Neler Yeni

HDMI Girişinde akım çıkması normal mi?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Merhaba hdmı girişinde videodaki gibi , hdmı kablosunu hdmı girişine degdirdigimde akım parcalari oluyor. Başka bir hdmı kablo daha denedim yine aynı. Normal mi? Videoyu izleyip yanıtlayın 1 dakikanızı almaz lütfen.

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Passamet
1663459087608.png

Normal gibi.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,959
İsim
HBE
Akım elbetteki olacak ama kıvılcımlar normal değil. Farklı bir hdmi soketi dener misin?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Akım elbetteki olacak ama kıvılcımlar normal değil. Farklı bir hdmi soketi dener misin?
Yeni farkettim , iki hdmı kablosu denedim ikisinde de böyle .kıvılcım mı oluyor bu?, Video izlediyseniz var videoda. Anlamadım vallahi kafam karıştı. Başka bir odada fiş takınca felan televizyonun ekranı gidip anlık geliyordu o yüzden hdmı kablosunu değiştirmek istedim ama bu olayı farkettim

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,959
İsim
HBE
Yeni farkettim , iki hdmı kablosu denedim ikisinde de böyle .kıvılcım mı oluyor bu?, Video izlediyseniz var videoda. Anlamadım vallahi kafam karıştı. Başka bir odada fiş takınca felan televizyonun ekranı gidip anlık geliyordu o yüzden hdmı kablosunu değiştirmek istedim ama bu olayı farkettim
İzledim videoyu en başta da. Kaçak o. Kablo da yada kasanın bir yerinde bir kaçak var bu belli. Kontrol ettir derim. Yarın öbür gün soeun çıkmayacağını kesinlikle garantisi yok.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
tümen dağ
topraklama

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
İzledim videoyu en başta da. Kaçak o. Kablo da yada kasanın bir yerinde bir kaçak var bu belli. Kontrol ettir derim. Yarın öbür gün soeun çıkmayacağını kesinlikle garantisi yok.
Evde aletlerde cızırtı var. Televizyonda örneğin. Şuan kullandığım televizyondan ötürüdür diye sanıyordum yeni televizyon aldık eve ve onda da cızırtı var. Üstüne de lambaları açınca ekrnain gelip gitmesi sizce kasada mı sorun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani kaçak olduğuna net emin misiniz ?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,311
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bina topraklaması sıkıntılıysa oluyor, bizde de var.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Bina topraklaması sıkıntılıysa oluyor, bizde de var.
Arkadaş kaçak dedi korktum Mehmet bey. Sizde sorun çıkmadı degilmi. Dediğim gibi evde birçok alette cızırtı da var. Televizyona dokununca elektrik çarpıyor çok az böyle kaydirakta kayınca çarpar ya o tarz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,838
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Düşük akım da olsa akım var ancak bu şekilde görünmemesi gerekir. Topraklama sistemi sağlıklı çalışmıyor muhtemelen. Evdeki başka prizlerde deneyebilirsiniz.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,729
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Benim Display Port kabloda da aynı durum oluyor. Sanırım evin tesisatında bir sorun var. Bilgisayarın bağlandığı prizle aynı sigortaya bağlı olan prizlere yüksek güç tüketen cihazlar (ütü, tost makinesi, kettle) takılıp çalıştırıldığında ekran gidiyor ve görüntü kablosunu çıkartıp taktıktan sonra geri geliyor.

Son düzenleme:

Zerodmr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Abdullah demir
Kontrol kalemiyle kasanın vidalarına dokun yanan kısımlardan birine kablo tak o kabloyu da ya duvara bantla ya da süpürgelikle duvar arasına sıkıştır ben öyle çözüyorum o vidayıda kontrol kalemiyle tekrar kontrol et yanmazsa sıkıntı yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,123
Üyeler
140,451
Son üye
Alvinn123
Top Bottom