Neler Yeni

HP Omen Laptop SSD Yükseltmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Caner Battaloğlu
Bütçe
400
Herkese merhabalar, iyi forumlar :)

HP Omen laptopıma SSD almak istiyorum. Mevcut olarak 128 GB NVMe M.2 SSD + 1 TB HDD var laptopta. SSD istememin sebebi ise hem Windows üzerinde hem de Ubuntu üzerinde yazılım/program geliştirme yapıyor olmam. SSD üzerine hem Ubuntu hem Windows Dual Boot kurulumu yapınca haliyle kapasite yetersiz kalıyor. Benim aklımda HDD yerine SATA SSD almak var. Sizce mantıklı olan bu mu? Yoksa NVMe M.2 SSD yerine daha yüksek kapasiteli bir SSD almak mı daha mantıklı? Elimde yeni aldığım Toshiba marka 1 TB harici hard disk de mevcut, yedekleme yapabilmem için. O yüzden HDD yerine 250 GB bir SATA SSD almak daha mantıklı geliyor. Sizce ne yapmalıyım? Bütçem 400 TL.

Aklımdaki modeller bunlar;

Elimde zaten 1 TB sağlam bir harici hard diskim olduğu için 128 GB NVMe M.2 SSD + 250 GB SATA SSD işimi yeterince görür diye düşünüyorum. Yoksa laptoptaki HDD yerine koyacağım SSD'yi daha yüksek kapasiteli mi almalıyım? NVMe M.2 üzerine Ubuntu + Windows kurup, oyunlarımı da diğer SSD'ye kurarım diye düşündüm. Valorant, DotA 2, CS:GO, ve tft oynuyorum. Genellikle oynadığım oyunlar Online multiplayer oyunlar oluyor. Direkt hiçbir harcama yapmadan işletim sistemlerini SSD'ye oyunları da HDD'ye yüklemem bana bir şey kaybettirmez mi? Kafamda deli sorular 🤣

Yukarıda belirttğim modeller haricinde öneriniz varsa, 400 TL bütçe dahilinde önerilerinizi bekliyorum. Bu iki SSD arasında sadece 10 MB okuma yazma hızı farkından başka farklar da var mı? Biraz karışık bir konu aldı ama inanın benim de kafam çok karışık ne yapmam konusunda 😀

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
@UptownMamba,
Anladığım kadarı ile işletim sistemleriniz M.2 SSD üzerinde, o konuda bir sıkıntı yok.
Sizin yerinizde olsam amacım elde edebildiğim kadar çok depolama yeri etme olurdu.
Size önerim budur, az olsun ama kaliteli olsun diyorsanız da 870 Evo gayet iyi seçenek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,487
Üyeler
150,095
Son üye
serhat001
Top Bottom