Neler Yeni

Hepsilisans.com'dan Aldığım Lisansın Oem değil Retail Çıkması!?

Flap J4ck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İsim Soyisim
Merhabalar, ben bugün Hepsilisans.com 'dan windows 11 oem(Bind) lisansı sipariş ettim lakin lisans kodu çalışmayınca yanlışlık olmuştur diyip whatsapp hattı üzerinden iletişime geçtim. Sonrasında ise lisans etkinleştirmesini windows'taki etkinleştirme panelindeki ürün anahtarını girme sekmesinin altında bulunan "telefondan etkinleştirme > onay kodu aracılığıyla" yerindeyken gönderdikleri farklı bir kod ile sağladım. Lakin windows etkinleşse de Oem değil Retail oldu. Şu anda onlara durumu bildirdim. Eğer cevap verip düzeltirlerse editleyeceğim.

Fatura ve ekran görüntüsü aşağıdadır. Gördüğünüz gibi etkinleştirilen kodun son 5 hanesi aynıdır lakin diğer sste de görüldüğü gibi RETAİL'dir.

1691950965372.png
1691950113203.png

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Özellikle Oem alarak almıştım. Retail kodu başka pcler tarafından da kullanılıyor diye biliyorum.
OEM sahte keye daha denk gelmedim. Hepsi yüzlerce sistemde kullanılan ve format atınca giden keyler gönderiyor.

Anakarta gömülen ciddi ciddi OEM key bilen varsa atsın alalım 😀

Flap J4ck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İsim Soyisim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OEM sahte keye daha denk gelmedim. Hepsi yüzlerce sistemde kullanılan ve format atınca giden keyler gönderiyor.

Anakarta gömülen ciddi ciddi OEM key bilen varsa atsın alalım 😀
Daha önceden oem key almıştım ve cmdden aynı sorgulamayı yaptığımda "Oem" ibaresi vardı. Yıllar sonra anakart değiştirdim, yeni pc için buradan lisans aldım. Dediğiniz gibi flash ile temiz formatla oem de olsa siliniyor olabilir ama en azından cmden sorgulatınca oem yazmasını beklerdim eskisinde olduğu gibi.

Aslında retail olması da sorun olmaz, sonuçta yardım edip retail de olsa key verdiler bana ama windows güvenlik sıkıntı olmasın diye oem almıştım.

Ozkan34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Recep
Aynısını banada yaptılar özellikle Oem diye teyit etmeme rağmen telefon etkinleştirmesi yapmanız lazım dediler neyse yaptık Şuan sorun yok gibi dezavantajı nedir bilen varsa yazarsa seviniriz

Top Bottom