Neler Yeni

Çözüldü✓ I5 12400F işlemci uyumlu Ekran kartı önerisi

PatronB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan Us
Bütçe
13000
Arkadaşlar RTX 4070 vardı elimde ve sattım. Başka bir ekran kartı alacağım. Aklımda Sapphire RX 6800 XT Nitro+ var.
Boyutlarına baktım kasama uyacağını düşünüyorum ancak yine emin olamadım ve bana bununla ilgili fikir vermenizi rica ediyorum. Daha iyi olduğunu düşündüğünüz ve önerdiğiz ekran kartı olursa da çok makbule geçer. Kasa aşağıdadır.

Düşündüğüm ekran kartı da bu;
Sistemim I5 12400 F Anakart Asrock 690 Phantom Gaming 4

Ysuflix

80+ Gold
6800XT ile darboğaz yiyebilirsin Düz 6800 alman daha mantıklı olur.

Armi3067

80+ Bronze
Darboğaz yemezsin alınabilir 6800XT, üzerine böyle ekran kartı alınca zaten lowda da oynamazsın oyunları aban ekran kartına geç ha normal ha xt, xt daha iyi bence xt al.
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD'lerde xt ile normal arasında çok fark oluyor silikon ve çip kalitelerinde.

PatronB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan Us
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğaz yemezsin alınabilir 6800XT, üzerine böyle ekran kartı alınca zaten lowda da oynamazsın oyunları aban ekran kartına geç ha normal ha xt, xt daha iyi bence xt al.

AMD'lerde xt ile normal arasında çok fark oluyor silikon ve çip kalitelerinde.
Peki kasaya sığar mı boyut olarak ve önerdiğiniz bir üretici var mıdır? Firma olarak şu veya bu iyi diyebileceğiniz?

Armi3067

80+ Bronze
BitFenizin sitesine git max gpu desteğine bak sonra ekran kartının boyutuna bak sitesinden fakat bence sığar.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Arkadaşlar RTX 4070 vardı elimde ve sattım. Başka bir ekran kartı alacağım. Aklımda Sapphire RX 6800 XT Nitro+ var.
Boyutlarına baktım kasama uyacağını düşünüyorum ancak yine emin olamadım ve bana bununla ilgili fikir vermenizi rica ediyorum. Daha iyi olduğunu düşündüğünüz ve önerdiğiz ekran kartı olursa da çok makbule geçer. Kasa aşağıdadır.

Düşündüğüm ekran kartı da bu;
Sistemim I5 12400 F Anakart Asrock 690 Phantom Gaming 4
Amd alacaksanız red devil filan bakın bence

Armi3067

80+ Bronze
Sapphire alın bence Nitro+ zaten top modellerden biri ve arkadaşata haklı aslında amd alıcaksanız sadece amd imal eden üreticilerden alınki sapphire da öyle ve bence sapphire top marka amdde de

PatronB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan Us
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amd alacaksanız red devil filan bakın bence
Hangi modelini öneriyorsunuz sisteme göre?

Sapphire alın bence Nitro+ zaten top modellerden biri ve arkadaşata haklı aslında amd alıcaksanız sadece amd imal eden üreticilerden alınki sapphire da öyle ve bence sapphire top marka amdde de
Çok teşekkür ederim 🙏🏻

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Nitro plus bilmiyorum ama amd safında en sorunlu kartlar sapphire'den çıkıyor hem kendi deneyimim hemde arkadaşlarımın ve formlarda gördüğüm kadarı ile sapphire pulse geçen gün technopat sitesinde paylaşmıştı en çok servise giden kart üretici sapphire, xfx, asus en az servise giden kart ise power color.

PatronB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan Us
Nitro plus bilmiyorum ama amd safında en sorunlu kartlar sapphire'den çıkıyor hem kendi deneyimim hemde arkadaşlarımın ve formlarda gördüğüm kadarı ile sapphire pulse geçen gün technopat sitesinde paylaşmıştı en çok servise giden kart üretici sapphire, xfx, asus en az servise giden kart ise power color.
Anladım teşekkür ederim 🙏🏻

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Hangi modelini öneriyorsunuz sisteme göre?

Çok teşekkür ederim 🙏🏻
Dostum bizim ülkede belki çok yaygın değil ama Red devil en başarılı kart fiyat bi tık daha pahalı olabilir diğer modellere göre. Eski kartın zaten 4070 rx6800 gücünde olması lazım almışken 6800xt ve 6900xt alabilirsin. Tavsiyem öncelik Red Devil bakman hem stabil hem serin hemde tasarımı en iyi kart.

Dostum bizim ülkede belki çok yaygın değil ama Red devil en başarılı kart fiyat bi tık daha pahalı olabilir diğer modellere göre. Eski kartın zaten 4070 rx6800 gücünde olması lazım almışken 6800xt ve 6900xt alabilirsin. Tavsiyem öncelik Red Devil bakman hem stabil hem serin hemde tasarımı en iyi kart.
Bulamazsan xfx veya asus bakın

xfx kanadında en iyi merch serisi

PatronB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Batuhan Us

Doğru söylüyorsun hocam benim Anakarti da çok duymadım Türkiye'de ama aldım kullanıyorum. Son derece memnunum. Kesinlikle tavsiyenize uyacağım garantisiz bi 6900 XT var onu almayı düşünüyorum.

Top Bottom