Neler Yeni

Hocaların sözlü adaletsizliği

Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Tarık Emir
11.sınıfım ve sözlülerde olan eşitsizlik zoruma gidiyor.
Matematikten çalışıp 92-93 notlarını aldım baya emek sarfettim ve okulda birinciyim sınav ortalaması olarak bana 100 sözlü girdi
Matematik sınav ortalaması 55 olan birinede 100 girmiş ve bunu adaletsiz ve saçma buluyorum.
Diyebilirsiniz 100 girmiş zaten daha ne istiyon gibi ama benim çabaladığım emeği başkasının çabalamadan alması hoş değil bence
Kızdan 8-9 puan sınav ortalamam yüksekti ve sözlülerle geldi beni geçti 1-2 puan
Her derste bana daha yüksek olmama rağmen daha düşük sözlü notu giriyorlar
Dersi bölen umursamayan bir öğrenci değilim
Okulun ilk 3 kişisine her sene ödül veriliyor ve bu sıralamada herkesten sınav olarak yüksekken ilk 3 ü yalaka olan kızlar bu adaletsizliği hocalar neden yapıyor sizce
Bir insanın emeğini hor görüp sıralamanın dışında bırakması ne kadar doğru

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,071
İsim
Ali Batmaz
Malesef çoğu kişi karşılaşıyor bu durumla yapacak bir şey yok

Squex

80+ Silver
Kardeşim sen trdesin. Para ile özel okullarda not alınan bir ülkedesin. İstediğin kadar dertlen elinden hiçbir şey gelmez.
Sonraki yıl obsni yükseltmeye uğraşırken özel okullarda yıl sonu velilere beğenmediğiniz not var mı diye soruyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Tarık Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Malesef çoğu kişi karşılaşıyor bu durumla yapacak bir şey yok
Bence milli eğitim buna bir sınır getirmeli sözlüleri sınavın maksimum 20 puan üzerinde girebilir gibi yemin ederim bide gelip daha başarılılarmış gibi hava atıyorlar yeni bir hoca geldiğinde kendilerini başarılı tanıtıp beni gömmeye calisiyorlar ayar oluyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim sen trdesin. Para ile özel okullarda not alınan bir ülkedesin. İstediğin kadar dertlen elinden hiçbir şey gelmez.
Sonraki yıl obsni yükseltmeye uğraşırken özel okullarda yıl sonu velilere beğenmediğiniz not var mı diye soruyorlar.
Ona alıştımda bir okulda çifte standart olmamalı devlet okulu bura kim ne hak ediyorsa onu vermek zorundasın

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,071
İsim
Ali Batmaz
Bence milli eğitim buna bir sınır getirmeli sözlüleri sınavın maksimum 20 puan üzerinde girebilir gibi yemin ederim bide gelip daha başarılılarmış gibi hava atıyorlar yeni bir hoca geldiğinde kendilerini başarılı tanıtıp beni gömmeye calisiyorlar ayar oluyorum
Zaten böyle bir sınır var
diyelim bir öğrenci sınavdan 50 aldı 40 puan üstünü veya 40 puan altını girebilir
yani 50 alan birine 10-90 arasında puan vermek zorunda

Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Tarık Emir
Zaten böyle bir sınır var
diyelim bir öğrenci sınavdan 50 aldı 40 puan üstünü veya 40 puan altını girebilir
yani 50 alan birine 10-90 arasında puan vermek zorunda
Böyle bir sınır olduğunu sanmıyorum sınav ortalaması 50 lerde olan birine daha bugün çatır çatır 100 vermiş

Alfha13

80+ Silver
Sistem o kadar bozuk ki 50 alana 100 girmemesi adaletsizlik oluyor. Bugün birçok 11 ve12. sınıf sınava bile girmiyor, özellikle 12. sınıfta sınavlardan herkese 100 veriliyor direkt. Kısacası adaletsizlik o kadar yaygın ki adaletsizlik yapmamak artık adaletsiz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Tarık Emir
Sistem o kadar bozuk ki 50 alana 100 girmemesi adaletsizlik oluyor. Bugün birçok 11 ve12. sınıf sınava bile girmiyor, özellikle 12. sınıfta sınavlardan herkese 100 veriliyor direkt. Kısacası adaletsizlik o kadar yaygın ki adaletsizlik yapmamak artık adaletsiz.
Abi 50 alan biri 100 ü haketmiş ne olabilir hadi böyle bişey varsa niye hep kız ve yalakalara oluyor görselci 50-30 girdi ingilizcem 56 sınav not ortalamam 60 girdi ama kıza 30 puan yüksek girdi

