Neler Yeni

Çözüldü✓ İ3 10100f Valorant Düşük FPS Sorunu

THE V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Volkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, Linux, Gitar, Müzik, Resim, Pc farkettim de baya da varmış.
Bence senin yanlışın var.o kartta 140 fps yi anca oyunda bulutlara, havaya felan bakarak almışsındır. 140fps alıyodum diyorsun eski işlemciyle.karta yük binince fps düşer.senin yaşadığın sorun ekran kartı darboğazı.r7 240 çok eski ve kötü bi kart. Senin sisteme gtx 1060-gtx 1650super-rx 6500xt tarzı bir kart uygundur .sorun ekran kartında.izledim videoları onlarda aynı fps alıyor en düşük ayarlarda 80 90
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevabı kendin vermişsin zaten. 1280*1024 le 1920*1080 de aynı fps yi r7 240 la işlemciyi değişsen de alamazsın.
Belki dediklerinde haklısındır lakin 140 da sabit kalmıyordu tabi düştüğü oluyordu lakin 140 da gördüğü oluyordu o işlemci ve ekran kartı ile şimdi de dediğim gibi oyun düşündüğüm gibi işlemci gerektiren bir oyun tabii ki de ekran kartı da bunu destekliyor lakin bu kadar fark olmasında bir sıkıntı olduğu aşikardı neyse ki sorunu hallettim yine de fikirlerin ve tavsiyelerin için teşekkür ederim dostum..

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
Belki dediklerinde haklısındır lakin 140 da sabit kalmıyordu tabi düştüğü oluyordu lakin 140 da gördüğü oluyordu o işlemci ve ekran kartı ile şimdi de dediğim gibi oyun düşündüğüm gibi işlemci gerektiren bir oyun tabii ki de ekran kartı da bunu destekliyor lakin bu kadar fark olmasında bir sıkıntı olduğu aşikardı neyse ki sorunu hallettim yine de fikirlerin ve tavsiyelerin için teşekkür ederim dostum..
Yani şuan full HD monitörün de aynı çözünürlüğe alırsan fps nin arttığını göreceksin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani şuan full HD monitörün de aynı çözünürlüğe alırsan fps nin arttığını göreceksin
Ama alma kör olursun :)

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,003
İsim
Abdullah Aydoğdu
Kusura bakmayın gece gece şunu halletmeye çalıştığımdan dikkat edememişim. Lakin sorunun %100 kaynağını buldum ben ekran kartını güncellemek için Radeon Software uygulamasını indirip oradan güncel yazılımı indirmiştim ayarları dikkatimi çekti ve sanırım optimizasyon ayarları çok garip geldi direk sildim yıllar önce bir arkadaşımda karşılaşmıştım benzer sorunla ve sildikten sonra güncel olmayan driver ile 200FPS gördü yani olay çözülmüş oldu. Tekrardan teşekkür ederim fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için zaman ayırdınız o kadar iyi geceler dilerim..
Anlıyoruz ki böyle forumlarda klavyesi olan konuşabildiği için herkesin sözünü takmamak lazım. İşlemci tabanlı oyunda ekran kartın kötü diyorlar.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Valorant işlemci isteyen bir oyun i3de düşük bir işlemci ondan olma ihtimali var.daha çok fps için güç kaynağını yüksek performansta başlatın.Youtubeda fps arttırma yöntemlerini bulabilirsiniz.Valorantın optimizasyonu da kötü olduğu için sizi zora sokuyor olabilir.
10100F valorant oynatmayacak kadar düşük mü?
Oyunun en kralını dahi açar, yeter ki ekran kartı olsun.
Valorantta düşük fps vermesi normal değil.

THE V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Volkan
İlgilendiği Kategoriler
10100F valorant oynatmayacak kadar düşük mü?
Oyunun en kralını dahi açar, yeter ki ekran kartı olsun.
Valorantta düşük fps vermesi normal değil.
Bir de diğer gelen cevaplara bakmanızı öneririm arkadaşlar bir ara baya ısrarlıydı aldığım FPS nin normal olduğuna ama halletik hepsi AMD Radeon Software yüzündenmiş. Şimdi de onu indirmeden ekran kartı driver yüklemeyi arıyorum.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,451
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Hocam arkadaşın konusuna yazıp gereksiz kalabalık etmeyeyim diye size burdan cevap vermek istedim.
Lafımı geri alıyorum. Konunuza bakınca sorun daha çok valorant'ın optimize sorunu ile alakalı olduğunu gösteriyor gibi.
Ben de r5 3600 ve 3060 ile 60 fps bile aldığım oluyordu valoda her şey beklenir. :D

THE V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Volkan
İlgilendiği Kategoriler
Hocam arkadaşın konusuna yazıp gereksiz kalabalık etmeyeyim diye size burdan cevap vermek istedim.
Lafımı geri alıyorum. Konunuza bakınca sorun daha çok valorant'ın optimize sorunu ile alakalı olduğunu gösteriyor gibi.
Ben de r5 3600 ve 3060 ile 60 fps bile aldığım oluyordu valoda her şey beklenir. :D
Estafurullah siz öyle diyince insanları yanlış mı yönlendiriyorum dedim o nedenle merak ettim. Evet Valorantın gerçekten optimizasyon bir türlü çözemediği bir sorun. Benim ekran kartım düşüktü lakin önceden daha düşük sistemler ile aldığım FPS yi yeni sistemimde almak garibime gitmişti forumda da gösterdiğim gibi belki saçma gelebilir lakin bunun sorunu tamamen driver programında yanlış ayarları yapmam ile oluşmuştu hatta bir ara ümidimi kesmiştim hiç aklıma bile gelmezdi. Neyse ki hallettim şuan normal çatışmada falan 140 alıyorum karanlık ortamlarda 185 i bulduğunu gördüm o da ekran kartı problemi. En yakın zamanda onu da yenileyeceğim ekonomimiz az daha düzelirse :D (zor ama)

Top Bottom