Neler Yeni

i3 7100 1050 ti ekran kartı ile neden düşük perfermans alıyorum

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,440
İsim
Adem
valorant , gta 5 online , fivem ,, forza 4, f1 2020 bu tarz oyunlar çoğu hikaye oyunlarıda öyle
Raminiz 8 gb ise fivemde kasması gayet normal fivem script ağırlıklı bir platform ve ram isteyen bir oyun 8gb ram ile 30 40 arasını geçen görmedim,dolu bir sunucuda.
Forza denedim darboğaza sokuyor evet.
Valorantta darboğaz yaşamıyorum ama fps çok stabil değil sürekli değişiyor.
Gta5 normal akıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

PUBG, Battlefield 1, GTA 5
PUBG ilk çıktığı dönemde oynadım normal oynayabiliyordum değerlere bakmadan oynadım maalesef bilemiyorum.
Bf 1 hakkında fikrim yok
Gta5 çoğu zaman gpuyu %100 kullanmıyor bu i3 7100 kombinasyonuna özel değil i5 tercih etseniz yine aynı sorun olacaktı.

casten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eray Selim
Raminiz 8 gb ise fivemde kasması gayet normal fivem script ağırlıklı bir platform ve ram isteyen bir oyun 8gb ram ile 30 40 arasını geçen görmedim,dolu bir sunucuda.
Forza denedim darboğaza sokuyor evet.
Valorantta darboğaz yaşamıyorum ama fps çok stabil değil sürekli değişiyor.
Gta5 normal akıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

PUBG ilk çıktığı dönemde oynadım normal oynayabiliyordum değerlere bakmadan oynadım maalesef bilemiyorum.
Bf 1 hakkında fikrim yok
Gta5 çoğu zaman gpuyu %100 kullanmıyor bu i3 7100 kombinasyonuna özel değil i5 tercih etseniz yine aynı sorun olacaktı.
valo da 50-60 arası her adam çıktığında 50 ye düşüyor gta nın hikaye kısmında kasmıyor online kısmında kasıyor

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,440
İsim
Adem
valo da 50-60 arası her adam çıktığında 50 ye düşüyor gta nın hikaye kısmında kasmıyor online kısmında kasıyor
Grafik ayarlarım en düşükte 70 120 150 arasında alıyorum ama dediğim gibi çok değişken 150yi görüyor ama savaşta 40a kadar düşebiliyor.
Online kısmında kasıyorsa grafik ayarları ekran kartına göre bir tık yüksekse veya oyunun kendi ayarladığı ayarsa onun etkisi olabilir.
O bir tık gtanın sorunu hiakye modunda 120 fps alan adam online girince 40fps alabiliyor o an girdiği sunucuda bulunan oyuncu sayısının çok etkisi var.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,440
İsim
Adem
Önerim maddi durumun var ise artık pc değiştirmek için maddi durumunu düzenlemeni öneririm.
Uzun vade götürmeyecek gibi duruyor hedefim kullanabildiğim sabrımın gidebildiği yere kadar kullanmak malum ülkenin hali önümüzde.

casten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eray Selim
Önerim maddi durumun var ise artık pc değiştirmek için maddi durumunu düzenlemeni öneririm.
Uzun vade götürmeyecek gibi duruyor hedefim kullanabildiğim sabrımın gidebildiği yere kadar kullanmak malum ülkenin hali önümüzde.
işlemciyi değiştireceğim hangi işlemciyi önerirsiniz

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,440
İsim
Adem
i5 10400f ve 1050 ti ekran kartı performans videolarına baktım fps de uçurum farkı oluyor
2500 3000e yakın bir bütçe harcayacaksın ve harcadığın bütçeye değecek bir fps değil.
Ayrıca 1 2 yıl daha para biriktirip ekran kartı eklemen daha akıllıca olur.

Top Bottom