Neler Yeni

Hazır Sistem Önerisi Verir Misiniz?

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

az anlatsana o para 4070 nasıl alıyorsun güldürme beni en saçma oyunda bile dlss var demişsin amd den bir habersin amd yazılımı üzerinden masaüstünde bile fsr açabiliyorum ben :)
Toplama parçalardan bahsetmiyorum konuyu okuyabilirsin, fiyatları aynı.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Aynı paraya 4070 almayı tercih ediyorum, 4060 ti ne alaka.

Şu dünya'da nvidia fanatiği olabilecek son insan falan olabilirim ya. Kimsenin oynamadığı zottirik tek oyunculu hikaye oyunlarında DLSS 3 var diye Nvidia'nın DLSS farkı var framegen farkı var diyorlar ya kafayı yersin. 4070'im var DLSS'in D'sine dokunmadım. DLSS 3.0 olmayan bir oyunda açsan katarakt oluyorsun zaten. Bildiğin scam.
16k ya sıfır 4070 bulda bende alayım yedek kart olsun :) 7700xt fiyatına 4060ti alabilirsin en fazla

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

az anlatsana o para 4070 nasıl alıyorsun güldürme beni en saçma oyunda bile dlss var demişsin amd den bir habersin amd yazılımı üzerinden masaüstünde bile fsr açabiliyorum ben :)
En saçma oyunda bile dlss var demedim hiçbir oyunda yok dedim nerenle okuyorsun anlamıyorum harbi. Aynen knk fsr açarsın katarakt garantili.

16k ya sıfır 4070 bulda bende alayım yedek kart olsun :) 7700xt fiyatına 4060ti alabilirsin en fazla
Ekran kartı değil hazır sistem alırkenki fiyattan konuşuyorum ben

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
gidip hala bu paralara ddr4 öneriyorsun ilginçsin
Toplama parçalardan bahsetmiyorum konuyu okuyabilirsin, fiyatları aynı.
fsr veya dlss olmayan çoğu oyunda amdnin kendi yazılımı üzerinden fsr ı etkinleştirip 2kya yükseltiyorum gerek olmuyor genellikle ama daha fazla fps için yapıyorum ve görüntü bozulmuyor gidip 720p den 2k ya upscale yapmadığın sürece kullandığın kart iyi olabilir ama milleti yanlış yönlendirip eski sistem kurdurma lütfen

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
gidip hala bu paralara ddr4 öneriyorsun ilginçsin

fsr veya dlss olmayan çoğu oyunda amdnin kendi yazılımı üzerinden fsr ı etkinleştirip 2kya yükseltiyorum gerek olmuyor genellikle ama daha fazla fps için yapıyorum ve görüntü bozulmuyor gidip 720p den 2k ya upscale yapmadığın sürece kullandığın kart iyi olabilir ama milleti yanlış yönlendirip eski sistem kurdurma lütfen
Ddr4 olabilir ama 2k'da daha çok fps veriyor.

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
Ddr4 olabilir ama 2k'da daha çok fps veriyor.
cyperpunk
starfield
warzone da
-10fps alıyor rx7700xt ye karşı örnek bunlar şuan ölü olmasada seneye adam pcyi uptade etmek istese ne koyacak ölecek olan bir ddr4 he bu arada ddr4 ryzen 5 5600 4070 e kıyasla ddr5 r5 7500f rx7700xt daha fazla fps verir aklında bulunsun platform farkı :)

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
cyperpunk
starfield
warzone da
-10fps alıyor rx7700xt ye karşı örnek bunlar şuan ölü olmasada seneye adam pcyi uptade etmek istese ne koyacak ölecek olan bir ddr4 he bu arada ddr4 ryzen 5 5600 4070 e kıyasla ddr5 r5 7500f rx7700xt daha fazla fps verir aklında bulunsun platform farkı :)
Hiçbirinin testi yok. 1 tane test videosu atamazsın. Attığın videoda adam DLSS'in tanrısı kabul edilen oyunda DLSS açmadan oynamış olur. Adam 4070 ile DLSS açmadan cyberpunk test ettiyse vay onun haline, allah kurtarsın ne diyim :)

cyperpunk
starfield
warzone da
Biraz bakındım anca bu videoyu bulabildim, call of duty hariç her oyunda 4070 önde, ama adamda pek iq olmadığı için dlss açmadan test etmiş, dlss avantajını da üstüne eklersen fark daha da açılır. Daha fazla araştırmak istemiyorum
Zottirik dlss açmadan test eden youtube videolarındansa şu grafiklere daha çok güveniyorum bu arada.

1721569942083.png
1721569951364.png

Bu arada ddr5 isteyene 7500f 7700 xt öneriyorum mesela 23k sistem isteyenlere falan 7500f 7600 önermiştim 12400f 4060 yerine.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Görkem Köken
Bu sistemde güç kaynağını görseldeki ile değiştirip alabilirsin. 1 TB SSD özelleştirmesi biraz pahalı ama 500 GB yetmez diyorsan al. İleride değiştirmek istersen söyliyim 1 TB SSD 2039 TL.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bütçen biraz daha artıyorsa 7600-XT olan sisteme bakabilirsin.
Ram yükseltmesi baya iyi, SSD yükseltmesi yine biraz pahalı ama yetmez diyorsan mecbur,
XPG Lander tam mesh değil, seçebiliyorsan bu kasayı seç.
Alıntıyı görüntüle
Eğer son çıkan hikayeli oyunları oynayacağım diyorsan DLSS için Nvidia ekran kartı çok işine yarar, onun için bu sistemi alabilirsin.
Alıntıyı görüntüle

Soğutucu olarak da bütçene göre bunlardan birini al. X127, X123'e göre daha f/p. İleride işlemcimi yükseltirim diyorsan 1600 TL olan soğutucuyu al ki yükselttiğin işlemciye de yetsin, yoksa gerek yok.
Dark Freezer X123
Dark Freezer X127
Thermalright Phantom Spirit

bu sistem de kasası değiştirilip alınabilir

JaciRox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Çağkan Çağlayan
Bu sistemde güç kaynağını görseldeki ile değiştirip alabilirsin. 1 TB SSD özelleştirmesi biraz pahalı ama 500 GB yetmez diyorsan al.

Bu sistemde güç kaynağını ve ekran kartını görseldeki ile değiştirip alabilirsin. 1 TB SSD özelleştirmesi biraz pahalı ama 500 GB yetmez diyorsan al.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Eğer son çıkan hikayeli oyunları oynayacağım diyorsan DLSS için Nvidia ekran kartı çok işine yarar, onun için bu sistemi alabilirsin.
Alıntıyı görüntüle

Bütçene göre bunlardan birini al. X127 ve Thermalright Phantom Spirit daha f/p. İleride işlemcimi yükseltirim diyorsan ya da soğutucum daha sessiz çalışsın diyorsan Thermalright Phantom Spirit alabilirsin.
Dark Freezer X123
Dark Freezer X127
Thermalright Burst Assassin
Thermalright Phantom Spirit
ryzen 7 7800x3d icin ne onerirsiniz

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası