Neler Yeni

Yardım İKİ RAMDE KARARSIZIM LÜTFEN

Merhaba arkadaşlar, r7 7800x3d işlemci msi mag b650 tomahawk wi-fi 6600mhz(OC) anakart msi 4070 super 3x ventus ekran kartı mevcut.

Aşağıdaki 2 ram de kararsızım sizden ricam yardımcı olur musunuz performans açısından ve sorunsuz çalışacak ram istiyorum.

Bünyamina

80+ Gold
Merhaba arkadaşlar, r7 7800x3d işlemci msi mag b650 tomahawk wi-fi 6600mhz(OC) anakart msi 4070 super 3x ventus ekran kartı mevcut.

Aşağıdaki 2 ram de kararsızım sizden ricam yardımcı olur musunuz performans açısından ve sorunsuz çalışacak ram istiyorum.

Patriot Viper Venom 32 GB (2x16) 6000 MHz CL30 PVV532G600C30K DDR5 Ram​

On numara tercihlerden biri olur.
Hatta 1.5k daha fazla verirsen 4 ram alırsın diğer ramlara göre 1.5k fazlasına 64 gb. Mükemmel.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Msi B650 Gaming Plus wifi ile corsair kullaniyorum. Memnunum ama renkleri kontrol etmem için icue indirmem gerekiyor. Z5 iyi bir ram. Bildiğim kadarıyla msi center üzerinden de kontrol ediliyor rgb si

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Msi B650 Gaming Plus wifi ile corsair kullaniyorum. Memnunum ama renkleri kontrol etmem için icue indirmem gerekiyor. Z5 iyi bir ram. Bildiğim kadarıyla msi center üzerinden de kontrol ediliyor rgb si
z5 cl36 görünüyor amazon’da corsair cl30 o yüzden corsair tercih edeceğim sanırım cl düşük istiyorum

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Ahmet Melih Alemdar
z5 cl36 görünüyor amazon’da corsair cl30 o yüzden corsair tercih edeceğim sanırım cl düşük istiyorum
6000 e CL30 şu an zaten en ideal değer DDR5 te. Ben Vengeance Serisini seviyorum DDR4 ve DDR5 te sorun yaşamadım hiç. Sadece Mystic Light ile uyumlu olsa daha da güzel olurdu görüntü :D

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Shoto Todoroki

Corsair daha iyi daha ucuza patriot viper venom var ama exposu sorunlu diye duydum tam bilmiyorum attığınız seçeneklerden cl30 olması yönünden corsair daha iyi.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
903
İsim
Ahmet Melih Alemdar
mystick light dediğin ne oluyor?
MSI ın programı. Mesela kasa fanları, sıvı soğutma, ekran kartı gibi ürünlerin RGB lerini bu programdan ayarlayabiliyorum istediğim gibi.
Vengeance da RGB var, onu da ayarlayabiliyorsun ama ekstradan iCue programı var Corsair ın. Anca öyle kontrol edebiliyorsun.
G.Skill gibi bazı markaların Ram leri direkt MSI, Asus, Gigabyte gibi anakartların programları ile direkt uyumlu çalışıyor.
Çok takıntılı değilsen, takılma :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI ın programı. Mesela kasa fanları, sıvı soğutma, ekran kartı gibi ürünlerin RGB lerini bu programdan ayarlayabiliyorum istediğim gibi.
Vengeance da RGB var, onu da ayarlayabiliyorsun ama ekstradan iCue programı var Corsair ın. Anca öyle kontrol edebiliyorsun.
G.Skill gibi bazı markaların Ram leri direkt MSI, Asus, Gigabyte gibi anakartların programları ile direkt uyumlu çalışıyor.
Çok takıntılı değilsen, takılma :D
inan bana sen diyene kadar takıntılı değildim 😂😂

Top Bottom