Neler Yeni

HP VİCTUS 16 İŞLEMCİ MHZ NASIL DÜŞÜRÜLÜR ?

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
ONUR
Arkadaşlar hp victus 16 i7 13700h işlemcili ve 4070 li modeline sahibim şöyle küçük bir problemim var yardım ederseniz sevinirim şimdi şöyle anlatayım
turbo boost açık şekilde 4500 mhz ve 5200 mhz arasında gidip geliyor ve ısı 75-76 oluyor ısındığı söylenemez lakin ses yapıyor biraz ve ben turbo boostu kapatınca da fps kaybı çok yaşıyorum yani anlatmak istediğim işlemcinin mhz sini nasıl manuel olarak ayarlarım ben 3500 veya 3700 mhz ye sabitlemek istiyorum bir yolu var mı yoksa sadece turbo boostu kapatmak mı ?

(throttlestop set multiplayerden ayarlamaya çalıştım ama set multiplayer sekmesi kapalı ve BİOS a girdim lakin bir şey bulamadım )

Mehmet123223

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Luka
Arkadaşlar hp victus 16 i7 13700h işlemcili ve 4070 li modeline sahibim şöyle küçük bir problemim var yardım ederseniz sevinirim şimdi şöyle anlatayım
turbo boost açık şekilde 4500 mhz ve 5200 mhz arasında gidip geliyor ve ısı 75-76 oluyor ısındığı söylenemez lakin ses yapıyor biraz ve ben turbo boostu kapatınca da fps kaybı çok yaşıyorum yani anlatmak istediğim işlemcinin mhz sini nasıl manuel olarak ayarlarım ben 3500 veya 3700 mhz ye sabitlemek istiyorum bir yolu var mı yoksa sadece turbo boostu kapatmak mı ?

(throttlestop set multiplayerden ayarlamaya çalıştım ama set multiplayer sekmesi kapalı ve BİOS a girdim lakin bir şey bulamadım )
hocam windows aramaya güç planını düzenle yaz aç ordan gelişmiş güç ayarlarını değiştir e tıkla oradan alta doğru in orda işlemci güç yönetimi var oraya tıkla en düşük işlemci durumu ve en yüksek işlemci durumu %85 ayarla sonra görev yöneticisinden bak kaç ghz bakarsın ayarlarsın
1693493076294.png

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
ONUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bunu yapıyorum ama hala aynı 4.5 larda takılıyor %30 a da alsam hala aynı düşmüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam windows aramaya güç planını düzenle yaz aç ordan gelişmiş güç ayarlarını değiştir e tıkla oradan alta doğru in orda işlemci güç yönetimi var oraya tıkla en düşük işlemci durumu ve en yüksek işlemci durumu %85 ayarla sonra görev yöneticisinden bak kaç ghz bakarsın ayarlarsın Alıntıyı görüntüle
çalışmıyor yapıyorum ama olmuyor hep aynı 4.5 , 5.2 hep

Mehmet123223

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Luka
hocam bunu yapıyorum ama hala aynı 4.5 larda takılıyor %30 a da alsam hala aynı düşmüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

çalışmıyor yapıyorum ama olmuyor hep aynı 4.5 , 5.2 hep
valla bende oluyor hocam neden olmadığını anlamadım

ONURRS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
ONUR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valla bende oluyor hocam neden olmadığını anlamadım
hocam bende anlamadım %20 de yapsan kullanımı o hala kafasına göre %30 , %40 canı nasıl isterse kullanıyor ve mhz hep 4.5 , 5.2
şaştım kaldım ustam şaştım kaldım bunun bir çözümü yok mu ?

Top Bottom