Neler Yeni

Çözüldü✓ hp victus için ram önerisi istiyorum

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Ali Ergül
Şimdi bir kaç ay önce hp victus marka laptop aldım. Bunun içinde
şöyle bir ram var ve bu sitede satılıyor. Pek güvenilir olmadığından alasım yok açıkcası 2 3 yorum var gayet iyi diyorlar bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum.
Ayrıca bu rami satıp
şöyle bir ram alma şansım da var bu ram sizce nasıl iyi midir, bilmiyorum. Önerileri bekliyorum.

Son düzenleme:

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Ali Ergül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi bir kaç ay önce hp victus marka laptop aldım. Bunun içinde
şöyle bir ram var ve bu sitede satılıyor. Pek güvenilir olmadığından alasım yok açıkcası 2 3 yorum var gayet iyi diyorlar bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum.
Ayrıca bu rami satıp
şöyle bir ram alma şansım da var bu ram sizce nasıl iyi midir, bilmiyorum. Önerileri bekliyorum.
Bide bu iki ramin de clsi 40 mhzsi 4800. Cl sini düşürmek için daha düşük mhz li ram alınır mı bunu da merak diyorum. Ram almak çok zormuş onu fark ettim şu an..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Victus'unuzun modeli nedir?
D-1046nt diye geçiyor

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,253
İsim
Semih Boran
Bide bu iki ramin de clsi 40 mhzsi 4800. Cl sini düşürmek için daha düşük mhz li ram alınır mı bunu da merak diyorum. Ram almak çok zormuş onu fark ettim şu an..

D-1046nt diye geçiyor
Alabiliyorsanız bundan 2 adet almanızı öneririm:

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Ali Ergül
crucial markası hakkında pek fikrim yok samsung ya da corsair almak daha mantıklı olmaz mı 32gb ram benim için çok üst bir seviye olur 2x8 yeteceğini düşünüyorum şimdilik

onurerer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur ERER
İlgilendiği Kategoriler
2. El, bilgisayar, donanım, indirim
Cihazınızın içindekini çıkartmadan ek yapacaksanız içindekiyle bire bir aynı olması önemli. Samsung, Micron, Hynix çipli ramlar kalitede başta gelir. Crucial genelde micron çipli bellekler kullanır. Bunlara göre tercihinizi yapabilirsiniz.

TİTAN.

80+ Platinum
crucial markası hakkında pek fikrim yok samsung ya da corsair almak daha mantıklı olmaz mı 32gb ram benim için çok üst bir seviye olur 2x8 yeteceğini düşünüyorum şimdilik
Crucial yasa Kingston güzeldir kanka
Cihazınızın içindekini çıkartmadan ek yapacaksanız içindekiyle bire bir aynı olması önemli. Samsung, Micron, Hynix çipli ramlar kalitede başta gelir. Crucial genelde micron çipli bellekler kullanır. Bunlara göre tercihinizi yapabilirsiniz.
Bu kadarına gerek yok CL değeri ve MHz değeri tutması lazım
Markadan uyumsuzluk olma ihtimali maximum %10 %15 olur

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Ali Ergül
çıkartmadan ilk linkteki rami alabilirim. Ya da 2. linkteki 2x8 olanı da alabilirim.

Crucial gayet kalitelidir. Micron'a ait bir marka.
crucial mı corsair mi şimdi

onurerer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur ERER
İlgilendiği Kategoriler
2. El, bilgisayar, donanım, indirim
çıkartmadan ilk linkteki rami alabilirim. Ya da 2. linkteki 2x8 olanı da alabilirim.

crucial mı corsair mi şimdi
Crucial tavsiye ederim. Dual kit 2x16gb mantıklı bir tercih olur.

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Ali Ergül
O attığınız Corsair kit 2x8. Az daha para ekleyip 2x16 Crucial RAM'ler çok daha mantıklı.
Crucial tavsiye ederim. Dual kit 2x16gb mantıklı bir tercih olur.
hali hazırda bilgisayarda olan samsung ram ile crucail uyumlu çalışır mı? Şimdilik bir tane alıp 16+8 şeklinde kullansam nasıl olur? Açıkcası bu markaya biraz değil baya önyargım var

Crucial yasa Kingston güzeldir kanka

Bu kadarına gerek yok CL değeri ve MHz değeri tutması lazım
Markadan uyumsuzluk olma ihtimali maximum %10 %15 olur
çoğu yere baktığımda çoğunluk crucial ram öneriyor f/p olmasından kaynaklı mı

TİTAN.

80+ Platinum
hali hazırda bilgisayarda olan samsung ram ile crucail uyumlu çalışır mı? Şimdilik bir tane alıp 16+8 şeklinde kullansam nasıl olur? Açıkcası bu markaya biraz değil baya önyargım var

çoğu yere baktığımda çoğunluk crucial ram öneriyor f/p olmasından kaynaklı mı
Kanka ben anlamadım şimdi senin cihazda kaç GB ram var sen kaç GB almayı planlıyorum bana onu bi desene sana önerimi sunayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,458
Üyeler
147,135
Son üye
SouLL16
Top Bottom