Neler Yeni

Çözüldü✓ HDD'yi sistem görmüyor

churlish

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Uslubaş
Merhabalar, yaklaşık 5 yılı aşkındır SSD ve HDD ile birlikte sistemimi kullanıyordum şuana kadar nadirde olsa HDD bazen görmüyordu devre dışı kalıyordu bilgisayarı yeniden başlatınca veya kablolarını çıkar tak yapınca düzeliyordu ama geçen gün tamamen gitti internette yazılan tüm yöntemleri denedim ek olarak HDD takılıyken bilgisayarın açılış sırasında S.M.A.R.T status bad hatası aldım ve tamamen bittiğini sandım.

Bugün yeni HDD aldım ve montajını gerçekleştirdim bilgisayar açık konumdayken yeni olan HDD'yi taktığımda sistem görüyor Yerel Birim olarak geliyor fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda tekrar aynı hata olan S.M.A.R.T status bad hatasını alıyorum.

SSD ile HDD'nin kablolarını değiştirdim sorun yine aynı. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz 1 haftadır kafayı yemek üzereyim. BIOS'da S.M.A.R.T kapatma ayarınıda bulamadım yok sanırsam.

Sistem özellikleri;
Intel I7-4790K
Asus Maximus VII Hero
8GB RAM
ASUS GTX 1080

churlish

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Uslubaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu saçma bir şekilde çözdüm arkadaşlar şans olduğunu düşünüyorum ama yinede yazayım.

• İlk olarak BIOS'u default ayarına getirdim
• Sonrasında sistem bir görüyor bir görmüyordu kablolardan şüphelendim ve yuvalarında ki tozları güzelce temizledim, bende 6'ya yakın SATA girişi bulunduğundan hepsini temizleyip tek tek denedim ve en sonunda HDD BIOS'ta görünmeye başladı fakat bilgisayarı açtığımda yine görünmüyordu ( Tüm söylenenleri uyguladım, biçimlendirip sihirbazla tekrar kurmak dahil )
• Ardından USB ile temiz bir w10 kurulumu gerçekleştirdim sonrasında sistemi açtığımda hem BIOS'da hem Bilgisayarım kısmında göründü.

Top Bottom