Neler Yeni

Yardım i3 9100F yerine işlemci önerebilir misiniz? Bütçem 2000-3000₺

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,683
İsim
Hakan
@FPU/CACHE Uygun bir soğutucu ve termal macun da önerir misin arkadaşa, onları da alsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Rahman Behçet Öztürk
Valorant daha çok tekli çekirdek ve CPU gücü istemiyor mu? Bu durumda 11. Nesil 11400 veya 11600 alması daha mantıklı. Overclock yapmayı bilmiyor, yapmaya çok ihtiyacı olmadığı için K serisi gereksiz.
Ryzen de alınabilir ancak ben artık Intel'ciyim.
Valorant'ı ve Intel işlemcilerin f/p durumunu bilmediğim için bilen arkadaşların cevaplaması daha sağlıklı olur.
Ayrıca (özellikle Intel alınırsa) ucuz da olsa bir soğutucu için bütçe ayrılmalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@FPU/CACHE Uygun bir soğutucu ve termal macun da önerir misin arkadaşa, onları da alsın.

Rica etsem en son bütün linkleri toplıyabilirmisiniz ankartıydı işlemcisiydi macunuydu rde msı afterburner ve bios ekranını kullanabiliyorum overclock bunlarla yeterli olabiliyorsa

Rica etsem en son bütün linkleri toplıyabilirmisiniz ankartıydı işlemcisiydi macunuydu rde msı afterburner ve bios ekranını kullanabiliyorum overclock bunlarla yeterli olabiliyorsa
Ve birde 240 fps almam lazım monitör için göz önünde bulundurularak cevap verirmisiniz

Nvidia Gtx 1650 ekran kartı ve i3 9100f işlemcim var valorantta 140 fps alıyorum ve sık sık fps drop yiyorrum 240 hz bir monitör aldım ve bu monitörü kullanmak için 2000 3000 TL arası bir işlemci önerir misiniz? biraz acil monitör gelene kadar işlemci almak istiyorum
Beyler çok zorluyorum biliyorum ama önemli benim için bütün yaz sanayide çalışıp para biriktirdim ve iyi bir performans bekliyorum kusura bakmayın ama cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz

Son düzenleme:

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,683
İsim
Hakan
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Rahman Behçet Öztürk

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,098
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Nvidia Gtx 1650 ekran kartı ve i3 9100f işlemcim var valorantta 140 fps alıyorum ve sık sık fps drop yiyorrum 240 hz bir monitör aldım ve bu monitörü kullanmak için 2000 3000 TL arası bir işlemci önerir misiniz? biraz acil monitör gelene kadar işlemci almak istiyorum
Valorant da yüksek fps alabilmek icin 5. Nesil ryzen şart gibi bir şey.
İntele vs. Hiç bakma direkt ryzen 5 5600x al

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,683
İsim
Hakan

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,098
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Amd nin 5. Nesil işlemcileri valorant da diğer çoğu işlemciye göre cok çok yüksek fps veriyor.
Bugün dc den bi abi ile oynadim 5900x gtx 1050 si var 500 fps leri görüyordu 300 lere de düşüyordu.
Ama yayinlarini gördüğüm çoğu insan intel ile 200 fps altina düşüyordu valorant için kesinlikle intel önermiyorum 5. Nesil ryzen al

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Rahman Behçet Öztürk
Hayırlı olsun ama MSI B560 VDH anakarta da bakabilirsin.
O bütçeyi çok aşar onun yerinde bşr 8gb 2400 mhzlik ram daha alsam daha iyi olmzmı 600 tllik farka çünlü şuan 8gb 2400 mhzlik ramim var

Amd nin 5. Nesil işlemcileri valorant da diğer çoğu işlemciye göre cok çok yüksek fps veriyor.
Bugün dc den bi abi ile oynadim 5900x gtx 1050 si var 500 fps leri görüyordu 300 lere de düşüyordu.
Ama yayinlarini gördüğüm çoğu insan intel ile 200 fps altina düşüyordu valorant için kesinlikle intel önermiyorum 5. Nesil ryzen al
Bayramdan sonra alıcam vatan bilgisayara gitmeyi düşüniyorum orda fiyatlara iyice vakıp son kararı amdeye düşünerek vericem

Link bırakma şansın varmı önerdiğibin bir işlemcinin

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,098
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
O bütçeyi çok aşar onun yerinde bşr 8gb 2400 mhzlik ram daha alsam daha iyi olmzmı 600 tllik farka çünlü şuan 8gb 2400 mhzlik ramim var

Bayramdan sonra alıcam vatan bilgisayara gitmeyi düşüniyorum orda fiyatlara iyice vakıp son kararı amdeye düşünerek vericem

Link bırakma şansın varmı önerdiğibin bir işlemcinin
3k bütçem var demişsin d.a nin hikayesinde 2600 TL ye geliyordu galiba işlemci.
Ryzen 5 5600x al.
Diğer arkadaşlar intel önermiş ama ryzen 5. Nesilin performansini valoda onlar ile alamazsin 5600x almaya çalış

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Rahman Behçet Öztürk
Ryzen 5 5600x al.
Diğer arkadaşlar intel önermiş ama ryzen 5. Nesilin performansini valoda onlar ile alamazsin 5600x almaya

Ryzen 5 5600x al.
Diğer arkadaşlar intel önermiş ama ryzen 5. Nesilin performansini valoda onlar ile alamazsin 5600x almaya çalış

5600x alırsam anakart almama gerek varmı h310m anakartım var

bu son soru anakarta gerek yok dersen doğrudan amd alıyorum ve 240 fps sabit alırsın dersen

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,098
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

bu son soru anakarta gerek yok dersen doğrudan amd alıyorum ve 240 fps sabit alırsın dersen
Anakart tabii ki alman gerekiyor amd işlemciye geçiyorsun sonuçta cok paran yoksa b450m s2h gibi bir anakart alabilirsin .
Ve o işlemci ile intel e göre vs. Daha yüksek fps alırsın anlamadığım şekilde 5. Nesil ryzen ler cok yuksek fps veriyor valorant da

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Rahman Behçet Öztürk
Anakart tabii ki alman gerekiyor amd işlemciye geçiyorsun sonuçta cok paran yoksa b450m s2h gibi bir anakart alabilirsin .
Ve o işlemci ile intel e göre vs. Daha yüksek fps alırsın anlamadığım şekilde 5. Nesil ryzen ler cok yuksek fps veriyor

5600x fiyatı nedir acaba internette 3600 TL yazıyorda yanlışmı bakıyorum birde anakart alırsam bütçem yetmez o fiyata 300 TL bğtçem var yazmıştım biraz esnetebilirim 200 TL veya 300 TL kadar

? cevap lütfen

Son düzenleme:
Top Bottom