Neler Yeni

Yardım i5 10400f Stok Fan Sorunu

Nix0rM

80+
Arkadaşlar merhaba,

Daha öncede bu sorun hakkında konu açmıştım o süre zarfında sıkıntı olmadı ama şimdi olmaya geri başladı. i5 10400f stok soğutucu sistem yük altına girince kafayı yiyiyor. Mesela 1700-2000 rpm arasında çalışırken bir anda 3000 rpm lere kadar çıkıyor. Sistem yük altına girince soğutmak için yapıyor ama sanki evde uçak motoru çalışıyormuş gibi ses oluyor. Mesela az önce pes 2021 lite girdim işlemci uçak motoru gibi ses çıkarmaya başladı. 70 derece gördü bir de CPU Package diye bir şey vardı o 80 derece idi. Fan ayarları ile önce oynadım hala devam ediyor. Ne yapmalıyım fan hızını falan Al Suite 3'ten kontrol ediyordum. Aynı sorun Valorant'ta da oluyor maalesef.

Nix0rM

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu alabilirsiniz montajı zor değil montaj sırasında burada konu açın yardımcı oluruz. Ek olarak kasanız nedir?
Sharkoon TG5 RGB PRO
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sharkoon TG5 RGB PRO
Bir de fan çok sesli çalışmaz di mi? Ses fazla olsun istemem.

En İyi Cevap
7
Sharkoon TG5 RGB PRO

Bir de fan çok sesli çalışmaz di mi? Ses fazla olsun istemem.
Yok ses olmaz zaten soğutucu büyük olduğu için fanları düşük hızda çalıştırabilirsiniz.

İşlem zor mu fazla kuvvet gerektirir mi yoksa cuk diye oturur mu?
cuk diye oturur kuvvete gerek yok. Zor değil kolay. Dediğim gibi montaj sırasında konu açın yardımcı oluruz zaten yanında gelen kullanma kılavuzunda detaylı şekilde yazıyor nasıl yapılacağı.

Nix0rM

80+
Yok ses olmaz zaten soğutucu büyük olduğu için fanları düşük hızda çalıştırabilirsiniz.

cuk diye oturur kuvvete gerek yok.
Mesela stok fanı Al Suite 3'ten kontrol edebiliyordum bunu da aynı şekilde kontrol edebilir miyim?

cuk diye oturur kuvvete gerek yok.
Bir de içinden gelen macun yeterli olur mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,860
Üyeler
140,570
Son üye
mustafacc
Top Bottom