Neler Yeni

Hoca Sistem Toplama Ödevi Verdi, sistem topladım

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Süleyman YILDIZ
Bütçe
5000
NOT: Aslında Pek bir şey Bilmiyorum Sİstem Toplama Konusunda Ama BİLİYORMUŞ Gibi Yapmak İstedim! Yanlışlarımı Düzeltsenize

Anakart - 543TL

Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Ryzen 3000 Serisi ile Uyumlu

İşlemci - 891TL

AMD Ryzen 3 3100 Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Anakartımıza Uyumlu Olduğu ve OC İle 3,9GHz'e Çıkarmak Mantıklı olduğu İçin Bu İşlemciyi Tercih Ettim.

Ekran Kartı - 1444TL

Palit veya İnno3d GTX 1650 Ekran Kartı Ama Soğutmasını Beğendim İçin Palit Kullanmayı Tercih Ediyorum. İkiside OC' lu Hocam. (1650 Super Alıcaktım Fakat Günümüz Şartlarında Türkiyede 5000TL'ye Monitör Dahil Geleceğe Dönük F/P Sistem Toplamak Zor Hocam)

Ram - 324TL

Anakartımızda İki Adet Ram Slotu olduğu İçin Bende (8+8) 16GB RAM Almayı Düşündüm Fakat Bütçe Kısıtlı olduğu İçin Sadece 1 Adet Almak Zorunda Kaldım. Artı Olarak Performans İstediğim İçin XPG Markasının 3000Mhz Ramini Single Alacaktım Fakat 3200Mhz Ram'i İle Aralarında 20Tl fark Vardı Bu Sebeple 3200Mhz Aldım

Depolama - SSD (170TL) - Hard Disk (79TL)

Phanter 120GB SSD (Windows'u Kurmak İçin ve Diğer Programlar İçin) Depolama Kısmında Windows'un Hızlı Çalışmasını Formatlarımın Kısa Sürmesini vs. İstediğim İçin SSD Almayı Düşündüm Normalde Adata SU630 Düşünüyordum Fakat Kronik Sorunlu Bir SSD Olduğu ve Gerçekten Ciddi Sorunları Olduğu İçin Phanter Almaya Karar Verdim.
Western Digital WD Blue 320GB HDD (Bunuda Oyunları vs. Kurmak İçin Alıyoruz Hocam)

PSU - 330TL

FSP FSP500-60AHBC Power Supply +80 Topladığım Sisteme 500W PSU Fazlasıyla Yeter Diye Düşündüm. Ve Patlayan PSU Markalarından Uzak Bir Marka Seçmeyi Tercih Ettim.

Kasa - 342TL

Everest X-MESH Normalde Daha Ucuz Mesh Olmayan Kasa Alabilirdim Fakat OC'lu Bir Ekran Kartımız Olduğu İçin Kasanın İçindeki Hava Akışını Rahatlatabilmek Amacıyla Mesh Panel Bi Kasa Seçmeyi tercih Ettim ve Anakartımız İçin Uygun.

Monitör - 899TL

HP V24 FHD 9SV73AA 24" 1ms Full HD Freesync Monitör Örnek Olarak: Burada'da Oyunlarda vs. Rakiplerimize Karşı Avantajımız Olması İçin 1ms ve 75Hz Alamyı Düşündüm Hem Birde F/P ürünü olduğu İçin Bu Monitörü Sisteme Dahil Ettim

Bunu Word Belgesine Yazacağım Düzenli Bir şekilde Bir Yanlışlık Varmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyler Ufak Bi Düzeltme Yapıyorum

"
Kasa - 342TL

Everest X-MESH Normalde Daha Ucuz Mesh Olmayan Kasa Alabilirdim Fakat OC'lu Bir Ekran Kartımız Olduğu İçin Kasanın İçindeki Hava Akışını Rahatlatabilmek Amacıyla Mesh Panel Bi Kasa Seçmeyi tercih Ettim ve Anakartımız İçin Uygun. Normalde Hocam Kasa Almnak yerine 1 Adet daha Ram Alıp Uzay Montajı yapardım. "

