Neler Yeni

Yardım HP RX 460 Oem Oyunlarda Çökme, Atma, Wattman Sıfırlanması ve Mavi Ekran hataları

ali_ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ali ÇİMEN
Merhaba, iyi forumlar. Başlıkta da belirttiğim gibi HP RX 460 2GB ekran kartımda yük altında çökme yaşıyorum. Bu sorunla ilgili yaptığım araştırmada GPU frekansını %10 aşağı çekersek düzeleceği yönünde bir kaç konu görünce ben de Radeon ayarları üzerinden GPU frekansını 1200MHz'den 1080MHz'ye çektim. Oyunlarda çökme, atma sorunları düzeldi gibi oldu. Ancak şimdi de ''System Service Exception'' ve Kmode Exception Not Handled'' mavi ekran hataları aldım. Acaba ekran kartım ömrünü mü tamamlıyor yoksa basit bir sürücü hatası mı?

Sistemim: AMD R5 1400 3.4Ghz, MSI B350M Gaming Pro, Crucial 8GB 2666MHz RAM, HP RX460 2GB, Xigmatec 500w Psu, Adata SU630 240GB SSD, Seagate 1TB HDD, Windows 11 Home

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Merhaba,

''System Service Exception'' ve Kmode Exception Not Handled'' mavi ekran hataları aldım.
Bu hata WHQL olmayan sürücülerde olabiliyor. Naçizane tavsiyem uzun zamandır kullandığım ve bir sorun yaşamadığım Radeon 21.4.1 WHQL sürücüsünü indirmeniz. En sorunsuz ve performanslı sürücü bu. RX 570, 580, HD 7870 gibi kartlarda denedim. Hiçbir sorun çıkartmadı.
GPU frekansını %10 aşağı çekersek düzeleceği yönünde
Bunu hiç duymadım. Onunla ilgili olduğunu sanmıyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Merhaba,

Bu hata WHQL olmayan sürücülerde olabiliyor. Naçizane tavsiyem uzun zamandır kullandığım ve bir sorun yaşamadığım Radeon 21.4.1 WHQL sürücüsünü indirmeniz. En sorunsuz ve performanslı sürücü bu. RX 570, 580, HD 7870 gibi kartlarda denedim. Hiçbir sorun çıkartmadı.

düşük bin gelebildiği için, bazen o sorun çıkabiliyor. %10'luk bir şey değil, böyle 60-70 mhz düşürünce felan wattman hatası çözülebiliyor.

ali_ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ali ÇİMEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Söylediğiniz sürücüyü indirdim, DDU ile mevcut olanı tamamen silip onu deneyeceğim.

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM

ali_ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ali ÇİMEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşe yarayacağının kanaatindeyim.
Maalesef hocam. Yine aynı. :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

düşük bin gelebildiği için, bazen o sorun çıkabiliyor. %10'luk bir şey değil, böyle 60-70 mhz düşürünce felan wattman hatası çözülebiliyor.
Acaba GPU lehimleri zayıflıyor da GPU talep ettiği gücü alamadığı için mi böyle bir hataya düşüyor hocam?

Top Bottom