Neler Yeni

İ5-4690k işlemci, Biostar H81mhv3 anakart birbirlerine uyumlu mudur?

Tayfunb11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tayfun
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Bütçe
600
Herkese merhaba forumda yeniyim. Elimde eskiden kalma i5-4690k işlemci mevcut ve kuzenimden öylesine 1150 pin anakart getirmesini istedim. O da gerçekten getirdi ama elimde daha ddr3 ram yok. Eğer anakart ve işlemci birbirine uyumluysa yanına ram alıp günlük işlerimi onunla halletmek istiyorum. Halihazırda çok eski bi sistemimde gtx750ti var. Onunla görüntü alabilirim diye düşündüm. Biostarın sayfasında i5 4690k desteklediği yazıyor ama yanında yazan rakamları pek anlamış değilim. Ayrıca hangi ram uyumlu onu da bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
H81 Chipset'li anakartlar 4.Nesil İntel işlemcileri destekliyor, senin işlemcin de 4. Nesil, parçalar birbiriyle uyumlular.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram olarak da Ecc olmayan ve sadece Amd uyumlu olmayan her Ram'i kullanabilirsin.
Oyun oynama gibi bir planın varsa minimum 1866Mhz 2x8 16Gb Ram öneririm, marka çok farketmez.

Tayfunb11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tayfun
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
H81 Chipset'li anakartlar 4.Nesil İntel işlemcileri destekliyor, senin işlemcin de 4. Nesil, parçalar birbiriyle uyumlular.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram olarak da Ecc olmayan ve sadece Amd uyumlu olmayan her Ram'i kullanabilirsin.
Oyun oynama gibi bir planın varsa minimum 1866Mhz 2x8 16Gb Ram öneririm, marka çok farketmez.
Çok teşekkür ederim. Yani internette dımm sodımm ya da ddr3, sddr3 gibi ibareler görüyordum. Herhalde eski gskill, crucial, corsair ya hyperx lerden bulmaya çalışacağım

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,096
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Çok teşekkür ederim. Yani internette dımm sodımm ya da ddr3, sddr3 gibi ibareler görüyordum. Herhalde eski gskill, crucial, corsair ya hyperx lerden bulmaya çalışacağım
Onlar terim anlamları, kısacası masaüstü bellek alacaksın. Örnek olarak aşağıya link bırakıyorum.

Tayfunb11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tayfun
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki dual channel mı almalıyım yoksa single satılan ramden 2 tane alıp taksam bi sıkıntı olur mu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
992,375
Üyeler
156,915
Son üye
cvbfgtf6575
Top Bottom