Neler Yeni

İ5-2500K Turbo Moda Geçmemesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ceyhun Taşkesen
Herkese merhabalar ben birkaç ay önce ikinci el parçalardan bir sistem topladım fiyatların uygun olması halinde eski ama yine de bir sistem toplamaya karar vermiştim. Ancak yetersiz kaldığından mecburi olarak ucuz bir PSU aldım. Şimdide eski işlemcim olan i5-3330'u satıp i5-2500K'ya geçtim. Bu arada şu an kullandığım soğutucu i5-3330'un stok soğutucusu ve yeni bilgisayar garip bir şekilde 72 dereceyi hiç geçmedi ve tahmin ısı frekansı kısıyor ve 3.39GHz'ye sabit kalıyor işlemci ve 95Watt TDP'lik işlemci 60Watt'ın üstüne çıkmıyor. Açıkçası ben bunun sıcaklıktan kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıyeten ekran kartım RX470 4 GB PSU'da onun için 8 pin yok bende 6 pinle kullanıyorum ama 120Watt çekebiliyor% 100 yük altında. Bu yüzden güç kaynağında çok zannetmiyorum bu yüzden Snowman M. 200 kule tipi soğutucu almak için para biriktireceğim sizce etkisi olur mu yoksa PSU'u değiştirmem gerekiyor. Sistemi aşağıya yazıyorum. Yazı biraz dağınık olduysa kusura bakmayın cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Sistem.
Güç Kaynağı: Hadron 500 Watt.
CPU: i5-2500K stok fanı.
GPU: RX470 4 GB MSI Zırhı.
Anakart: ASUS P8H61-M LX r2.0.
HDD / SSD: 1TB WD Black / 120GB Kingston.
RAM: 2x4 1333 MHz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Herkese merhabalar ben birkaç ay önce ikinci el parçalardan bir sistem topladım fiyatların uygun olması halinde eski ama yine de bir sistem toplamaya karar vermiştim. Ancak yetersiz kaldığından mecburi olarak ucuz bir PSU aldım. Şimdide eski işlemcim olan i5-3330'u satıp i5-2500K'ya geçtim. Bu arada şu an kullandığım soğutucu i5-3330'un stok soğutucusu ve yeni bilgisayar garip bir şekilde 72 dereceyi hiç geçmedi ve tahmin ısı frekansı kısıyor ve 3.39GHz'ye sabit kalıyor işlemci ve 95Watt TDP'lik işlemci 60Watt'ın üstüne çıkmıyor. Açıkçası ben bunun sıcaklıktan kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıyeten ekran kartım RX470 4 GB PSU'da onun için 8 pin yok bende 6 pinle kullanıyorum ama 120Watt çekebiliyor% 100 yük altında. Bu yüzden güç kaynağında çok zannetmiyorum bu yüzden Snowman M. 200 kule tipi soğutucu almak için para biriktireceğim sizce etkisi olur mu yoksa PSU'u değiştirmem gerekiyor. Sistemi aşağıya yazıyorum. Yazı biraz dağınık olduysa kusura bakmayın cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Sistem.
Güç Kaynağı: Hadron 500 Watt.
CPU: i5-2500K stok fanı.
GPU: RX470 4 GB MSI Zırhı.
Anakart: ASUS P8H61-M LX r2.0.
HDD / SSD: 1TB WD Black / 120GB Kingston.
RAM: 2x4 1333 MHz.
psu yürüyen bomba :D fsp tercih edebilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,824
Üyeler
150,766
Son üye
Entropy45
Top Bottom