Neler Yeni

Hazır sistem hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer kılıç
Bütçe
9999
Sistem hakkında ne düşünüyorsunuz
Buna uygun f/p mönitör önerileriniz nelerdir

Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Kaya
1614816510623.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Kaya
Siparişini verdim de mönitör konusunda kararsızım özellikle 144- 240 tercihinde
parçalar fena değil bir miktar darboğaz yaşayabilirsiniz. fiyat itibariyle baktığımızda şuan için daha iyi bir seçenek zaten yok. ilerleyen zamanlarda gerekli upgradeleri yaparak kullanabilirsiniz.

monitör için bütçeniz nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
parçalar fena değil bir miktar darboğaz yaşayabilirsiniz. fiyat itibariyle baktığımızda şuan için daha iyi bir seçenek zaten yok. ilerleyen zamanlarda gerekli upgradeleri yaparak kullanabilirsiniz.

monitör için bütçeniz nedir?
2-2.5 arası , 240 hz mönitör ile darbogazı önleyebilir miyim onu düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Kaya
ekran kartı, ihtiyaç duyduğu hesaplamalar işlemci tarafından yapılmadığı sürece belirli kareleri işlemekte başarısız olur. en basit anlamıyla darboğaz bundan oluşur. çevre birimleri ile alakası yok.

düzeltme yapayım. monitörün şu şekilde bir etkisi olabilir 1920x1080 çözünürlük yerine daha yükseğini tercih edip. oyunları yüksek çözünürlükte oynarsanız darboğaz olmayabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve öyle aman aman fps kayıpları, dropları yaşatacak bir darboğazdan bahsetmiyoruz. oyundan oyuna nadiren değişebilecek etkiler bunlar. ileri de değiştirmeniz gerekir keyfi olarak sadece. hayırlı olsun sisteminiz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer kılıç
monitörle önleyebileceğiniz bir şey değil o. ekran kartı, ihtiyaç duyduğu hesaplamalar işlemci tarafından yapılmadığı sürece belirli kareleri işlemekte başarısız olur. en basit anlamıyla darboğaz bundan oluşur. çevre birimleri ile alakası

monitörle önleyebileceğiniz bir şey değil o. ekran kartı, ihtiyaç duyduğu hesaplamalar işlemci tarafından yapılmadığı sürece belirli kareleri işlemekte başarısız olur. en basit anlamıyla darboğaz bundan oluşur. çevre birimleri ile alakası yok.

düzeltme yapayım. monitörün şu şekilde bir etkisi olabilir 1920x1080 çözünürlük yerine daha yükseğini tercih edip. oyunları yüksek çözünürlükte oynarsanız darboğaz olmayabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve öyle aman aman fps kayıpları, dropları yaşatacak bir darboğazdan bahsetmiyoruz. oyundan oyuna nadiren değişebilecek etkiler bunlar. ileri de değiştirmeniz gerekir keyfi olarak sadece. hayırlı olsun sisteminiz.
Teşekkürler , sistemi tamamen kurup bir 4-5 ay sonra 5600x e upgradelesem işlemciyi bir 4-5 yıl beni götürür sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Kaya
Teşekkürler , sistemi tamamen kurup bir 4-5 ay sonra 5600x e upgradelesem işlemciyi bir 4-5 yıl beni götürür sanırım
evet götürür..

144 hz gayet işinizi görecektir. 144 hz 2k almak daha iyi bir tercih olur bence

bunu da ekleyeyim. ( bu gerçekten fiyat performans olarak baya iyi gibi görünüyor, incelemelerine bakarsınız )

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ömer kılıç
İlgin için çok teşekkür ederim , nöbetim bitsin detaylı bakacağım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,851