Neler Yeni

İ3 işlemcili Matebook D15 nasıldır ?

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Birol azak
Bütçe
6500
Evde imzamdaki sistemim var fakat okulda ve ofiste kullanmak için laptop arıyorum.Unity ve blender programlarını orta seviyede açsa işimi görür kullanan varsa yardımcı olabilir mi ?
Screenshot_20220306_094323_com.pozitron.hepsiburada.jpg

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
şunlar daha iyi olacaktır tahminimce.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
  • Beğen
Reaksiyonlar: Arax

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Tamam teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam peki r3 5300u mu r5 3500u mu ?
R3 5300U. Hem de attığım model çift kanal RAM'e sahip. Basit oyunları da akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Birol azak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Hocam oyun hiç önemli değil untiy ve blender çalıştırsa yeter 8gb ram eklerim zaten
4 GB tümleşik. Boş bir slot var sadece. + 8 / 16 GB eklemek için slottakini çıkarıp elinizdekini takarak 12 / 20 GB'a ulaşmış olursunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Mustafa
4 GB tümleşik. Boş bir slot var sadece. + 8 / 16 GB eklemek için slottakini çıkarıp elinizdekini takarak 12 / 20 GB'a ulaşmış olursunuz.
Konuyu hortlatıcam kusuruma bakmayın, bir şey sorabilir miyim?
Şimdi lenovo v14 g2 (82KC000JTX) 2x4 8gb ram var ve biri onboard. Ben şimdi 4gb çikarip 8gb taksam flex calisacak, dual channelle çok bir fark olur mu? Stabilite sorunu olur mu?
Bu arada notebooku almayı dusunuyorum, daha almadim.

Genelde kodlama, unity, unreal, edit ve küçük çaplı oyunlar oynarım(cs,valo,lol). Bu yaptıklarımı 8GB ile de yapabilir miyim? Notebook beni max 4 sene idare etse yeter. Bugüne kadar çok notebookum olduğundan çok upgrade yapmışlığım, termal macun değistirmişliğim var. Size de çok soru sordum kusura bakmayın, çoğu konuda siz vardınız bu işten anlıyo gibisiniz de ondan sordum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Ben şimdi 4gb çikarip 8gb taksam flex calisacak, dual channelle çok bir fark olur mu? Stabilite sorunu olur mu?
Aynen, dediğin gibi 4+8 olarak çalışacak. Stabilite sorunu olacağını sanmıyorum. Belki %66 kullanımdan sonra oyunlarda droplar oluşabilir ama V15 modelinde hali hazırda bu şekilde RAM konfigurasyonu var.
Biraz daha bütçe arttırarak şu modeli alabilirsiniz. RAM 12 GB, Ekran daha büyük, IPS panele sahip. Şahsen ben alırdım. Aradaki fiyat farkına değiyor.
Genelde kodlama, unity, unreal, edit ve küçük çaplı oyunlar oynarım(cs,valo,lol). Bu yaptıklarımı 8GB ile de yapabilir miyim?
8 GB günümüzde yetersiz bildiğin gibi ama ciddi bir sorun olacağını sanmıyorum. Küçük çaplı işlerde yeterli olacaktır. Hali hazırda 4 GB RAM kullanıyorum. (Hem Laptop'ta hem telefonda.)
Notebook beni max 4 sene idare etse yeter.
İmzamdaki Laptop'u 5 sene kullanmayı düşünüyorum. Tercih etmek istediğiniz Laptop 4 sene düzgün kullanımda çok rahat idare eder.
Size de çok soru sordum kusura bakmayın
Estağfurullah. Rahatsız olsam forumda bulunmam zaten. :)
çoğu konuda siz vardınız bu işten anlıyo gibisiniz de ondan sordum.
Teşekkürler dostum. Dilediğin zaman sorabilirsin.

xxsay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
mert
Konuyu hortlatıcam kusuruma bakmayın, bir şey sorabilir miyim?
Şimdi lenovo v14 g2 (82KC000JTX) 2x4 8gb ram var ve biri onboard. Ben şimdi 4gb çikarip 8gb taksam flex calisacak, dual channelle çok bir fark olur mu? Stabilite sorunu olur mu?

Genelde kodlama, unity, unreal, edit ve küçük çaplı oyunlar oynarım(cs,valo,lol). Bu yaptıklarımı 8GB ile de yapabilir miyim? Notebook beni max 4 sene idare etse yeter. Bugüne kadar çok notebookum olduğundan çok upgrade yapmışlığım, termal macun değistirmişliğim var. Size de çok soru sordum kusura bakmayın, çoğu konuda siz vardınız bu işten anlıyo gibisiniz de ondan sordum.
bikere şunu belirteyim
o pcin 4gb yada 8gb tümleşik iki ayrı versyonu var
annem için aldım 8 tümleşik olanından
ona dikkat ederek alırsan 8+8 şeklinde dual olarak kullanabilirsin
daha bu gün birine daha anlattım bunu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,955
Üyeler
155,656