Neler Yeni

i3-9100f İşlemcim 100 derece oluyor

Üzgün Araba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Çağrı menekşe
Öncelikle iyi günler ben yaklasık 7 aydır felan i3-9100f kullanıyorum ve afterburnerden gordum normalde hiç bakmamıstım sıcaklıgına çok yük altında olmasa bile % 60 %50 yüklerde bile 100 derece oluyor acaba işlemcidemi sıkıntı vardır termal macunu felan yoksa virüs bulaşmış olabilirmi önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum önerileriniz için

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,251
İsim
Eren
malwarebytes yada kaspersky ile tarama yap virüs değildir büyük ihtimalle
termal macunu kurumuş olabilir termal macunu değiş kasanın hava akışı kötüyse gene ısınabilir

semi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Semih Ada Sağıroğlu
termal macun işlemi yapın, kasayı açın ki biraz hava alsın

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Öncelikle iyi günler ben yaklasık 7 aydır felan i3-9100f kullanıyorum ve afterburnerden gordum normalde hiç bakmamıstım sıcaklıgına çok yük altında olmasa bile % 60 %50 yüklerde bile 100 derece oluyor acaba işlemcidemi sıkıntı vardır termal macunu felan yoksa virüs bulaşmış olabilirmi önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum önerileriniz için
ne kadar virüs olursa olsun işlemcinin o kadar ısınması normal değil. termal macun sürülmemiş, sürüldüyse çok çok kalitesiz sürülmüş, fan tam takılmamış olabilir. 7 ayda termal macuna bir şey olmaz. tavsiyem termal macun alıp, fanı sökün. termal macunu yenileyip fanı düzgünce tekrar taktığınıza emin olun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
velihan
diğer arkadaşların önerdiği şeyler işe yaramaz ise para biriktirip en az 240 mm lik bir sıvı soğutma al

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,819
İsim
Doruk
Mesaj otomatik birleştirildi:

istersen su kaynatabilirsin üstünde

Üzgün Araba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Çağrı menekşe
ne kadar virüs olursa olsun işlemcinin o kadar ısınması normal değil. termal macun sürülmemiş, sürüldüyse çok çok kalitesiz sürülmüş, fan tam takılmamış olabilir. 7 ayda termal macuna bir şey olmaz. tavsiyem termal macun alıp, fanı sökün. termal macunu yenileyip fanı düzgünce tekrar taktığınıza emin olun.
bende şüpeleniyorum muhtemelen termal macun sürülmemiş internetten aldım hazır sistemi
Mesaj otomatik birleştirildi:

snowman t6 ultra işini çok rahat görür r5 3600 de kullanıyorum 75 den 55 civarına düştü (yükte iken) ama kasanın desteklediği boyutta olmayabilir dikkat et @Çağrı menekşe
teşekkürler öneriniz için

Top Bottom