Neler Yeni

Öneri HyperX Pulsefire Haste İlk İzlenimler, ''Hafif'' Bir İnceleme

Ardneps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ardneps
İlk incelemem, hatalı bir şeyler varsa çok takılmazsanız sevinirim.
Mouse'u 1 gündür aktif olarak kullaniyorum, ürün hakkında kendi görüşlerimi açıklamak için böyle bir yazı yazmak istedim.
Kutu içeriğine başlarsak kutudan:
- sağ ve sol click + yan taraflar için grip tape
- yedek skatezler
- mouse'un kendisi
- ve muhtemelen hiç okumayağımız birkaç kağıt
çıkıyor. Kutu içeriği çok zengin denemez tabii ama bir mouse için bence gayet yeterli, kutudan grip tape + yedek skatez çıkması bence 400tl civarındaki bir mouse için gayet iyi bir özellik olmuş.

-Sensöre kötü diyen çok kişi var ama 3335 ortalama bir sensör, belki bir tık ortalamanın üstü (çok az* üstü) diyebiliriz. (3360 düsük güc versiyonu diyebiliriz sanırım.), kötü performans vermiyor

-Ergonomisine bakarsak mouse simetrik ve 3 tutuş stili için de uygun tasarlanmış diyebiliriz.(el boyutunuza göre değişkenlik gösterebilir.) Elimin uzunluğu 18x9 claw/fingertip tutuş kullanıyorum claw tutuşta gayet rahat ettim fakat fingertip belki alışamadığım belki de elimin boyutundan kaynaklı bir sebepten dolayı rahat edemedim. Palm tutuş kullanmıyorum ama palm olarak tutunca mouse elime tam oturuyor.

-Mouse'un tasarımına bakarsak delikli bir tasarım olduğunu görüyoruz, ilk defa delikli bir mouse kullandım önyargılarım vardı ama çoğu yıkıldı. Delikli olmasının haricinde tasarımı benim en çok hoşuma giden taraflarından biriydi (çok özgün diyemeyebiliriz belki ama.)

-Mouse'un ağırlığı 59gr cidden hafifliğini hissettiriyor ve bunun yanında malzeme kalitesinden de bir kaybının olmaması bence oldukça iyi.

-Scroll tuşuna gelirsek oldukça sessiz bir scroll'a sahip diyebilirim rahatlıkla, bana biraz alçak gibi geldi ama 3-4 saatin ardından alıştım sorun çıkarmadı ve sertlik konusunda da ortalama (çok az da değil çok fazla da değil, tam orta noktayı yakalamışlar) diyebiliriz.

-Yandaki makro tuşlarını çok kullanan birisi değilim ama tuş hissiyatı gayet iyi, yerleri mükemmel oturtulmuş denebilir. (en azından benim elim için.)

-Skatezlerinden bahsedecek olursak iyi bir performans aldım, kendi fiyatındaki çoğu mouselardan daha iyi skateze sahip olduğunu söyleyebiliriz (viper mini'den daha iyi veya eşit diyebiliriz.) ve onun haricinde + olarak skatez alıp değiştirmeye gerek olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. (mousepadim xrades 90*40, siyah model)

-kablosu kendi fiyatındakiler arasında en iyi stok kablo olabilir (viper mini kablosu belki yakın denebilir fakat ondan daha iyi kesinlikle), bu mouse'u paracordlamaya gerek olduğunu düşünmüyorum fakat mouse'unuzu kendinize göre kişiselleştirmek isterseniz de scroll tuşu hariç mouse'da RGB olmadığı için rahatlıkla paracord takabilirsiniz. (vidalar skatezlerin altında, onları kaldırdıktan sonra mouse'un kapağı direk ayrılıyor ve rahatça paracord kabloyu takabiliyorsunuz, işiniz bittikten sonra da kutunun içinden çıkan yedek skatezleri takabilirsiniz.)

- eksi sayılabilecek (bazıları için) yönlerinden birisi mouse'un RGB bakımından zayıf kalması, mouse'da tek bir RGB aydınlatma var o da scroll tuşunda, gayet kaliteli bir led var bence ama alt kısımda da şeritli bir rgb'miz olsa fena olmazdı belki.

- 2. eksi sayılabilecek diğer yönü ise dpi sorunu, hyperx'in yazılımını indirdikten sonra mouse'unuzu 800-1000 DPI aralıklarına çektiğinizde daha fazla veya az DPI performansı verebiliyormuş. ben kendim gözle görülür şekilde farketmedim okadar düşük dpi kullanmadığım için fakat kullananların çoğu (youtube, reddit vs. platformlara bakabilirsiniz.) bu sorunu yaşamış.

-Malzeme kalitesi; mouse'un altına, üstüne, tombul kısmına (dpi tuşunun hafif alt kısımlarından bahsediyorum, belki dpi ayarı değiştirebiliyordur ordan bastırılırsa diye.), yanlarına bastırdığımızda veya
sıktığımızda plastiğin sesini kesinlikle almıyoruz, glorious mouse'larda (Model O Wireless Hariç.) en beğenmedigim olay bu mouse'da yok yani. + olarak mouse'u istediginiz gibi sallayabilirsiniz ses, parçaların sallanması vs yok.

Sonuç olarak: Şuan 420 TL'ye alınabilecek belki en iyisi değildir fakat onlardan birisi olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Almayı düşünenler varsa öneririm, memnun kalmayacaklarını düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürünün linki (kendi satın aldığım yer.): https://www.itopya.com/hyperx-pulsefire-haste-rgb-gaming-mouse/
Mesaj otomatik birleştirildi:

image3.jpg
image2.jpg
image1.jpg
image0.jpg

ELECTUS

80+ Silver
Eline sağlık.

Ardneps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ardneps
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ek olarak eklemeyi unutmuşum; mouse'da TTC 60m Toza karşı dayanıklı Gold Switch'ler bulunuyor.
+ olarak 400 IPS ve
max 16K DPI ayarına sahip.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
UwU hafif.

alex jensen

80+ Silver
Ek olarak eklemeyi unutmuşum; mouse'da TTC 60m Toza karşı dayanıklı Gold Switch'ler bulunuyor.
+ olarak 400 IPS ve
max 16K DPI ayarına sahip.
foto koysaydın iyi olurmuş

Top Bottom