Neler Yeni

i7 8750h 1050ti Fps Drop

Fkaan07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fehmi Kaan Erdoğan
Merhabalar, Casper Excalibur G670 laptopa sahibim.
Sorunum ise oyunlarda normal olması gereken fps değerlerinde 30-40 saniye ilerledikten sonra 20-30 saniyelik droplar girmesi ve bunların ardı ardına bir döngü halinde devam etmesi.
Sistemim:
- i7 8750H işlemci.
- 1050 Ti ekran kartı.
- 16 GB(2x8) 2666MHz RAM.
- Intel 660P 512 GB NVMe M.2 SSD.
- Toshiba 1TB 5400RPM HDD.
- Windows 10 Home Single Language 64bit
Herhangi bir ısınma ya da donma gibi sorunları yoktu ama 6 ayı geçtiği için fan temizliği ve termal macun değişimi için servise bıraktım. Servisten aldıktan sonra çok ciddi ısınma problemlerim ( 98-103 derece gibi sıcaklıklar görünce korkup kapattım) ve tekrar eden FPS düşmesi sorunlarıyla karşılaştım ve hemen başka bir servise götürdüm. Termal macunu tekrar değiştirildi ve ısınma sorunu ortadan kalktı. Tam içim rahat edecekken FPS düşmesi sorununun devam ettiğini fark ettim.
Tüm sürücülerim ve windows sürümüm güncel.
İnternette okuyabildiğim çoğu çözüm önerilerini denedim. HDD kurulu olan oyunları belki HDD sorunludur diye SSD tekrar kurdum, değişik grafik ve çözünürlük ayarlarında denedim, görev yöneticisinden ilgili oyunları işlemci önceliğini yüksek ayarladım, güç seçeneklerinin tümünde denedim ama drop sorunu devam ediyordu. Sıfırdan temiz Windows kurup sürücüleri vb. en baştan temiz kurulum yaptım şu an sadece CS:GO ile deneyebildim sorunum devam ediyor.
Throttlestop ile birkaç undervolt denedim değişim olmadı.

msi afterburner değerleri:
bir süre oynadıktan sonra menüde bekleme anında 1.PNG
CS:GO 1080P yüksek ayarlarda 150fps civarı akıcı oynarken değerlerim ( bu şekilde 30-40 saniye seyrediyor)
normal an.PNG

30-40 saniye akıcı oynadıktan sonra yaklaşık 20-30 saniye boyunca drop giriyor ve bu şekilde değerler alıyorum
drop anı 2.PNG
drop anı.PNG

hdtune ile ssd ve hdd hata taraması yaptım ve sürücülerim güncel

Ekran Alıntısı2.JPGintel src.PNGek src.PNGssd error scan.PNG

emirergin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Ergin
Dostum aynı laptop a bende sahibim ve aynı sorunu bende yaşıyorum. Örneğin daha yeni Wolfenstein II New Colossus, Red Dead Redemption 2, Witcher 3 oynarken fps değerlerim yüksek ayarlarda sabit 60 fps iken belli aralıklarla 20-25 arasına düşüyor. MSI Afterburner da şunu farkettim fps drobu yediğimiz zaman işlemci kullanımı %40-50 lerde iken birden %10 a düşüyor gereksiz biçimde. Kalıcı bir çözüm bulamadım henüz. Throttle Stop diye üçüncü parti uygulama var ordan işlemci frekansını düşürüp geçici çözüm üretebilirsin youtube da var zaten rehberleri 8750h için. Fakat dediğim gibi henüz kalıcı bi çözüm bulamadım. Casper servislerini aradığın zamanda garantiye alıyolar laptopu hiçbir şey düzeltmeyip geri gönderiyorlar. Normalde böyle güçlü bir sistemin 35 fps nin altına inmemesi gerek ekran kartı her ne kadar geri kalsada. Çözüm bulabilirsen instagram emirr.ergin ulaşabilirmisin ?

dolaroldu8tl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,639
İsim
Yiğit Emir Özkan
İlgilendiği Kategoriler
Telefon, PC
Instagram
rexalwst
Steam
yaşıyorum hala
Discord
Rexalest#0427
Oyunu SSD'ye kurun. Laptop soğutucusu alın.

Isındığı için gücünü kısıyor olabilir. Soğutmayla alakalı bence.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Çekirdek kullanımlarında bakın.
Nasıl da düşmüş.
İşlemci kaynaklı bir sorun var.
Acaba sistem ısındığında otomatik olarak performansımı düşürüyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular