Neler Yeni

i5 11400 bilgisayar ilk açılışta mavi ekran veriyor

aten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
burak
İtopya king 7 sistemi satın aldım 3-4 ay önce

Merhaba. Bilgisayarımı ilk açtıgım zamanda mavi ekran hatası alıyorum ve bu herzaman olmuyor ve 2.kez açıldıgı zaman mavi ekran vermiyor. Oyunlarda vs hiçbir sorun yok sadece bazen ilk açılışta veriyor nedenini anlamadım. Bunun için format attım sonuç değişmedi. Format attım hiçbir şey yüklemedim bilgisyarı kapatıp 1 saat sonra tekrar açtım mavi ekran verdi sonra açıldıktan sonra kullanırken bir mavi ekran vermiyor.
Memtest86 ile RAM testini gerçekleştirdim 3 saat sonucunda 0 error ile test tamamlandı ancak 'Note: RAM may be vulnerable to high Frequency row hammer bit flip' uyarısını verdi.
En son BIOS'umu güncellediğim zaman mavi ekran çıkmaya başladı ancak MSI sitesinden eski sürüme yükledim yine sorun çözülmedi farklı sürümler denedim yine sonuç hep aynı.
BIOS pilini çıkartıp taktım yine çözülmedi.
RAM'lari çıkartıp taktim yine çözülmedi.
Windows güncellemesini tamamen gerçekleştirdim hala sonuç aynı.
Ekran kartı testi yaptım sorun çıkmadı.
İşlemci testi yaptım sorun çıkmadı.
Disk Testi Yaptı Tamamen Sorunsuz.

Anakart: MSI H510M Pro.
İşlemci: i5 11400.
Ekran kartı: RX 6600 Armor.
RAM: Silicon Power 3200MHz 2X 8 GB.

Minidump dosyalarını incelediğim zaman doğrudan RAM ile alakalı oldugunu gördüm ancak RAM testinde RAM hatasız görünmekte tabii sizinde incelemenizi istiyorum. BIOS'ta XMP aktif şekilde kullanıyorum acaba xmp açtıgım zaman mı mavi ekran veriyor ? BIOS güncelleme öncesi herhangi bir sorun yoktu. Yardımlarınızı bekliyorum.

MİNİDUMP.RAR

Son düzenleme:
Top Bottom