Neler Yeni

i9 13900k İşlemcim stres testinde 100 derece oluyor

Zer0Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eren
1 yıl önce topladığım bilgisayarım son haftalarda oyun oynarken oyunlar sürekli çöküyor. Stres testi yaptığımda ise işlemcimin performans çekirdeklerinin en fazla 76 derece olduğunu gördüm. Fakat Efficient yani verimlilik çekirdeklerinin 100 derece olduğunu gördüm. Sizce bu büyük bir sorun mu? Yoksa sadece termal macunumun değişme zamanımı gelmiş. Şuan ki termal macunum Thermal Grizzly Kryonaut. Eğer değişmesi gerekiyor ise Pullsar Ice Dragon Pullwark Bold veya Pullsar Ice Dragon Pullwark Regular mı alsam? Ücreti sorun değil. Benim için önemli olan performansı.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
oguz kagan
1 yıl önce topladığım bilgisayarım son haftalarda oyun oynarken oyunlar sürekli çöküyor. Stres testi yaptığımda ise işlemcimin performans çekirdeklerinin en fazla 76 derece olduğunu gördüm. Fakat Efficient yani verimlilik çekirdeklerinin 100 derece olduğunu gördüm. Sizce bu büyük bir sorun mu? Yoksa sadece termal macunumun değişme zamanımı gelmiş. Şuan ki termal macunum Thermal Grizzly Kryonaut. Eğer değişmesi gerekiyor ise Pullsar Ice Dragon Pullwark Bold veya Pullsar Ice Dragon Pullwark Regular mı alsam? Ücreti sorun değil. Benim için önemli olan performansı.
soğutma olarak ne kullanıyorsun

Zer0Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
oguz kagan
İsmimin altında yazıyor bütün sistem özelliklerim. Sanırsam imza kısmı.
hocam intel işlemciler hakkında pek bilgim yok ama sıvı soğutman iyi bence termal macunda ya da yakın zamanda işlemciyi çıkar tak yaptıysan montajda bir sıkıntı olabilir

Zer0Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eren
13900K, 14700K, 14900K gibi işlemciler çok yüksek watt çekip ısınan işlemciler. Bu yüzden genelde Ryzen tavsiye edilir. Kasanın yan kapaklarını açabilirsin.
1 ay önceye kadar böyle bir sorun yoktu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Dogancan
Sorun yok . İşlemci fan hızına bak ne kadar hızda çalıştığına %100 de çalışmıyorsa sorun yok.

Zer0Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eren
Sorun yok . İşlemci fan hızına bak ne kadar hızda çalıştığına %100 de çalışmıyorsa sorun yok.
Termal macunun değişmesi mi gerek yani? Çünkü oyunlar çöküp duruyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Dogancan
Fanların ne kadar hızda çalıştığına bak eğer son hızdalar ise sorun var. Termal macun ile düzelebilir ama bozulmuşta olabilir simdi.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,462
İsim
Hacı

ThE LoSt

80+ Silver
İntelin bu işlemcileri soğutucu olarak ne kullanırsan kullan maalesef sıcak çalışıyorlar

Top Bottom