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Kusura bakmayın ancak kötü olmuş. R3 3100 yerine i3 10100F tercih edilebilirdi. Kasa kötü. SSD ve HDD yerine 256GB'lık SSD tercih edilebilirdi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Süleyman YILDIZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kusura bakmayın ancak kötü olmuş. R3 3100 yerine i3 10100F tercih edilebilirdi. Kasa kötü. SSD ve HDD yerine 256GB'lık SSD tercih edilebilirdi.
Pek bir şey Bilmediğimi Söylemiştim ve Sadece 5000TL Bütçe Var Onuda 20TL ye Yakın Aştım Sanırım SSD Tavsiyenizi Alabilirmiyim? :)

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Pek bir şey Bilmediğimi Söylemiştim ve Sadece 5000TL Bütçe Var Onuda 20TL ye Yakın Aştım Sanırım SSD Tavsiyenizi Alabilirmiyim? :)
Patriot Burst 240 GB modelini öneririm, fiyatına göre çok güzel işler başarıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Süleyman YILDIZ

Tietiex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Kadir Bayram
NOT: Aslında Pek bir şey Bilmiyorum Sİstem Toplama Konusunda Ama BİLİYORMUŞ Gibi Yapmak İstedim! Yanlışlarımı Düzeltsenize

Anakart - 543TL

Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Ryzen 3000 Serisi ile Uyumlu

İşlemci - 891TL

AMD Ryzen 3 3100 Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Anakartımıza Uyumlu Olduğu ve OC İle 3,9GHz'e Çıkarmak Mantıklı olduğu İçin Bu İşlemciyi Tercih Ettim.

Ekran Kartı - 1444TL

Palit veya İnno3d GTX 1650 Ekran Kartı Ama Soğutmasını Beğendim İçin Palit Kullanmayı Tercih Ediyorum. İkiside OC' lu Hocam. (1650 Super Alıcaktım Fakat Günümüz Şartlarında Türkiyede 5000TL'ye Monitör Dahil Geleceğe Dönük F/P Sistem Toplamak Zor Hocam)

Ram - 324TL

Anakartımızda İki Adet Ram Slotu olduğu İçin Bende (8+8) 16GB RAM Almayı Düşündüm Fakat Bütçe Kısıtlı olduğu İçin Sadece 1 Adet Almak Zorunda Kaldım. Artı Olarak Performans İstediğim İçin XPG Markasının 3000Mhz Ramini Single Alacaktım Fakat 3200Mhz Ram'i İle Aralarında 20Tl fark Vardı Bu Sebeple 3200Mhz Aldım

Depolama - SSD (170TL) - Hard Disk (79TL)

Phanter 120GB SSD (Windows'u Kurmak İçin ve Diğer Programlar İçin) Depolama Kısmında Windows'un Hızlı Çalışmasını Formatlarımın Kısa Sürmesini vs. İstediğim İçin SSD Almayı Düşündüm Normalde Adata SU630 Düşünüyordum Fakat Kronik Sorunlu Bir SSD Olduğu ve Gerçekten Ciddi Sorunları Olduğu İçin Phanter Almaya Karar Verdim.
Western Digital WD Blue 320GB HDD (Bunuda Oyunları vs. Kurmak İçin Alıyoruz Hocam)

PSU - 330TL

FSP FSP500-60AHBC Power Supply +80 Topladığım Sisteme 500W PSU Fazlasıyla Yeter Diye Düşündüm. Ve Patlayan PSU Markalarından Uzak Bir Marka Seçmeyi Tercih Ettim.

Kasa - 342TL

Everest X-MESH Normalde Daha Ucuz Mesh Olmayan Kasa Alabilirdim Fakat OC'lu Bir Ekran Kartımız Olduğu İçin Kasanın İçindeki Hava Akışını Rahatlatabilmek Amacıyla Mesh Panel Bi Kasa Seçmeyi tercih Ettim ve Anakartımız İçin Uygun.

