion

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ilk defa gördüm böyle bir şeyi ama meraktan birazcık araştırma yaptım. Sanırım CPU Coolerdan çok brackete ve anakartın cooling için hangi bracket gereksinimi duyduğuna göre takılıp takılamıyormuş. Kare bracket ile kullanılabilen anakartlarda bu şekilde takmak mümkün sanırım
(Yani intel anakartlar genel olarak) Birkaç tane öyle takılmış ürün gördüm, Noctua'nın çoğu ürünü sanırım böyle takılabiliyor. Silverstone ürünleride gördüm. NH-U12S ve NH-U14S gördüğüm ürünlerden bazıları. Ama diğer ürünler için çok denemeden bilemeyeceğiz gibi geliyor.

Buradaki en büyük engel, PCI Slotunun ne kadar yakın veya uzak olduğu gibi duruyor. Çünkü uzun CPU Coolerlar direkt PCI slotuna çarpıyor.

Bu videoda bu soğutucunun LGA1700 montajı mevcut. Bracketi takarken 4 tarafta ikişer delik var. Merkeze yakın olan delikler LGA 1200'ün delikleri. Merkeze yakın olan delikler sizce kare mi? Eğer kare ise ve bracket 90 derece döndürülerek montaj yapılabiliyorsa işim çözüldü demektir.

Bu sitede detaylı görsel mevcut.

5.jpg

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Bu videoda bu soğutucunun LGA1700 montajı mevcut. Bracketi takarken 4 tarafta ikişer delik var. Merkeze yakın olan delikler LGA 1200'ün delikleri. Merkeze yakın olan delikler sizce kare mi? Eğer kare ise ve bracket 90 derece döndürülerek montaj yapılabiliyorsa işim çözüldü demektir.
Olabilir gibi duruyor hocam. Ama denemeden bir şey demek gerçekten zor. Şu şekilde olması lazım. LGA1700 işlemciler kare olduğu için orası da karedir büyük ihtimalle(78mmx78mm)
1669556837938.png

KnightDavion

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olabilir gibi duruyor hocam. Ama denemeden bir şey demek gerçekten zor. Şu şekilde olması lazım. LGA1700 işlemciler kare olduğu için orası da karedir büyük ihtimalle(78mmx78mm)
Alıntıyı görüntüle
WhatsApp Image 2022-11-30 at 17.33.17.jpeg

ID-COOLING SE-214-XT ARGB satın almıştım hocam. İstediğim gibi montaj yapabildim. Teşekkür ederim.

Top Bottom