Neler Yeni

Hp Victus 16 %100 srgb muhabbeti

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yıldıran
Hp Victus 16 R1042NT laptopu almayı düşünüyorum fakat internette gördüğüm ekran paneli hakkındaki muhabbetlerden dolayı kuşkuya düştüm bu konular hakkında da pek bilgili sayılmam. Bu laptopu satın alan veya bilgi sahibi olan birisi yardımcı olabilir mi ? Laptop %100 srgb 7ms mı yoksa %45NTSC 28ms mi ?
İlgili kaynaklar:

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
ozan başaran
yok hocam ya victusları ek monitör olmadığı sürece kullanmayın. zaten laptop parasına bir de klavye monitör ekleyince asus tuf acer nitro lenovo loq parasına denk geliyor gidin onun yerine bu üç laptoptan birini alın
%100srgb değerleri ise yalan diye biliyorum ekran acer nitronun %100 srgb ekranına göre çok daha fazla ışık sızması barındırıyor ve daha sarı gözüküyor sanki va panelmiş gibi gözüküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Yıldıran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam ya victusları ek monitör olmadığı sürece kullanmayın. zaten laptop parasına bir de klavye monitör ekleyince asus tuf acer nitro lenovo loq parasına denk geliyor gidin onun yerine bu üç laptoptan birini alın
%100srgb değerleri ise yalan diye biliyorum ekran acer nitronun %100 srgb ekranına göre çok daha fazla ışık sızması barındırıyor ve daha sarı gözüküyor sanki va panelmiş gibi gözüküyor
Ek monitör var zaten ama insan göre göre kaldırılması çok saçma. Panel özelliklerinin modelden modele göre değişmesi daha saçma

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
ozan başaran
Ek monitör var zaten ama insan göre göre kaldırılması çok saçma. Panel özelliklerinin modelden modele göre değişmesi daha saçma
hpnin pavilion gaming serisi laptopu var elimde çok memnunum fakat victusta gerçekten batırmışlar. thorttling sorunu da var bunların, mesela tamamen aynı özelliklere sahip 7640hs hp victus ile 7640hs acer nitro ile oyun içinde dağlar kadar fark var acer nitro çok daha fazla performans veriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bob Stone
hpnin pavilion gaming serisi laptopu var elimde çok memnunum fakat victusta gerçekten batırmışlar. thorttling sorunu da var bunların, mesela tamamen aynı özelliklere sahip 7640hs hp victus ile 7640hs acer nitro ile oyun içinde dağlar kadar fark var acer nitro çok daha fazla performans veriyor
Hocam bende Hp Victus 16-R1073NT Intel Core I5 14500HX 16 GB 1 Tb SSD RTX4060-8GB modeli var Marvel's Spider-Man oyununda RTX açık en yüksek ayarlarda dlss kapalı mux açık oyunun max ayarlarında ortalama 73 fps alıyorum işlemci sıcaklığı 77 civarı görüyor bilgisayar gayet güzel tek sıkıntısı ben alırken %100 sRGB diye almıştım ancak hp minik bir dolandırıcılık oyunu oynayarak paneli 45 ntsc göndermiş benim için pek önemli bir detay değil ancak diğer alıcılar için can sıkıcı olabilir onun dışında ben gayet memnunum dediğiniz gibi 'Thermal throttling' sorunuyla hiç karşılaşmadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bob Stone
THH ye başvurmayı deneyebilirsin.
Yok internet sitesine küçük bir yazıyla panel değişiklik gösterebilir tarzı bir şey yazmışlar zaten ben direkt teknorya'ya güvenip aldığım için böyle oldu
resim_2024-07-04_195123251.png

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bob Stone
Adamlar demiş %100srgb diye, idda ettikleri özellik doğru olmadığı için %100srgb li victus ile değişimini isteyebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben şansımı denerdim.
Pek uğraşasım yok açıkçası laptoptan gayet memnunum zaten paneli de bana göre yeterli ayrıca bu fiyat bandında alınabilecek en iyi laptoplardan biri bence (paneline rağmen)

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,287
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
kesinlikle haklısın, ama oturduğun yerden gerçekleşen bir şey olduğu için, cihaz da sende kalıyor süreçte.
Sadece bilirkişi için 1 hafta cihazsız kalacaksın.

Yerinde olsam şansımı denerdim. %100 srgb idda edip vermemek büyük ayıp, bırak onlara dert olsun.
Ellerinde %100srgb'li muadil cihaz yoksa da bir üst model verebilirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bob Stone
kesinlikle haklısın, ama oturduğun yerden gerçekleşen bir şey olduğu için, cihaz da sende kalıyor süreçte.
Sadece bilirkişi için 1 hafta cihazsız kalacaksın.

Yerinde olsam şansımı denerdim. %100 srgb idda edip vermemek büyük ayıp, bırak onlara dert olsun.
Ellerinde %100srgb'li muadil cihaz yoksa da bir üst model verebilirler.
Hp muhtemelen yazdıkları yazıyı öne süreceklerdir ben teknorya ile bir konuşayım bakalım neler olacak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,877
Üyeler
156,537
Son üye
volkswagenjetta
Top Bottom