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,071
İsim
Ali Batmaz
Böyle bir sınır olduğunu sanmıyorum sınav ortalaması 50 lerde olan birine daha bugün çatır çatır 100 vermiş
Var ama şikayet etmeniz gerekiyor böyle bir durum olduğunda
çok akıllı olanlar bunu sisteme eklemek yerine sadece yasak olduğunu belirtmişler

Zechion

80+ Silver
Aynısını yaşıyorum. Derslerde aktifim sınavların ilkinden 96, ikincisinde 86 alarak sınıftaki en yüksek notu aldım. Ortalamama 70-65 girmiş.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,030
İsim
Oğuz
Sınav ile sözlü farklı şeyler. Sınavda kötü yaptı diye sözlüsü düşük olacak diye bir şey yok. Sınıf içindeki durumuna bakar. Sınıfta düzgünce dinleyip matematik yapamıyor diye üzerine bir de düşük sözlüye maruz kalmak zorunda değil.

Alfha13

80+ Silver
Abi 50 alan biri 100 ü haketmiş ne olabilir hadi böyle bişey varsa niye hep kız ve yalakalara oluyor görselci 50-30 girdi ingilizcem 56 sınav not ortalamam 60 girdi ama kıza 30 puan yüksek girdi
Görsel nasıl 50-30 giriyor, herkes 100 almıyor mu oradan? 56'ya 60 girmesi ve başkasına 30 puan yüksek girmesi (onun sınavları kaç bilmiyorum) zaten yaygın bir durum. Hoca seni tanımıyor yüksek ihtimalle. Hocalar adını bildikleri dışındakilere sınavlarına göre notlar veriyor ama 11 ve 12'lere genellikle yüksek veriliyor. Bilmiyorum belki hocaların düz sıkıntılıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Tarık Emir
Sınav ile sözlü farklı şeyler. Sınavda kötü yaptı diye sözlüsü düşük olacak diye bir şey yok. Sınıf içindeki durumuna bakar. Sınıfta düzgünce dinleyip matematik yapamıyor diye üzerine bir de düşük sözlüye maruz kalmak zorunda değil.
Her dersi yapamıyorsa benden 7-8 puan düşükken benim önüme geçiyorsa zorunda eşit ağırlık seçmiş bir öğrenci matematik yapması lazım bence bu matematik için değil tüm derslerde bunu yapıyorlar yalaka olduğu için

Görsel nasıl 50-30 giriyor, herkes 100 almıyor mu oradan? 56'ya 60 girmesi ve başkasına 30 puan yüksek girmesi (onun sınavları kaç bilmiyorum) zaten yaygın bir durum. Hoca seni tanımıyor yüksek ihtimalle. Hocalar adını bildikleri dışındakilere sınavlarına göre notlar veriyor ama 11 ve 12'lere genellikle yüksek veriliyor. Bilmiyorum belki hocaların düz sıkıntılıdır.
Gayette tanıyordu yalakalarına hep yuksek girmis ingilizceci gorselci ise 90-100-30-50 girdi 67.5 puan resim ortalamam var neye dayanarak girdiğini sorarsan akademideymiş gibi çalışmalar yaptirip sadece yalakalarina yuksek giriyor yada parayla şövale aldırıp sadece alanlara 100 girdi ya para ya yalaka durumu

Var ama şikayet etmeniz gerekiyor böyle bir durum olduğunda
çok akıllı olanlar bunu sisteme eklemek yerine sadece yasak olduğunu belirtmişler
Bu konu hakkında nerede yasak olduğu ve nasıl şikayet edebiliceğimi belirtir misiniz?

Top Bottom