Neler Yeni

İdmandan Öncemi Sonramı Beslenilmeli?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Spor salonuna gidiyorum, voleybol idmanına. 15 yaşındayım, dün idmandan önce 355 ml monster içtim ve midem baya kötüydü. İdmandan önce beslenmelimiyim? Enerji içeceği içilmeli mi

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İdmandan önce hafif şeyler yemeni öneririm. Mesela haşlanmış yumurta akı yiyebilirsin.

Samaeldrazi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,540
İsim
Alp
Steam
https://steamcommunity.com/id/alpdrazi/
Discord
Alp "drazi"#5123
Spor salonuna gidiyorum, voleybol idmanına. 15 yaşındayım, dün idmandan önce 355 ml monster içtim ve midem baya kötüydü. İdmandan önce beslenmelimiyim? Enerji içeceği içilmeli mi
Spordan 1 saat önce min. yemek yenmez.Ayrıca enerji içeceği içmeye ne gerek var?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Spor salonuna 2 saat öncesine kadar yemek yememen lazım ama bende sırf okulda olduğum için mecbur azıcık yiyorum en iyisi küçükten daha küçük bir tabağa yemek koy öyle tatmin olursun

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Allah affetsin yarım saattir "idamdan" diye okuyorum. Troll konu sandım, diyorum bu nasıl soru...

İdmandan 1-2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı beslen. Enerji vermesi için Türk kahvesi veya filtre kahve içebilirsin.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Spor yapmadan en az 45 dakika önce bir şeyler yemiş olman lazım. Spordan sonra yiyip yememek sana kalmış, çok ağır olmamak şartıyla spordan sonra atıştırabilirsin. Tadım'ın fındıklı barları var mesela, ben spordan çıkınca bir tane ondan yiyorum akşam yemeğine kadar yetiyor. Tabii senin spor saatine göre değişir bu durum ama dediğim gibi spordan önce ve sonra çok ağır şekilde beslenme, 45 dakika önce de mutlaka bir şeyler yemiş ol.

Ömerefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Efe
Spor yapmadan en az 45 dakika önce bir şeyler yemiş olman lazım. Spordan sonra yiyip yememek sana kalmış, çok ağır olmamak şartıyla spordan sonra atıştırabilirsin. Tadım'ın fındıklı barları var mesela, ben spordan çıkınca bir tane ondan yiyorum akşam yemeğine kadar yetiyor. Tabii senin spor saatine göre değişir bu durum ama dediğim gibi spordan önce ve sonra çok ağır şekilde beslenme, 45 dakika önce de mutlaka bir şeyler yemiş ol.
Kesinlikle yanlış bilgi spordan 45dk önce yemek yenmez dalağı şişer

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Kesinlikle yanlış bilgi spordan 45dk önce yemek yenmez dalağı şişer
Ben 3 yıldır spor yapıyorum. Spordan EN AZ 45 dakika önce bir şeyler yemiş olması lazım. Yukarıda da belirttiğim gibi ağır şeylerden bahsetmiyorum. Gidip lahmacun, iskender, 2 porsiyon döner yemeyecek herhalde. Bir soğuk sandviç, 2 yumurtalık omlet ya da direkt haşlanmış yumurta yiyip sporuna giderse vücudundaki yağlar, kaslar sporda daha da verimli hale gelir. Daha çok yağ yakar, kas yapar. Aç karnı ile giderse, vücudunda yeteri kadar protein ve besin olmayacağı için sporda yaptığı hareketler vücudundaki yağları yakmak yerine kasları yakar. Bu da kötü bir şeydir.

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Ömer Keskin
İdmandan minimum 2-3 saat önce yiyin. Mide doluyken idman yapılmaz. İdmandan sonra eğer takviye edici gıda kullanıyorsan Bcaa alabilirsin.

Top Bottom