Neler Yeni

i7 7700k için anakart önerisi

kapanmax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Samet AK
Merhaba arkadaşlar,

i7 7700K işlemcisi için mATX (micro atx) anakart önerir misiniz? Anakart minimum 64 GB ram desteklicek.Yardımlarınızı bekliyorum.

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,510
İsim
Batuhan ege
Z370 bence güzel olur

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,687
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Bunu alabilirsin. Ayıptır sorması 64 GB ramı ne için kullanacaksın ?

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Dostum o işlemciyi niye almak istiyorsun? Günümüze göre aşırı fiyat performanstan yoksun, tabi ikinci el vs. almayacaksanız.
Güncel bir sistem toplayabilirsiniz yani.

kapanmax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Samet AK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu alabilirsin. Ayıptır sorması 64 GB ramı ne için kullanacaksın ?

bro o attığın normal atx anakart bana boyut olarak bir düşüğü gerekiyor micro atx genede teşekkür ederim.bilgisayarı sunucu yapacağım o yüzden ramini en az 64 gb yapıcam yapabilsemde 128 gb ama

Dostum o işlemciyi niye almak istiyorsun? Günümüze göre aşırı fiyat performanstan yoksun, tabi ikinci el vs. almayacaksanız.
Güncel bir sistem toplayabilirsiniz yani.

sunucu kurucam bro büyük ihtimalle bazı parçaları ikinci el toplayacağım. o yüzden bu işlemciyi almak istiyorum tekli çekirdek performansı olarak normal sunucu işlemcilerine göre daha iyi benimde kurmak istediğim oyun sunucusu.
RAM kapasitesi 32 gb olsa sıkıntı olurmu

malesef olur

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
sunucu kurucam bro büyük ihtimalle bazı parçaları ikinci el toplayacağım. o yüzden bu işlemciyi almak istiyorum tekli çekirdek performansı olarak normal sunucu işlemcilerine göre daha iyi benimde kurmak istediğim oyun sunucusu.
offf dostum ya şu sunucu bilgisayarlarına nedense bir ilgim var ancak anlayamıyorum sunucu işlemcisinin/sisteminin neye göre iyi olacağını tam olarak. Bunun yanında benim yaptığım oyunda bir sunucuya ihtiyacım, şu karantina günlerinde boş vaktinde bana bu işleri anlatabilir misin?

kapanmax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Koray Samet AK
offf dostum ya şu sunucu bilgisayarlarına nedense bir ilgim var ancak anlayamıyorum sunucu işlemcisinin/sisteminin neye göre iyi olacağını tam olarak. Bunun yanında benim yaptığım oyunda bir sunucuya ihtiyacım, şu karantina günlerinde boş vaktinde bana bu işleri anlatabilir misin?

kendi bilgimle tabi anlatırım bro sorun yok ama ayaküstü anlatmak gerekirsek kimi oyunda işlemci kimi oyunda ram önemlidir örnek olarak ben şimdi 7700k yı csgo serverleri açmak için alacağım çünkü csgo serverleri işlemcinin tek çekirdek performansı iyi olursa kaliteli oluyor genelde sunucu işlemcileri ortalama olarak 3 ghz felan oluyor 7700k stok haliyle 4,2 ghz bir işlemci bu yüzden bu işlemciyi seçtim. öte yandan minecraft içinde işlemci o kadar önemli değil "tabi çok kötü olmamak şartıyla" ama minecraft serverler içinde ram çok önemli sanırım javadan dolayı.içine ne kadar plugin yüklersen o kadar fazla ram yiyor. mantık bu teknik olarak bende o kadar içli dışlı değilim ama az çokda bir bilgim var
Mesaj otomatik birleştirildi:

he birde tabi 7700k ve benzeri masaüstü işlemcilerde max ram genelde 128 gb oluyor anakartlar için öbür işlemcilerin anakartlarında ne varsa takabiliyolar :D tabi onlarında sınırı var ama 128 gbden yüksek olabiliyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,438
Üyeler
138,355
Son üye
Bedirhn
Top Bottom