Neler Yeni

hızlı şarj batarya ömrünü kısaltır mı

veneficus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Ebubekir Tekin
redmi note 13 pro modelini kullanıyorum ve 67w hızlı şarj var hızlı şarj batarya ömrünü kısaltır mı

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Yunus
Takma kafana boşver istediğin kadar pili iyi kullan yine zarar görecek bence zamandan tasarruf daha önemli

ANYA

80+
samsung kendisi ayarı var xiaomide var mı bilmiyom, ömrü uzaltısın diye işaretledim %85 üstü dolmuyor öyle kalıyor bide normal sarjı yapıyor

Palo DAYI

80+ Gold
samsung kendisi ayarı var xiaomide var mı bilmiyom, ömrü uzaltısın diye işaretledim %85 üstü dolmuyor öyle kalıyor bide normal sarjı yapıyor
telefon nedır

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
teknik olarak lityum ion piller ve aküler kapasitesinin 5/1 kadar amperle şarj edilmesi tavsiye edilir . (Pil adam Youtube kanalından öğrendim) Gelişen pil teknolojisi ile beraber, hızlı şarj mümkün ama etkisi nasıl olur bilmiyorum. Lityum polimer bataryalar yaygınlaştı günümüzde.
Yatarken şarj edecek olsam hızlı şarjı kapatıp şarj ederdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi adaptörü olmadan hızlı şarj yapmıyor samsung (Bende yok). İki sefer farklı marka adaptörle denedim olmadı A24 cihazım. Pil korumayı etkinleştirdim bende . Hızlı şarjı ayarını samsung adaptör olmayınca kapattım
@ANYA

YazılımKafa

80+ Silver
redmi note 13 pro modelini kullanıyorum ve 67w hızlı şarj var hızlı şarj batarya ömrünü kısaltır mı
Evet kısaltıyor. Bununla ilgili pek çok inceleme vs gördüm. Hızlı şarj , pilin %20 den aşağıya düşmesi %80 den fazla şarj edilmesi. Bunların hepsi pil sağlığını düşürüyor

Palo DAYI

80+ Gold
bende s23 war kendı ayarlarında
teknik olarak lityum ion piller ve aküler kapasitesinin 5/1 kadar amperle şarj edilmesi tavsiye edilir . (Pil adam Youtube kanalından öğrendim) Gelişen pil teknolojisi ile beraber, hızlı şarj mümkün ama etkisi nasıl olur bilmiyorum. Lityum polimer bataryalar yaygınlaştı günümüzde.
Yatarken şarj edecek olsam hızlı şarjı kapatıp şarj ederdim.

Kendi adaptörü olmadan hızlı şarj yapmıyor samsung (Bende yok). İki sefer farklı marka adaptörle denedim olmadı A24 cihazım. Pil korumayı etkinleştirdim bende . Hızlı şarjı ayarını samsung adaptör olmayınca kapattım
@ANYA
destekleyen adaptorler var ugreen marka olanlar desteklıyor mesela bazı modellerı hızlı sarj edebılıyor

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
bende s23 war kendı ayarlarında

destekleyen adaptorler var ugreen marka olanlar desteklıyor mesela bazı modellerı hızlı sarj edebılıyor
Benim denediklerim 30 watt üstü xiomi realme gibi cihazların hızlı şarjları idi . Ayrıca ben para vermek istemedim
Kutuya koyma gereği bile duymamış samsung
,önceki telefonun şarj aleti ile de 10 watt ile şarj oluyor.Biraz uzun sürsede benim için sorun değil.

Knispel

80+ Bronze
Hızlı şarjdan ziyade telefonu şarjda bırakmak sıkıntı oluyor. Telefon %100 şarj olduğunda 99'a düşüp tekrar kendini şarj etmeye başlıyor ve bu döngü sürekli oluyor özellikle uyurken şarjda bırakıyorsanız bu durum ömrü kısaltır. Samsungun bunun için özel ayarı var, telefon şarjdayken 95'e düşene kadar şarj etmiyor daha sonra tekrar şarj ediyor veya %80'e düşene kadar tekrar şarj etmiyor sonra şarj etmeye başlıyor gibi buna dikkat etmek lazım.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Dwayne Rolly
tabi kısaltır önemli olan arkadaşın dediği gibi zaman bosver müzeye götürmiycen ya telefonu yenisini alırsın mortingen olunca bende de var hızlı şarj takmıyorum o kadar

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,805
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Aslında kısaltıyor. Ama ne kadar kısaltıyor şeklinde bir araştırma yok galiba.

Palo DAYI

80+ Gold
Benim denediklerim 30 watt üstü xiomi realme gibi cihazların hızlı şarjları idi . Ayrıca ben para vermek istemedim
Kutuya koyma gereği bile duymamış samsung
,önceki telefonun şarj aleti ile de 10 watt ile şarj oluyor.Biraz uzun sürsede benim için sorun değil.
sadece samusnga ozel bır durum degıl ıphoneda alsan cıkmıyor ne yazıkkı
bende suan s23 war alalı 1 ay falan oluyor
oncekı telefon m51 ıdı onun ıcerısınden cıkan 25w hızlı sarj destekleyen kablo ve adaptoru ıle sarj edıyorum 1.15 dk gıbı kısa surede sarjı %10-15 sevıyelerınden %100 e dolduruyor

Hızlı şarjdan ziyade telefonu şarjda bırakmak sıkıntı oluyor. Telefon %100 şarj olduğunda 99'a düşüp tekrar kendini şarj etmeye başlıyor ve bu döngü sürekli oluyor özellikle uyurken şarjda bırakıyorsanız bu durum ömrü kısaltır. Samsungun bunun için özel ayarı var, telefon şarjdayken 95'e düşene kadar şarj etmiyor daha sonra tekrar şarj ediyor veya %80'e düşene kadar tekrar şarj etmiyor sonra şarj etmeye başlıyor gibi buna dikkat etmek lazlazı
Suan s23 kullaniyorum ve telefon 3 secenek sunuyor onlarda şöyle

Ekler

• Screenshot_20240727_001035_Device care.jpg
    Screenshot_20240727_001035_Device care.jpg
    374 KB · Hit: 14
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,774
Üyeler
154,123