Monitör - 899TL

HP V24 FHD 9SV73AA 24" 1ms Full HD Freesync Monitör Örnek Olarak: Burada'da Oyunlarda vs. Rakiplerimize Karşı Avantajımız Olması İçin 1ms ve 75Hz Alamyı Düşündüm Hem Birde F/P ürünü olduğu İçin Bu Monitörü Sisteme Dahil Ettim

Bunu Word Belgesine Yazacağım Düzenli Bir şekilde Bir Yanlışlık Varmı?

Beyler Ufak Bi Düzeltme Yapıyorum

"
Kasa - 342TL

Everest X-MESH Normalde Daha Ucuz Mesh Olmayan Kasa Alabilirdim Fakat OC'lu Bir Ekran Kartımız Olduğu İçin Kasanın İçindeki Hava Akışını Rahatlatabilmek Amacıyla Mesh Panel Bi Kasa Seçmeyi tercih Ettim ve Anakartımız İçin Uygun. Normalde Hocam Kasa Almnak yerine 1 Adet daha Ram Alıp Uzay Montajı yapardım. "
Yanlış anlamazsan bir şey sormak istiyorum
Neden bilmediğini bize değil de hocana söylemedin :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Süleyman YILDIZ
Yanlış anlamazsan bir şey sormak istiyorum
Neden bilmediğini bize değil de hocana söylemedin :)
Dersine Hiç Girmedim Ya Derslerde Anlattıysa Hoca Sormazmı Nerdeydin Diye :)

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Sistem güzel fakat 3100ün yerini artık 10100F aldı.
Gtx 1650 yerine Rx 570 kullabilirsin.
Kasa olarak daha kaliteli bir markaya bakmanı öneririm.
120gb ssd nin yeteceğini düşünmüyorum harddiskin parasını ssdye kat ve ssd yükselt.

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Süleyman YILDIZ
120gb ssd nin yeteceğini düşünmüyorum harddiskin parasını ssdye kat ve ssd yükselt.
Knka SSD'ye Sadece Windows Hızlı Çalışması İçin Alacağım Yazdım Ama ? 😕

HDD'yide Oyunlar Programlar vs. İçin Dedim Ama Bİlmiyorum?

ve sanırm 10100f Alırsam Anakartıda değiştirmek Zorunda Kalıcam

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

Yerine olsam 240GB ssd alırdım daha sonra para olunca HDD eklerdim.
Çünkü GTA 5 gibi oyunlar geç açılıyor.Ssd açılma süresini baya etkiliyor.
120gb alırsan daha sonra tekrar ssd eklemen zorunda kalırsın saçma olur.
Direk 240gb al daha sonra HDD alırsın ucuz zaten.(7200rpm olmasına dikkat et)

ve sanırm 10100f Alırsam Anakartıda değiştirmek Zorunda Kalıcam
Hocam anakartı almadınız ya internet üzerinden tık hemen değiştiriver.d

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Süleyman YILDIZ
Yerine olsam 240GB ssd alırdım daha sonra para olunca HDD eklerdim.
Çünkü GTA 5 gibi oyunlar geç açılıyor.Ssd açılma süresini baya etkiliyor.
120gb alırsan daha sonra tekrar ssd eklemen zorunda kalırsın saçma olur.
Direk 240gb al daha sonra HDD alırsın ucuz zaten.(7200rpm olmasına dikkat et)

Hocam anakartı almadınız ya internet üzerinden tık hemen değiştiriver.d
:D Saol Eyvallah Tavsiyen İçin Birde Şu Söylediğim Ekran Kartı OC'lu Olunca Falar Vs Çok Çalışıyor Diye Düşündüm ve Bu Sebeple Hava Akışı falan fistan dedim orda haklımıyım?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
:D Saol Eyvallah Tavsiyen İçin Birde Şu Söylediğim Ekran Kartı OC'lu Olunca Falar Vs Çok Çalışıyor Diye Düşündüm ve Bu Sebeple Hava Akışı falan fistan dedim orda haklımıyım?
OC fabrikasyon olarak.
Frekans değerleri yüksek oluyor normale göre fakat max 3fps farkeder.
Bu arada 1650 almanızı önermiyorum fiyatını haketmeyen bir kart.
Rx 570 deler.

Top Bottom