Neler Yeni

Hazreti Muhammet (SAV) İslamdan Önce Neye İnanıyordu

VorleN

80+ Silver
Arkadaşlar bir arkadaşım sordu bana benim de kafamı kurcaladı hani Hazreti Muhammed (SAV) müslümanların kitabı Kur'an-ı Kerim'i indirmeden önce biraz daha geriye gidelim Allah (C.C) ile ilk iletişimine geçmeden önce hangi dine inanıyordu? Bildiğiniz üzere o yıllarda Mekke'de putperestlik yaygındı Allah'ın elçisi bir zamanlar putlara tapıyor olması saçma geldi bunu eledim ateistti desek bunu hiç düşünmeden direkt saçma diye üzerini çizdim sorum bu Hazreti Muhammed (S.A.V) islam öncesi hangi dine inanıyordu?

Rik Sançez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Arkadaşlar bir arkadaşım sordu bana benim de kafamı kurcaladı hani Hazreti Muhammed (SAV) müslümanların kitabı Kur'an-ı Kerim'i indirmeden önce biraz daha geriye gidelim Allah (C.C) ile ilk iletişimine geçmeden önce hangi dine inanıyordu? Bildiğiniz üzere o yıllarda Mekke'de putperestlik yaygındı Allah'ın elçisi bir zamanlar putlara tapıyor olması saçma geldi bunu eledim ateistti desek bunu hiç düşünmeden direkt saçma diye üzerini çizdim sorum bu Hazreti Muhammed (S.A.V) islam öncesi hangi dine inanıyordu?
Çok bilgim yok ama arkadaşıma sordum. İslamdan önce bir dine inanmıyormuş ama din arayışındaymış dedi.

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Çok bilgim yok ama arkadaşıma sordum. İslamdan önce bir dine inanmıyormuş ama din arayışındaymış dedi.
Hanefi'ydi.
Edit:
Hz. İbrahim'in dini olan Hanif'ti. Otomatik düzeltme saolsun.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,010
İsim
Diyarhan
Musevi olabileceğini düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,010
İsim
Diyarhan
İnternete göre Hanefiliğin kurucusu Ebu Hanife Peygamberimiz Hazreti Muhammed'den (S.A.V) sonraki yıllarda yaşamış birisidir olmayan bir dine nasıl inanabilir ki?
İleri görüşlüydü 😅

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
İnternete göre Hanefiliğin kurucusu Ebu Hanife Peygamberimiz Hazreti Muhammed'den (S.A.V) sonraki yıllarda yaşamış birisidir olmayan bir dine nasıl inanabilir ki?
Hz. İbrahim'in dini olan Hanif'ti. Otomatik düzeltme saolsun Hanef'i yazmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İslam yokken; İslam'ın bir kolu olan ve Hz. Muhammed öldükten sonra çıkan mezhebe nasıl inanabilir? Ayrıca din diyor, mezhep değil.
.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Bende merak ettim

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,010
İsim
Diyarhan

Onurkotlutok05

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,914
İsim
Onur
İlgilendiği Kategoriler
Toplama bilgisayar tavsiye
Atatürk'e Trabzon Sporlu diyen bir tweet vardı o geldi aklıma :D ( İnternete Atatürk trabzon spor yazarsanız çıkacaktır.)
Ο χρήστης scofield στο Twitter: "dayı sen olayı cok yanlıs anlamıssın ya… "

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,216
Üyeler
140,158
Son üye
Dextro55
Top Bottom