Neler Yeni

hp pavilion gaming 15 laptop sıcaklıkları nasıl ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda kilic
hp pavilion gaming 15 sahibiyim donanım arşivinin videosundan görüp almıştım.

EKRAN KARTI RTX 3050 Tİ 4GB
İŞLEMCİ RYZEN 5 5600H
RAM 4+4 3200MHZ ÇİFT KANAL RAM
EKRAN IPS 144 HZ 15.6 İNÇ

laptopum 1 saatlik internet sörfünde ekran kartım 43- 44 derece arası çalışmaktaymış. Aynı şekilde işlemcimde 52-53 derece arasındaydı.

30- 45 dk lık battlefield 1 testinde ekran kartım 79 - 80 dereceleri gördüm maksimum . İşlemcimde 95 - 96 arasında çalışmakta.

laptopun ilk sahibiyim 1 1.5 yıldır aktif kullanıyorum daha hiçbir bakımını yapmadım.

NOT:İÇ TEMİZLİĞİNİ YAPIP MX4 TERMAL MACUNLA MACUNLARI YENİLİYECEĞİM VE AYRICA Tx Red Alert 6 Fanlı Oyuncu Notebook Soğutucu (TXACNBRED) ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BUNLARLA BERABER SICAKLIK NE KADAR OLUR ?

ProArk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer Ünal
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve oyunlar
Sıcaklıklar yaz aylarına göre güzel de o laptoplar limitli diye biliyorum. Isınmasını önlemesi için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda kilic
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklıklar yaz aylarına göre güzel de o laptoplar limitli diye biliyorum. Isınmasını önlemesi için.
Donanım arşivinin inceleme videosunda call of duty cold war oynarken işlemci 89-90 ekran kartı 72-73 görüyordu ekran kartı her nekadar yakında olsa işlemci arasında baya bir sıcaklık farkıvar. Peki bu notta yazdığım değişikliklerle sıcaklıkları ne kadar yapabilirim?

Top Bottom