Neler Yeni

Hem uzun şarj hem de performans sağlayan laptop önerisi

FurkanKKK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan
Bütçe
12000
Öncelikle herkese merhabalar uzun süredir forumda konuları takip ediyorum. Lakin aradığım cevabı tam olarak bulamadım. Mühendislik öğrencisi son sınıfım, mühendislik öğrencisi olduğum için solidworks işlerimi yapabileceğim ve oyun oynayabileceğim performansı yüksek 3060 ekran kartlı Acer Nitroyu 16300₺ ye almıştım fakat önceliklerimi tekrar düşündüğümde gereksiz bir harcama olduğuna karar verdim ve siparişimi iptal ettim. Oyunlara ilgim var ara ara güncel oyun furyasına katılıp deliler gibi oyun oynamak isteyebiliyorum 3060'lı laptop almamın sebebi de buydu fakat biraz ciddi düşündüğümde sadece heves olduğunun ve oyun oynamak için bu özelliklere sahip bir bilgisayar aldığımın farkına vardım ve vazgeçtim.

Sizlerden ricam bana şu özelliklere sahip bir laptop önerebilmenizdir, şimdiden teşekkürler;
  • Fiyat Performans ürünü sayılabilecek bir ürün olmalı maksimum 10.000₺ fakat ne kadar kısarsak benim için o kadar iyi.
  • Gamebook olmasını istemiyorum fakat görünüş olarak sade olduğu gamebookta olabilir.
  • Bataryasının iyi olması benim için çok önemli hem gelecekteki işim gereğince hem de film izlemeyi sevdiğimden batarya benim için ekstra önemli özellikle ağır yük altında çalışmadığında günü çıkarabilmeli minimum 6 saat çalışma süresi olmalı.
  • Kesinlikle harici bir ekran kartı olmalı
  • İşlemcisi karmaşık yapılar da olmasa bile orta düzey parçalarda kasma yapmamalı.
  • Ekranı 13" veya büyük olabilir fakat 17"3'den küçük olmalı, 60 HZ olmasında bir sıkıntı yoktur fakat yüksek çözünürlükte olmasını tercih ederim.
  • Kendi bilgisayarım Asus N53SN 10 yıllık bir bilgisayar ve beni hiç üzmedi şu anda valorantta hala 540M Grafik Kartı ile minimum 60 ortalama 70 - 75 FPS alabiliyorum. En azından beklentim bu bilgisayar kadar gövdesi sağlam olmasada uzun bir kullanım sağlayabilmesi benim malım kıymetlidir, hor kullanmam bu sebeple gövdesi dandik olsa bile kırmayacağıma inanıyorum. Sadece uzun kullanımda aşınma olmamalı.
Özetle hafif Solidworks işlerimi yapabileceğim uzun süre Zoom Meeting gibi toplantılarda bataryasıyla beni üzmeyecek güncel oyunları oynatmasa bile Valorant Lol gibi oyunlarda 60 FPS alabileceğim sade bir görünüme sahip bir laptop arıyorum.

Önereceğiniz laptopun sizlere sıraladığım özelliklerde olmasını isterim tabi ki bu bütçeye bu özellikler olmayabilir fakat bütçemi biraz aştığı sürece öneriye açığım.
Kendi araştırmalarımda kaliteli olarak Asus vivobook pro serisini buldum 3050 var ve batarya süresi iyi fakat fiyat olarak benim bütçemin üzerinde, bütçemi o seviyelere çıkarmak istemiyorum.
Huawei Matebook serisi şu anda gözümde favori olarak duruyor, Huawei Matebook serisini önerir misiniz hangi modelini takibe almalıyım.
Bu arada şunu da belirtmek isterim hemen yarın bilgisayar almak gibi bir acelem bulunmamakta lakin bilgisayarım çok eskidiği için artık model değiştirmenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Elimde yeterli miktarda para var indirimde kovalayabilirim hemen yarın da alabilirim lakin ilk olarak belirli bir modelde yoğunlaşmam gerekiyor.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Top Bottom