Neler Yeni

Yardım Her gece saat 8-12 arası internet hızım düşüyor

K4R0X

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Çiftci
Normal şartlarda vdsl 50mb internet bağlantım var ve gün içinde sabit bir şekilde sıkıntısız bu hızı alabiliyorum ama gece saat tam 8 den sonra internet hızım 5-8 mb arası bir hıza düşüyor ve gece 12 ye kadar bu böyle sürüyor 12 den sonra hiçbir şey yokmuş gibi eski haline geri geliyor çok enteresan bir durum süperonline müşterisiyim arıza kaydı oluşturdum ttden gelip baktılar bir sıkıntı yok deyip gittiler modem arayüzünden internet değerlerimi kontrol ediyorum hep sabit değerler modeme gelen hızlarda değerlerde herhangi bir dalgalanma vs olmuyo bir çözüm önerisi olan varmı 2 farklı modem ile denedim superonlineın verdiği huawei modem ve keenetic omni dsl şuanda keenetic modemi kullanıyorum son 1 aydır bu şekilde öncesinde sıkıntısız bir şekilde interneti kullanıyordum.
1.PNG

Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal şartlarda vdsl 50mb internet bağlantım var ve gün içinde sabit bir şekilde sıkıntısız bu hızı alabiliyorum ama gece saat tam 8 den sonra internet hızım 5-8 mb arası bir hıza düşüyor ve gece 12 ye kadar bu böyle sürüyor 12 den sonra hiçbir şey yokmuş gibi eski haline geri geliyor çok enteresan bir durum süperonline müşterisiyim arıza kaydı oluşturdum ttden gelip baktılar bir sıkıntı yok deyip gittiler modem arayüzünden internet değerlerimi kontrol ediyorum hep sabit değerler modeme gelen hızlarda değerlerde herhangi bir dalgalanma vs olmuyo bir çözüm önerisi olan varmı 2 farklı modem ile denedim superonlineın verdiği huawei modem ve keenetic omni dsl şuanda keenetic modemi kullanıyorum son 1 aydır bu şekilde öncesinde sıkıntısız bir şekilde interneti kullanıyordum.
1.PNG
keenetic modemi yıllardır kullanıyorum bu arada modemi yeni değiştirmedim modemlik bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü gün içinde ve belirttiğim saat aralığı gece 8-12 arasında modeme gelen hızlar ve diğer değerler hep stabil herhangi bir dalgalanma vs olmuyor

efetg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Tuğra
Normal şartlarda vdsl 50mb internet bağlantım var ve gün içinde sabit bir şekilde sıkıntısız bu hızı alabiliyorum ama gece saat tam 8 den sonra internet hızım 5-8 mb arası bir hıza düşüyor ve gece 12 ye kadar bu böyle sürüyor 12 den sonra hiçbir şey yokmuş gibi eski haline geri geliyor çok enteresan bir durum süperonline müşterisiyim arıza kaydı oluşturdum ttden gelip baktılar bir sıkıntı yok deyip gittiler modem arayüzünden internet değerlerimi kontrol ediyorum hep sabit değerler modeme gelen hızlarda değerlerde herhangi bir dalgalanma vs olmuyo bir çözüm önerisi olan varmı 2 farklı modem ile denedim superonlineın verdiği huawei modem ve keenetic omni dsl şuanda keenetic modemi kullanıyorum son 1 aydır bu şekilde öncesinde sıkıntısız bir şekilde interneti kullanıyordum.Alıntıyı görüntüle

keenetic modemi yıllardır kullanıyorum bu arada modemi yeni değiştirmedim modemlik bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü gün içinde ve belirttiğim saat aralığı gece 8-12 arasında modeme gelen hızlar ve diğer değerler hep stabil herhangi bir dalgalanma vs olmuyor
sağlayıcıyla alakalı o saatte çok kişi kullandıgı içn öyle oluyor

sağlayıcınız kim

K4R0X

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Çiftci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sağlayıcım superonline bu sıkıntı son 1 aydır tam belirttiğim saat aralığında olmaya başladı ona bakılırsa hafta sonu çok daha fazla kullanım olması gerekir ama pazar günleri de dahil gün içinde saat gece 19:59 a kadar hiç bir sıkıntı yok iken saat 20:00 sonrası hızımın aniden 10 kat düşmesi 5 mb civarında gezmesi saat 00:00 sonrası hiçbirşey olmamış gibi normale dönmesi bu çok kişi kullandığı için vs değil başka bir sıkıntı var bence ki dediğim gibi 1 ay önce bir sıkıntı yoktu o zamanlar bu interneti gece kimse kullanmıyordu da yeni mi keşfetti civarımda ki insanlar bu interneti

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
sağlayıcım superonline bu sıkıntı son 1 aydır tam belirttiğim saat aralığında olmaya başladı ona bakılırsa hafta sonu çok daha fazla kullanım olması gerekir ama pazar günleri de dahil gün içinde saat gece 19:59 a kadar hiç bir sıkıntı yok iken saat 20:00 sonrası hızımın aniden 10 kat düşmesi 5 mb civarında gezmesi saat 00:00 sonrası hiçbirşey olmamış gibi normale dönmesi bu çok kişi kullandığı için vs değil başka bir sıkıntı var bence ki dediğim gibi 1 ay önce bir sıkıntı yoktu o zamanlar bu interneti gece kimse kullanmıyordu da yeni mi keşfetti civarımda ki insanlar bu interneti
Paketinizin böyle muhtemelen ama bu zamana kadar uygulanmamış olabilir hız limiti. Türksat'ta da böyleydi ve 2 yıllık taahhütün son 5-6 ayıydı sanırsam hız limitini uyguladılar bizde. Onun dışında 19-24.00 arası hiçbir zaman hız limiti olmadı. Zaten bunu bilerek o paketi almıştık ama taahhütün son zamanlarına kadar hız limitini bizde uygulamadılar.

Top Bottom