Neler Yeni

İdeolojiler hakkında önerdiğiniz kitaplar..

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,582
İsim
İsmi ismi.
Esenlikler. Öncelikle şimdiden konumu okuyan, cevap yazan kişilere teşekkürlerimi iletiyorum. İdeolojiler hakkında popüler kültür ne diyorsa o olmak istemiyorum. 3 ana konu hakkında kitap, kitaplar istiyorum. Ancak bu kitaplar tamamen öznel fanatik yazımlar olmasın ideolojiyi temsil eden kişilerden profosyonelce yazılmış kitaplar olsun.
Liberalizm ve sosyalizm hakkında kitap önerilerinizi istiyorum.
Bir de millet tanımı hakkında, milliyetçilik hakkında ulus devlet hakkında kapsayıcı kitap, kitap önerilerinizi istiyorum.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bence sırf ideoloji için kitap okunmaz.
İlk başta Nutuk okuyun, okuduysanız Kemal Tahir - Esir Şehrin İnsanları (Sol bir kitaptır, ideolojiyi anlatmaz, yaşam tarzını işler çok güzel bir eserdir.)
Atsız'ın eserlerinden bir iki tane okuyun ardından.
İlla ideoloji kitabı istiyorsan Das Kapital'den başla diyeceğim ancak güncelliğini yitirmiş bir kitap.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,582
İsim
İsmi ismi.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence sırf ideoloji için kitap okunmaz.
İlk başta Nutuk okuyun, okuduysanız Kemal Tahir - Esir Şehrin İnsanları (Sol bir kitaptır, ideolojiyi anlatmaz, yaşam tarzını işler çok güzel bir eserdir.)
Atsız'ın eserlerinden bir iki tane okuyun ardından.
İlla ideoloji kitabı istiyorsan Das Kapital'den başla diyeceğim ancak güncelliğini yitirmiş bir kitap.
Nutuk okudum ancak Atatürk'ün ideolojisini anlamak için nutuk değil medeni bilgiler gerekiyor. Kitabı okumadım ama konu başlıklarını inceledim, demokrasi hakkında ekonomi hakkında hukuk hakkında her konuda yazısı var. Atsız hakkında fikirlerimi açacağım konuda belirteceğim ama çok fanatikçe yazılmış kitapları olacağını bildiğim için çok istemiyorum.

Das Kapital kitabını yapay zeka önermişti :D Kapitalizm ve liberalizm hakkında temel ve anlaşılması çok zor olmayan bir kitapsa okuyacağım.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,582
İsim
İsmi ismi.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O kadar hit almış konu bir tane cevap veren yok. Besim tibuk fanlığı yapıp komunizme söven bir liberal olmayı, Ağır komunist olmayı, boş oy atan gerçek bir milliyetçi olmayı biliyorsunuz ama :D

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,222
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Siyasi İdeolojiler - Andrew Heywood