Neler Yeni

Hoparlörümden ses gelmiyor

FydlYsr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yaşar Faydalı
Merhaba arkadaşlar 21/07/2024 tarihinde gündüz normal şekilde bilgisayarımın arka gidişine bağlı olan 2+1 hoparlörümü kullanıyordum. Akşam bilgisayarımı tekrar açtığımda hoparlörümden ses alamadım fakat usb ile bağlı olan kulaklığımdan ses alabilmekteydim. Kulaklığımdan video izlemeye devam ederken art arda windows bildirim sesi gelemeye başladı. Bildirime baktığımda realtek audio controller diye bir uygulama kendi kendine bilgisayarıma yüklenmiş bilgisayarın arka 3,5 mm jak girişiyle alakalı bildirim gönderiyordu spam şeklinde. Bildirimde ne cihaz takılı olduğunu soruyordu. Bildirimde kulaklık veya hoparlör seçeneklerini seçmeme rağmen hem ses gelmemekte hemde jak çıkarıldı tarzda bir bildirim gönderip tekrar ne takılı olduğunu soruyordu. Uygulamayı karıştırdırdığımda herhangi bir ayar vs bulamadım ses seviyesi ve ekolayzır ayarından başka bir ayar yoktu. Uygulama bildirimlerini kapattım ve bir süre daha kulaklıkla takıldım. Daha sonra uygulama bildirimlerini açtım ve bilgisayarımı yeniden başlattım. Bildirim spamı kesilmişti ama ses gelmiyordu. 2-3 dk sonra bu uygualamadan 1 tane bildirim geldi yine aynı bildirim. Bildirim geldikten 2 3 saniye sonra hoparlörden ses geldi ancak 1 saniye sonra ses tekrardan gitti. Sorunun uygulamadan olduğunu düşünüp uygulamayı kaldırdım fakat sonuç yine aynı. Hoparlörümü düzeltmek için ne yapmalıyım?

Sistemim
İşlemci : İntel i5 9400f
Anakart : Asus Prime H310M K R2.0
Ekran Kartı : Asus Dual Nvidia Geforce GTX 1660ti
Ram : T Force Vulkan Z Red 8 GB 2666 Mhz
SSD James Donkey 120 GB
Hoparlörüm çok eski marka modelini bilmiyorum diğer cihazlarda (telefon başka pc vs ) çalışmaktadır bir sorunu yoktur.
Kulaklık Gamepower Jin 7.1 Gaming Kulaklık (USB girişe sahip ve şuan bilgisayarımda çalışmaktadır)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,487
Üyeler
149,739
Son üye
CanGöll_0
Top Bottom