Neler Yeni

Hepsiburada rezaleti monitör iadesi reddedildi "kutusu açılmış"

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,663
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Hepsiburada zaten yaprak bir site. Müşteriyi ***** yerine koyuyorlar haksız iş yapıyorlar, beceriksiz işçileri var, iletişim ağları berbat. Adam ütmek için kurmuşlar siteyi.
Bizi 1.5 Yıl uğraştırdılar sonunda aldığımız ürünleri iade ettirebildik, bu sürede baya baya uğraştık.
Ürünler bozuktu iade ettirdik sonunda ama 1.5 yılda aldığımız ürünlerin fiyatın 2 katı yaptı.
Şöyle düşün sen bunu 3k ya aldın bozuk çıktı 1.5 da iade ettiler ama o sıra monitör oldu 6K. İşte böyle yapral bir site, batarlar inşallah.

wake up to reality

80+ Silver
Biz de laptop almıştık fan sesi çok yüksek geldiği için iade etmek istedik. Kabul etmediler. Biz de satmak zorunda kaldık. Bu yüzden zarar ettik.

AsilLord

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
ilker d.
Steam
_asillord_
İlk olarak bilmediğiniz konular hakkında kendinizce yorum yapmayın bu ülkede hak var hukuk var adalet var.14 gün içinde hiçbir sebeb göstermeksizin iade edebilirim ki bu hepsiburadanın kendi koşulları arasında yazmaktadır ürünü iade seçenekleri arasında ürünü beğenmemekte bulunmaktadır.Beğenmeme sebebine gelirsek üründe IPS Glow ve BLB mevcut bu sebepten ötürü iade ediyorum.

İkinci olarak üründe herhangi bir arıza olsa yine iade almıcaklar muhattabımın servis olduğunu söyleyip ona yönlendiricekler rapor çıkartılmasını isticekler raporun çıkmasını beklicem rapor çıkıcak bunu hepsiburadaya sunucam ve bingo yine iade almıcaklar onarım yada değişim vericekler. Peki size soruyorum ben bu ürüne 4150 TL yi paramlar rezil olmak için mi verdim haklarımın sonuna kadar arkasındayım ve bu olay tam anlamıyla bir rezalettir Hepsiburada tüketici haklarını resmen çiğnemektedir bu sadece bu firmaya özel bir durum değil bakın tekrar söylüyorum T.C yasalarında internet üzerinden alınan herhangi bir ürünü koşulsuz şartsız 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.Bir tüketici olarak haklarınızı araştırmanızı tavsiye ediyorum.
Bu ülkede hak var hukuk var adalet mi var ???? :))))))))))))))))
Geçmiş olsun öncelikle...Sanırım o mertebeye daha erişememişsiniz.Zamanla öğreneceksiniz ama acele etmeyin sindire sindire oluyor zaten böyle yavaştan işlete işlete geliyor....Sonra dank eder size merak etmeyin.Adaleti de hukuku da hakkı da yalayıp yutacaksınız.
Tekrardan geçmiş olsun.Kalın sağlıcakla.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Bu konuda alıcı olan arkadaş haklıdır. Aksini iddia eden H.B çalışanıdır.

UzziBow0

80+
Almaları lazım ben gaming kasa almıştım içerisinde ki koruyucu strafor ve ambalajı çöpe attım iadeye verirken kasa çırılçıplaktı ama yinede kabul ettiler.
(PTT AWM)

Penguen

80+ Silver
Satıcı bu durumda haklıdır. Eğer söyledikleri gibi kutuda en ufak bir jelatin eksikliği yada ezilme dahi olsa iade almama hakları var. Sizin iade nedeniniz beğenmemiş olmanız. Üründe herhangi bir arıza olsa amenna lakin burada öyle bir durum yok.

Gelin bir de satıcının tarafından düşünelim; Siz bir monitör sattınız sonra adam geldi kutusunu açtı kurdu baktı falan sonra beğenmedim ben bunu dedi alelade bir şekilde kutulayıp size geri gönderiyor. Kutu açıldığından bu ürünü başka bir kişiye satsa bana kutusu açılmış ürün göndermişsiniz diyecek.

Konu başlığına yazdığınız hepsiburada rezaleti de çok saçma olmuş. Size taraf olmadı diye bir firmayı kötülemeye asla hakkınız yok.
Mesafeli satış sözleşmesi ve cayma hakkı diye bir şey var.
Satıcı bu durumu istemiyorsa internetten satış yapmaz, mağaza açıp oradan satar.
Nasıl bi düşünce bu ya, şaka gibi. Ulan internetten aldığı ürünü deneyemeyeceğine göre, beğenmezse iade eder.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dostum o makineyi ben kullanıyorum nano ips 144hz 1440p 1milyar renk 10bit panel var ben o makineye asus vg279qm 280hz monitörden geçtim. Asus 8bit lg10bit asusu kırmamak için kendimi zor tuttum renk konusunda sen nedem aide etmek istedinki.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Bildiğim kadarıyla ürünün jelatinine kutusuna vb. zarar verirsen iade almama hakları var. 14 gün iade hakkı bunu etkilemiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,809
Üyeler
138,413
Son üye
Hasankckrt
Top Bottom