Neler Yeni

Çözüldü✓ HP 8300 SFF sistemde BIOS ekranı gelmiyor

Emie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Çakmak
Dün gece HP Compaq Elite 8300 SFF bilgisayarımın BIOS'unu v2.05'ten v2.99'a güncelledim. Güncellemeden sonraki ilk açışımda BIOS açıldı. Hackintosh kurabilmek için Secure Boot ayarını disable yaptım ve çıktım. Daha sonrasında BIOS görünmemeye başladı.
Şöyle ekleyeyim, bu bilgisayarın PSU'su normal ATX'lerden biraz farklı. Orijinali bozulduğu için ATX PSU'yu biraz modifiye ederek buna taktım. Sorun şu ki orijinal PSU fanı 4 pinli, taktığım fan ise 2 pinli. Bu sebepten dolayı bilgisayarımı her açışımda bilgisayardan bip sesi geliyor, "PSU fan not detected" uyarısını alıyorum. F1 tuşuna bastıktan sonra Windows'a erişiyorum.
Bunu açıklamamın sebebi ise bu uyarıyı dahi görememem. Yani bip sesini duyup F1 tuşuna basınca yine Windows açılıyor ama uyarının ekranda olduğu süre boyunca görüntü yok.
İlk olarak clear CMOS yaptım ancak nafile. Ben de ekran kartı ile ilgili olduğunu düşünüp onu söktüm ve dahili GPU ile açmayı denedim. Bu defa hem BIOS hem de uyarı ekranını görebiliyordum. BIOS'u varsayılan ayarlara sıfırlayıp GPU'yu tekrar taktım ancak yine BIOS görünmüyor.
Nasıl çözebilirim bu sorunu?

HP Compaq Elite 8300 SFF
Intel i5-3470
AMD HD5450

Emie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Çakmak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'tan Legacy Support'u aktif edince düzeldi.

IMG_20220727_202535.jpg

Top Bottom