Neler Yeni

İkinci Dünya Savaşı'nın en başarılı komutanı size göre kim?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Ne Hitler Ne Stalin Ne de Churchill
Kazanan Roosevelt
Neden mi ?
ABD'yi savaş sonrasıgüçlü yaptı.
Tüm itilaf ve müttefik devletlerini kendine bağımlı etti veya edicekti.
Roosevelt iyi bir komutan ya da yönetici değildi. Yamamoto eğer sonradan güç zehirlenmesi yaşayıp salaklık yapmasaydı, Hitler manyaklaşıp tüm dünyaya savaş açmasaydı sadece yerinde durucaktı roosevelt. Uzun bir süre hiçbir şey yapmayacaktı. Hitlerde iyi bir komutan değil, iyi bir ekonomistti. Çok iyi bir diktatördü. Askeri dehası tartışılır. Ama bunlar benim şahsi fikrim.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Roosevelt iyi bir komutan ya da yönetici değildi. Yamamoto eğer sonradan güç zehirlenmesi yaşayıp salaklık yapmasaydı, Hitler manyaklaşıp tüm dünyaya savaş açmasaydı sadece yerinde durucaktı roosevelt. Uzun bir süre hiçbir şey yapmayacaktı. Hitlerde iyi bir komutan değil, iyi bir ekonomistti. Çok iyi bir diktatördü. Askeri dehası tartışılır. Ama bunlar benim şahsi fikrim.
Her diktatörlerin evrelerini anlatayım mı?
İlk önce kalkındırır güç tekelde toplandığı için
Sonra büyümek ister
Tüm gücü kendine çeker
Zehirlenir
Ölür.

Bura.K

80+ Silver
İsmini hatırlamıyorum ama KURSK savaşında 100'den fazla tankı patlatan ve Hi'ler'in en sevdiği Tank komutanı olup onlarca madalya alan bir komutan vardı.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,026
İsim
Mert Can Ergün
hayır
1644519252315.png

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
İkinci Dünya Savaşı'nda en başarılı bulduğunuz komutan kimdir? Erich von Manstein takdir ettiğim bir komutandır. Zhukov'un verdiği can kayıplarına ne dersiniz, haklı bir dava mıydı sizce?

Karl Dönitz​

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
İsmini hatırlamıyorum ama KURSK savaşında 100'den fazla tankı patlatan ve Hi'ler'in en sevdiği Tank komutanı olup onlarca madalya alan bir komutan vardı.
Bahsettiğiniz kişi Erich von Manstein olabilir mi? Kursk savaşındaki en başarılı generaldi. Zhukov çok büyük övgüyle bahseder kendisinden. Ama dediğiniz Hi*lerin en sevdiği tank komutanı olayını hatırlamıyorum.

Bura.K

80+ Silver
Bahsettiğiniz kişi Erich von Manstein olabilir mi? Kursk savaşındaki en başarılı generaldi. Zhukov çok büyük övgüyle bahseder kendisinden. Ama dediğiniz Hi*lerin en sevdiği tank komutanı olayını hatırlamıyorum.
Yok hocam, genç bir komutandı.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Başarılı bir amiraldir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Model mi?
Evet evet, Model olabilir. Ama ben 100 tankı imha ettiği muharebeyi bilmiyordum. O kadar da genç değilmiş aslında.

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Bana kalırsa Hitler sona doğru fazla gaza gelmeseydi ve Sovyet Rusya ile ittifak kursaydı şuan çok başka bir dünya da olurduk Stalin daha iyi komutan demeyin adamları yine kış kurtardı
Hitler gaza getirildi savaşı tek kişi yönetmiyor fikirler sunulur mantıklı olan seçilirdi bu arada panslavizm vs fikir ayrımları nedeniyle iki ülke azılı düşmandı :) çok karışık bir durum anca böyle anlayabilirdim

Top Bottom