Neler Yeni

Çözüldü✓ [Kaliteli Termal Macunla Çözüldü] i3 10100F Isınma Sorunu

maje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ulaş
Bütçe
200
Prime 95 ile 2.sıradaki small ffts testi yaptığımda 1 dakika bile çalıştırmaya yemedi. Çünkü saniyeler içinde ısı bu derecelere çıktı. İşlemci fanı olarak aşağıda linkteki fanı düşünüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ?
Bilgisayar henüz 3 günlük olmasına rağmen kaliteli bir macun sürsem bi farklılık yapabilir mi sizce ?
İşlemci i310100f
anakart biostar b460 gtq
Mesaj otomatik birleştirildi:

Prime 95 ile 2.sıradaki small ffts testi yaptığımda 1 dakika bile çalıştırmaya yemedi. Çünkü saniyeler içinde ısı bu derecelere çıktı. İşlemci fanı olarak aşağıda linkteki fanı düşünüyorum. Ne yapmamı önerirsiniz ?
Bilgisayar henüz 3 günlük olmasına rağmen kaliteli bir macun sürsem bi farklılık yapabilir mi sizce ?
İşlemci i310100f
anakart biostar b460 gtq
link atmayı unutmuşum : https://www.hepsiburada.com/snowman-t6-ultra-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-pm-HB00000UVGM7

Ekler

• resim_2021-01-18_021340.png
    resim_2021-01-18_021340.png
    578.3 KB · Hit: 68

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Small ffts bence çook gereksiz.
Çünkü hiç bir zaman o kadar yüke girmeyecek pc aida 64 ile yap derim.

maje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ulaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Render yaparken 90 lara, oyunda ise 85 leri görüyor. Tamamdır hemen aida ile de yapacağım

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
AIDA64 sadece FPU seçili test yaparsanız daha doğru sonuca ulaşırsınız.
Fakat aklıma geldi, işlemci montajını siz yaptıysanız eğer soğutucu ayaklarını kırmış olabilir misiniz?

maje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ulaş
Fakat aklıma geldi, işlemci montajını siz yaptıysanız eğer soğutucu ayaklarını kırmış olabilir misiniz?
Montajı ben yapmadım ancak bi sök tak işlemi yapmıştım. Ayakları kontrol ettim sağlam duruyorlar. Yerinden oynamıyor.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Montajı ben yapmadım ancak bi sök tak işlemi yapmıştım. Ayakları kontrol ettim sağlam duruyorlar. Yerinden oynamıyor.
Soğutucunun üstüne hafif baskı yaparak testte kaç derece gördüğünü karşılaştırma yapar mısınız?

Sök tak işlemi yaptıysanız, termal macunu olumsuz etkilemiş olabilir. Yeni bir macun alıp değişim yapın.

maje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ulaş
Soğutucunun üstüne hafif baskı yaparak testte kaç derece gördüğünü karşılaştırma yapar mısınız?

Sök tak işlemi yaptıysanız, termal macunu olumsuz etkilemiş olabilir. Yeni bir macun alıp değişim yapın.
Baskı uygulayarak da test yaparım az sonra. Yarın da arkadaşımdan termal macunu alıp deniyeceğim.
kaç dakika çalıştırmalıyım bu testi?

başlatalı 5 dakika oldu. 10 dakikanın ardından durdurup sonuçları atacağım.

şu şekilde çıktı ve süre geçtikçe averaj sıcaklık değer yükseliyor. Dakika 7 lerde 64 civarı iken 10.dakika sonunda 70 lerdeydi.

Ekler

• aa.png
    aa.png
    31.4 KB · Hit: 39
Son düzenleme:

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Baskı uygulayarak da test yaparım az sonra. Yarın da arkadaşımdan termal macunu alıp deniyeceğim.

kaç dakika çalıştırmalıyım bu testi?

başlatalı 5 dakika oldu. 10 dakikanın ardından durdurup sonuçları atacağım.

şu şekilde çıktı ve süre geçtikçe averaj sıcaklık değer yükseliyor. Dakika 7 lerde 64 civarı iken 10.dakika sonunda 70 lerdeydi.
Soğutucuya baskı yaparak test edin birde.
CoreTemp açın yanına da oradan daha doğru sıcaklık değerlerine ulaşırsınız.

• Beğen
Reaksiyonlar: maje

maje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ulaş
Tamamdır inş elimi kaptırmam. 10 dakikalık test yeterli midir peki ?
Soğutucuya baskı yaparak test edin birde.
CoreTemp açın yanına da oradan daha doğru sıcaklık değerlerine ulaşırsınız.

maje

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ulaş

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bi 5 dakika yaptım ancak sıcaklık değerlerinde farklılık yoktu. Coretempte 1i 98 kalan hepsi 100 e dayanmıştı. Bende saldım.
Sıcaklıklarınız aşırı fazla geldi bana, sanırım sök-tak yaparken macun olumsuz etkilendi.
Macun değiştirip tekrar test edin.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Akıllarda tek soru neden çarpan kilidi kapalı bir işlemcide stres testi tabi tutarsınız.
Tak çalıştır işlemci z490 anakartın varsa sadece yapman gereken XMP açmak okadar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,989
Üyeler
140,586
Son üye
SHYROSE
Top Bottom