Neler Yeni

Hp Laptop İşlemci Hızı Problemi

UPSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Ünlü
Herkese merhaba, benim elimde;
  • i5-8265U 1.60Ghz Turbo 3.8 işlemci
  • Nvidia mx130 4gb ekran kartı
  • 8gb ram
özelliklerine sahip Hp Laptop var ve işlemci hızında bir problem yaşıyorum. Oyun açık olsun veya olmasın işlemci hızı belli bir süre sonra 1.58 Ghz sabitleniyor. Üstelik işlemci sıcaklığı aşırı yüksek değerleride görmüyor. İlk açılışta hızı 3.60 civarındayken oyunu açtıktan kısa süre sonra düşüyor. Yüksek performans, maksimum işlemci durumu gibi ayarların hepsi yapıldı ama değişen hiçbir şey yok. Sebebi nedir veya nelerdir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ordulu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Mustafa Elbaşı
Herkese merhaba, benim elimde;
  • i5-8265U 1.60Ghz Turbo 3.8 işlemci
  • Nvidia mx130 4gb ekran kartı
  • 8gb ram
özelliklerine sahip Hp Laptop var ve işlemci hızında bir problem yaşıyorum. Oyun açık olsun veya olmasın işlemci hızı belli bir süre sonra 1.58 Ghz sabitleniyor. Üstelik işlemci sıcaklığı aşırı yüksek değerleride görmüyor. İlk açılışta hızı 3.60 civarındayken oyunu açtıktan kısa süre sonra düşüyor. Yüksek performans, maksimum işlemci durumu gibi ayarların hepsi yapıldı ama değişen hiçbir şey yok. Sebebi nedir veya nelerdir yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Benimde aynı işlemciye sahip laptopum vardı ayn oyle oluyodu yani normal diyelim ona

Top Bottom