Neler Yeni

Hazir Sistemlerde Anakart Seçimi

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
furkan gezgin
Arkadaşlar size çok soru soruyorum ama açıkçası 24k paraverdiğim için benim için en iyi olanını almak istiyorum o yüzden kusura bakmayın

şimdi 1. sistem ve 2.sistem sistemler bunlar şimdi kararsız kaldığım yönleri aktarmak istiyorum

açıkçası ryzenli olan sistemi daha çok istiyorum çünkü ekran kartı ve kasa çok hoşuma gitti
ikinci sistem yani intelli sistemi niye tercih etmek istemediğimi aktarayım kasa ssd ve ekran kartı rog olmadığı için,
şimdi intelli olan sistemin anakartı pcle 4.0 ekran kartıda 4.0 bu yüzden performans artışı yaşanacağını düşünüyorum
ryzenli sistemde anakart pcle3.0 ve ekran kartı 4.0 bu yüzden biraz daha düşük performans yaşanacağını düşünüyorum intelli sisteme göre sorularım şunlar:
1- ryzenli sistem ile intelli sistem arasındaki performans farkı ne kadar olur?
2- ryzenli sistemi alırsam kafam rahat eder mi? sıkıntı çekermiyim işte mesela darboğaz vs (yukarıda dediğim gibi ryzenli sistem çok içime sindi ama performans farkları var işte sorularımı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler)

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Fahri
Yanlış Bilgilendirme
İkisinide almayın derim
Çünkü o işlemciler o ekran kartını besleyemez beslese bile ezilir parçalanır
Ha illaki alıcam diyorsanız intelliyi alın bence

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
furkan gezgin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisinide almayın derim
çok rahat beslerler o konuyu iyice araştırdım

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Arkadaşlar size çok soru soruyorum ama açıkçası 24k paraverdiğim için benim için en iyi olanını almak istiyorum o yüzden kusura bakmayın

şimdi 1. sistem ve 2.sistem sistemler bunlar şimdi kararsız kaldığım yönleri aktarmak istiyorum

açıkçası ryzenli olan sistemi daha çok istiyorum çünkü ekran kartı ve kasa çok hoşuma gitti
ikinci sistem yani intelli sistemi niye tercih etmek istemediğimi aktarayım kasa ssd ve ekran kartı rog olmadığı için,
şimdi intelli olan sistemin anakartı pcle 4.0 ekran kartıda 4.0 bu yüzden performans artışı yaşanacağını düşünüyorum
ryzenli sistemde anakart pcle3.0 ve ekran kartı 4.0 bu yüzden biraz daha düşük performans yaşanacağını düşünüyorum intelli sisteme göre sorularım şunlar:
1- ryzenli sistem ile intelli sistem arasındaki performans farkı ne kadar olur?
2- ryzenli sistemi alırsam kafam rahat eder mi? sıkıntı çekermiyim işte mesela darboğaz vs (yukarıda dediğim gibi ryzenli sistem çok içime sindi ama performans farkları var işte sorularımı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler)
12400f deler geçer.2kda darboğaz yemessin 2k kartı zaten 3070 ti.

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
furkan gezgin
Nereden araştırdınız üst düzey yetkililer bile besleyemez diyor ve ben beslemez demedim ezilir dedim
üst düzey yetkililer besleyemezmi diyor al ozaman

yukarıda kullanılan işlemcilerin bir farkı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nereden araştırdınız üst düzey yetkililer bile besleyemez diyor ve ben beslemez demedim ezilir dedim
pc hocası rtx 3070ti ye i7 11700 takıyor ve siz i5 12400f beslemez diyorsunuz hatta alın size testler

12400f deler geçer.2kda darboğaz yemessin 2k kartı zaten 3070 ti.
rog strix fikrimi değiştiriyor hocam çok fark olmaz diyor herkes içine sineni al diyorlar ama bilemedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Fahri

pc hocası rtx 3070ti ye i7 11700 takıyor ve siz i5 12400f beslemez diyorsunuz hatta alın size testler

Bunların üst düzey olduğunu düşünmüyorum hadi öyle olsun tekrar söylüyorum
O İŞLEMCİ BESLER AMA EZİLİR

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
furkan gezgin

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
381
İsim
furkan gezgin
Bunların üst düzey olduğunu düşünmüyorum hadi öyle olsun tekrar söylüyorum
O İŞLEMCİ BESLER AMA EZİLİR
sizi nerde görsem hep aynı şeyi diyorsunuz beslemez herkes yanlış biliyor o zaman hocam

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

rog strix fikrimi değiştiriyor hocam çok fark olmaz diyor herkes içine sineni al diyorlar ama bilemedim
Sen bilirsin pcı 4 olması tabii ki daha avantajlı 2.sistemin ben olsam 2.yi alırdım o kasaya aşığım marka fark etmez okadar soğutması vs nerdeyse aynı

MYSTIC

80+ Silver
İkisinide almayın derim
(Yanlış bilgilendirmeden raporladım.O işlemciler 3080ti'ı bile besler.Tabii 1440pde.)

Ben alacak olsam intelliyi alırdım.Ama kendini ultima sisteme gerçekten çok yakın hissediyorsam al gitsin.NOVA sistem daha iyi ama alacak olan sensin.İki sistemde de kazık yok zaten.

Top Bottom