Neler Yeni

HP Victus 16 Oyunda Düşük FPS Veriyor

Fidel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fidel
Dying Light 1 oynarken ilk oyuna başladığımda sabit 144 alıyordum. Sonra dışarı çıkma falan geldi ilk başta o da 144 veriyordu sonra düşmeye başladı. Daha da sonrasında özellikle çatıya çıkarken falan FPS 40'lara kadar düşmeye başladı. HP Victus 16 kullanıyorum. 4060 8 GB ,16 GB RAM Ryzen 7 7840HS. Driver'larım güncel. Isı konusunda da işlemci en fazla 75 derece oluyor. Ayarları değiştirsem de fark etmiyor. Arka planda sadece MSI Afterburner açık başka bir şey yok. Başka bilgisayarı zorlayan oyun şu an oynamıyorum o yüzden oyundan kaynaklı mı bilmiyorum. Tek oynadığım AC3 şu anda o da zaten 63 fps kitleniyor oyun gereği hem de eski oyun. Dün akşam denediğimde bilgisayarı kapattım yarın bakarım artık dedim bugün de aynı. Ultra ayarlarda, YouTube'dan baktığımda benzer donanımdaki kullanımda 150'nin aşağısına düşmüyor FPS. Başka bir çözüm ararken video buldum. NVIDIA uygulamasından oyunu seçip güç modunu vs. Ultra performansa almama rağmen düzelmedi.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,077
İsim
Lokman Doğan
ddu ile driverleri sildikten sonra güncel driverleri indir eğer işe yaramazsa format at w10 pro dene

Fidel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fidel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ddu ile driverleri sildikten sonra güncel driverleri indir eğer işe yaramazsa format at w10 pro dene
Silmem gereken driverlar hangileri? Ayrıca bu driverları doğru olarak indirme yolu windows update mi?

Silmem gereken driverlar hangileri? Ayrıca bu driverları doğru olarak indirme yolu windows update mi?
Windows updateyi aç güncellemeleri devre dışı bırak. Sonra ekran kartının driverini kendi sitesinden indir. Sonra ddu ile önceki driveri Güvenli modda açarak sil. ( ayarlar gelişmiş başlangıç ) Sonra silindiğinde pc yi normal başlat ve driverini kur

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,077
İsim
Lokman Doğan
hayır hayır windows updateyi kapat saçma sapan driverler yüklüyor.
önce dduyu indiiyorsun sonra kurulumunu yap
windows başlat yerine sistem yapılandırma yaz
1715011439489.png

burdaki güvenli önyüklemeyi tıklayıp uygula sonra yeniden başlat dicek
başlatınca dduyu aç ekran kartı diyip nvidiayı temizledikten sonra yeniden başlat
onadn sonra ekran kartı deyip inteli temizle
sonra sistem yapılandırması diyip güvenli önyükleemyi kapat yeniden başlat
Mesaj otomatik birleştirildi:

videosu varmış

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Toprak
Dying Light 1 oynarken ilk oyuna başladığımda sabit 144 alıyordum. Sonra dışarı çıkma falan geldi ilk başta o da 144 veriyordu sonra düşmeye başladı. Daha da sonrasında özellikle çatıya çıkarken falan FPS 40'lara kadar düşmeye başladı. HP Victus 16 kullanıyorum. 4060 8 GB ,16 GB RAM Ryzen 7 7840HS. Driver'larım güncel. Isı konusunda da işlemci en fazla 75 derece oluyor. Ayarları değiştirsem de fark etmiyor. Arka planda sadece MSI Afterburner açık başka bir şey yok. Başka bilgisayarı zorlayan oyun şu an oynamıyorum o yüzden oyundan kaynaklı mı bilmiyorum. Tek oynadığım AC3 şu anda o da zaten 63 fps kitleniyor oyun gereği hem de eski oyun. Dün akşam denediğimde bilgisayarı kapattım yarın bakarım artık dedim bugün de aynı. Ultra ayarlarda, YouTube'dan baktığımda benzer donanımdaki kullanımda 150'nin aşağısına düşmüyor FPS. Başka bir çözüm ararken video buldum. NVIDIA uygulamasından oyunu seçip güç modunu vs. Ultra performansa almama rağmen düzelmedi.
Farklı bir oyunda deneme imkanınız varmı. Tam kanıya varmak adına.

itenberg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Burak
Alıntıyı görüntüle
başlatınca dduyu aç ekran kartı diyip nvidiayı temizledikten sonra yeniden başlat

videosu varmış
Hocam peki işlemciden istediğimiz performansı alamıyorsak ne yapmalıyız?

Fidel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fidel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı bir oyunda deneme imkanınız varmı. Tam kanıya varmak adına.
Yok hocam yani eski oyunlar var sistemi zorlamayan

Windows updateyi aç güncellemeleri devre dışı bırak. Sonra ekran kartının driverini kendi sitesinden indir. Sonra ddu ile önceki driveri Güvenli modda açarak sil. ( ayarlar gelişmiş başlangıç ) Sonra silindiğinde pc yi normal başlat ve driverini kur
HP'nin kendi uygulaması var güncellemeyi oradan da yapabiliyorum. Orasını kullansam olur mu

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,077
İsim
Lokman Doğan
Hocam peki işlemciden istediğimiz performansı alamıyorsak ne yapmalıyız?
Yok hocam yani eski oyunlar var sistemi zorlamayan

HP'nin kendi uygulaması var güncellemeyi oradan da yapabiliyorum. Orasını kullansam olur mu
1715012557530.png

işlemciyi performansta kullanıyor musunuzz?

yok

Fidel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fidel
Alıntıyı görüntüle

videosu varmış
Ayrıca şunu söyleyeyim: Videoyu izleyecektim de açıklamasında kablolu mouse ve klavye gerekebilir diye. Bende ikisi de yok kablosuz mouse kullanıyorum klavyem yok. Sıkıntı çıkar mı laptop olsa bile?

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,077
İsim
Lokman Doğan
ekran kartı için https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/
https://www.amd.com/en/support/down...zen/ryzen-7000-series/amd-ryzen-7-7840hs.html işemci

Ayrıca şunu söyleyeyim: Videoyu izleyecektim de açıklamasında kablolu mouse ve klavye gerekebilir diye. Bende ikisi de yok kablosuz mouse kullanıyorum klavyem yok. Sıkıntı çıkar mı laptop olsa bile?
ne için driver silmek için mi yok gerekmiyor

Fidel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fidel
https://www.amd.com/en/support/down...zen/ryzen-7000-series/amd-ryzen-7-7840hs.html işemci

Teşekkürler hocam fenerbahçeli olduğumu söylesem yardım eder miydiniz yine

Hocam kusura bakmayın bu işlerden anlamıyorum tekrar soruyorum. Paylaştığınız linkte işlemci sürücüsü de var kullanacağım program ile sadece ekran kartı driverını silmeyecek miyim

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,077
İsim
Lokman Doğan
Teşekkürler hocam fenerbahçeli olduğumu söylesem yardım eder miydiniz yine
trabzonlu değilim :D

Paylaştığınız linkte işlemci sürücüsü de var kullanacağım program ile sadece ekran kartı driverını silmeyecek miyim
ikisini de sileceksin laptopların işlemcilerinde dahili bellek olduğu için

Top Bottom