Neler Yeni

Yardım i5-12400F işlemci yüksek CPU kullanım oranı

rageddon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mert
Merhaba. Görev yöneticisin'den işlemcimin örneğin Valorant oynarken CPU kullanım oranının %80-90 civarlarında olduğunu gördüm, işlemcim başlıkta belirttiğim gibi i5-12400F, aklıma çok takıldı. Bu normal mi zararlı mı yoksa Windows'dan mı kaynaklı? Format mı atmalıyım yardımcı olur musunuz?
(Oyunlar da ekstra bir FPS düşmesi veya drop görmedim)

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Multi kasa Vettel
Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun. Fps ve sıcaklık değerleri normal ise bir problem yoktur bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada görev yöneticisinden değil afterburnerden bakman daha iyi olur. Arkada çalışan program vs yüzünden de kullanımın yüksek görünür. Afterburnerden bakarsan oyun içerisinde, oyunun ne kadar kullandığını görürsün.

rageddon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun. Fps ve sıcaklık değerleri normal ise bir problem yoktur bence.
FPS de bir problemim yok 350-400 zaman zaman 500-600 olduğunu da görüyorum fakat aynı şeyi Minecraft da denedim normal giderken 35-40 civarlarında takılıyordu golem kesti bir anda fırladı CPU kullanım oranı

Bu arada görev yöneticisinden değil afterburnerden bakman daha iyi olur. Arkada çalışan program vs yüzünden de kullanımın yüksek görünür. Afterburnerden bakarsan oyun içerisinde, oyunun ne kadar kullandığını görürsün.
afterburner bende çalışmıyor hocam sebebini anlamadım fakat bir yer de AMD ekran kartlarında çalışmıyor diye görmüştüm ekran kartım 6700xt

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Multi kasa Vettel
FPS de bir problemim yok 350-400 zaman zaman 500-600 olduğunu da görüyorum fakat aynı şeyi Minecraft da denedim normal giderken 35-40 civarlarında takılıyordu golem kesti bir anda fırladı CPU kullanım oranı

afterburner bende çalışmıyor hocam sebebini anlamadım fakat bir yer de AMD ekran kartlarında çalışmıyor diye görmüştüm ekran kartım 6700xt
Amd ekran kartı olmasıyla alakası yok, farklı bir sebebi vardır.

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
530
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,oyunlar,diziler
monitörün 165 hz falansa fpsni 200e sabitle işlemci kullanımı da düşer 500 600fps cok gereksiz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,420
Üyeler
138,353
Son üye
-Ordinaryüs-
Top Bottom