Neler Yeni

Her şey çıkar menfaat midir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
2 yıldır iş hayatına atıldım, babamın yanındayım. İnsanları yeni yeni tanımaya başlıyorum. Felsefe, kişisel gelişim, diksiyon üzerine kitaplar okuyordum, kitaptan yazıldığı gibi değilmiş onu anladım. Aile dışındakilere güven, sevgi, iyi niyet yapmamak gerekiyormuş. Aynı zamanda ofiste babam varken selamlaşıp babam yokken yüzüme bakmayan insanlar, yüzüne gülüp arkadan iş çeviren tipler ne ararsanız çoğuyla az çok Yan yana geldim. Diksiyonu geliştirip konuştuğumda tuhaf bakılması, iş sektöründe adamın yüklü miktar borç alıp başkasıyla iş yapması gibi gibi durumlar oldu.

Ve söyleyeceğim o ki herkes illa çıkar menfaat gözetiyor, hatır gönül işi bizim dedelerimiz zamanında vardır anca. Çıkarcı olduğunu düşünmediğim sayılı toplum kaldı.
1) Forumda konulara yardım eden, cevaplayan kişiler,
2) Sanaldan kurulan dostluklar. (Sizi paranız için kullanmıyor, kafanıza uyan insanlar oluyor genelde.)
3) Otostop'ta aracına alan kişiler.

Aklıma gelen bunlar, aile dışındakilere güvenerek iş, iyi niyet veya çok sevdiğiniz kız arkadaşınız olur her konuda anlayış gösterip yeter ki mutlu olsun, aman nolucak kafasıyla her şeye göz yummayın, güvenmeyin tekmeyi yiyorsunuz.

Forum kullanıcılarına da teşekkürler sonucu para, istek, talep olmadan çoğu konuda yardımcı oldukları için. Düşüncelerimi paylaştım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hanaz

80+ Silver
Para almadığımızı kim söylemiş (şüpheli)

ibrahimua

80+ Bronze
2 yıldır iş hayatına atıldım, babamın yanındayım. İnsanları yeni yeni tanımaya başlıyorum. Felsefe, kişisel gelişim, diksiyon üzerine kitaplar okuyordum, kitaptan yazıldığı gibi değilmiş onu anladım. Aile dışındakilere güven, sevgi, iyi niyet yapmamak gerekiyormuş. Aynı zamanda ofiste babam varken selamlaşıp babam yokken yüzüme bakmayan insanlar, yüzüne gülüp arkadan iş çeviren tipler ne ararsanız çoğuyla az çok Yan yana geldim. Diksiyonu geliştirip konuştuğumda tuhaf bakılması, iş sektöründe adamın yüklü miktar borç alıp başkasıyla iş yapması gibi gibi durumlar oldu.

Ve söyleyeceğim o ki herkes illa çıkar menfaat gözetiyor, hatır gönül işi bizim dedelerimiz zamanında vardır anca. Çıkarcı olduğunu düşünmediğim sayılı toplum kaldı.
1) Forumda konulara yardım eden, cevaplayan kişiler,
2) Sanaldan kurulan dostluklar. (Sizi paranız için kullanmıyor, kafanıza uyan insanlar oluyor genelde.)
3) Otostop'ta aracına alan kişiler.

Aklıma gelen bunlar, aile dışındakilere güvenerek iş, iyi niyet veya çok sevdiğiniz kız arkadaşınız olur her konuda anlayış gösterip yeter ki mutlu olsun, aman nolucak kafasıyla her şeye göz yummayın, güvenmeyin tekmeyi yiyorsunuz.

Forum kullanıcılarına da teşekkürler sonucu para, istek, talep olmadan çoğu konuda yardımcı oldukları için. Düşüncelerimi paylaştım. Siz ne düşünüyorsunuz?
Evet her şey menfaat üzerine kuruludur. İnsanlar sadece bunu bilerek yada bilmeyerek yapacağına kendi karar verir. Birini seversin ve ondan ilgi beklersin bu da bir menfaattir Veyahutta üniversitede ailenden para istersin bu da bir menfaattir. Anlatmaya çalıştığım insan dogası geregi menfaatine bakar sadece. Onun dısında iş hayatında biraz herseye hazırlıklı olmadan her tip insanla ugrasabilmeyi bilmeden basarılı olmak zor. Ancak insanlar senle patron cocugusun diye iyi gecinir bunu kırmak da senin elinde tabi. Oyunu kuralına göre oyna sana baban yokken yüzüne bakmayan insanlardan ufak tefek iyilikler iste nasıl olda kıramaz patron yalakaları. Böyle böyle onların muhabbetine dahil olursun belli mi olur belki birkacı arkadasın olucak. He kafan tutmadı mı aradaki mesafeyi acarsın. Ama bunları yaparken asla tartısmaya cekme konuyu eger biri tartısmaya cekerse laflarını cımbızla etrafa yansıt bu işler biraz oyunun kurallarıdır.

Top Bottom