Neler Yeni

HDD oyun yüklerken bozuldu ve şuanda açılmıyor

Elweald

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Alican
Steam
Elweald
Discord
Elweald#8917
Merhaba kolay gelsin. Benim bir hard diskim var fakat dün akşam 9-10 gibi Steam'den golf oyununu indirecektim indirirken bir anda her şey dondu ve yanıt vermiyor hatası aldım. Ben de kapanmasını bekledim her şey kapandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım sonra siyah temalı görseldeki yazıyı aldım ve bu işlem bayağı sürdü. Sonra bilgisayarım tekrar açıldı ve yine Steam'e girip oyunu indirmeye devam etmek istedim fakat yine donmalar oldu bende kapattım bilgisayarı yarın hallederim dedim ve bu saatlerde tekrar girip bakmak istedim ve bu sefer de disk de bulunan tüm uygulamalar bazen açılmıyor açılanlardan da yanıt vermiyor hatası alıyorum. Ondan sonra Hard Disk Sentinel uygulamasını indirdim ve hataya bakmak istedim diğer attığım görselde ki hatayı aldığımı öğrendim ama bunların ne olduğunu bilmiyorum ve bundan sonra da disk şu anda gözükmüyor bilgisayarımda ne yapmam gerekiyor?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-12-10 183902.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-10 183902.png
    56.7 KB · Hit: 57
  • sdsa.jpg
    sdsa.jpg
    259.3 KB · Hit: 52

BeKo'O

80+ Silver
HDD ömrü bitmiş kardeşim yapacak bir şey yok. Bad Sector testi yap son olarak sonuçları buraya at. İmkânın varsa yeni bir HDD veya SSD al. Sağlığı zaten yarılanmış diskin.

Elweald

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Alican
Steam
Elweald
Discord
Elweald#8917
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD ömrü bitmiş kardeşim yapacak bir şey yok. Bad Sector testi yap son olarak sonuçları buraya at. İmkânın varsa yeni bir HDD veya SSD al. Sağlığı zaten yarılanmış diskin.
hdd gözükmüyor şuanda yine bazı kişilerde tak çıkar yap diyoe bianda olması saçma geldi bana ve çok da eski bir hdd değil arkadaş hediyesi alma ihtimalim maalesef pek yok gibi kablo vs değiştirsem düzelme ihtimali var mı

BeKo'O

80+ Silver
hdd gözükmüyor şuanda yine bazı kişilerde tak çıkar yap diyoe bianda olması saçma geldi bana ve çok da eski bir hdd değil arkadaş hediyesi alma ihtimalim maalesef pek yok gibi kablo vs değiştirsem düzelme ihtimali var mı
Sanmıyorum hocam, siz dediğim gibi Bad Sector testi yapın sonuçları atın. Ayrıca yeni hdd ama hdd sağlığı yarı yarıya azalmış zaten. Hdd marka modeli ney? Madem yeni sayılır garantisi varsa değişimini isteyin.

Elweald

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Alican
Steam
Elweald
Discord
Elweald#8917
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanmıyorum hocam, siz dediğim gibi Bad Sector testi yapın sonuçları atın. Ayrıca yeni hdd ama hdd sağlığı yarı yarıya azalmış zaten. Hdd marka modeli ney? Madem yeni sayılır garantisi varsa değişimini isteyin.
beyaz temalı resimde gözüküyor modeli

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bi anda olmamıştır.

2 ihtimal var.
1- Bad sector sayısı çok fazla arttığı içindir.
2- Oyun indirirken indirilen dosya bad sector olan bölüme gelmiştir bilgisayar kafayı yiyip çökmüştür.

Attığın 2.resim de diski tarıyor. İstersen onu kapatabilirsin.

Elweald

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Alican
Steam
Elweald
Discord
Elweald#8917
y
Bi anda olmamıştır.

2 ihtimal var.
1- Bad sector sayısı çok fazla arttığı içindir.
2- Oyun indirirken indirilen dosya bad sector olan bölüme gelmiştir bilgisayar kafayı yiyip çökmüştür.

Attığın 2.resim de diski tarıyor. İstersen onu kapatabilirsin.
yani ne yapmam lazım

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
y

yani ne yapmam lazım
Bad sector onarılamaz. Diski görürse içinde önemli bilgilerin varsa al onları.

Başlangıç düğmesine sağ tıklayın ve Disk Yönetimi seçeneğine tıklayın. Açılan ekranın resmini atar mısın?

Elweald

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Alican
Steam
Elweald
Discord
Elweald#8917

Başlangıç düğmesine sağ tıklayın ve Disk Yönetimi seçeneğine tıklayın. Açılan ekranın resmini atar mısın?
1.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

tak çıkar yapsam format atsam kabloları değişsem olmaz mı

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Top Bottom