Neler Yeni

İkinci el laptoplardan hangisi ? Başka önerisi olan?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
Bütçe
20000
Şu iki laptopu gözüme kestirdim. Çok para vermek istemiyorum. Şu an bayağı eski bi laptop kullanmaktayım. Oyun falan oynar takılırım diyorum. 4050 bakıyordum ama ihtiyaçlarıma göre pahalı geldi biraz. Sizce zorlayıp 4050 mi alınmalı.

Beğendiğim laptoplar fotoğraflarda var.

Bütçe: 20 bin dolayları

Ekler

• IMG_2051.jpeg
    IMG_2051.jpeg
    354.9 KB · Hit: 21
  • IMG_2050.jpeg
    IMG_2050.jpeg
    373.8 KB · Hit: 29
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ali soy
hocam öncelikle iyi günler rtx 3050 gayet güzel bir ekran kartı fakat ufak bir sıkıntısı var oda vram 4gb yeterli mi tartışılır yani genel olarak vramden ziyade ekran kartının gücüde önemli bütçeniz el verirse 3-4 bin tl farkla sıfır bir halde almak daha sağlıklı olabilir 4050 6gb vram ile ve daha yeni olmasından kaynaklı daha iyi performans verecektir eğer ileriye dönük uzun süre kullanabileceğiniz bir sistem arıyorsanız 4050 daha mantıklı olacaktır
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı zamanda ekran kartı watt değerleri çok önemli lütfen alırken dikkat edin çünkü rtx 3060 da örnek olarak 75 watt ve 100 watt aynı performansı vermiyor 100 watt çok daha iyi performans veriyor bu değerde önemli aklınızda bulunsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam öncelikle iyi günler rtx 3050 gayet güzel bir ekran kartı fakat ufak bir sıkıntısı var oda vram 4gb yeterli mi tartışılır yani genel olarak vramden ziyade ekran kartının gücüde önemli bütçeniz el verirse 3-4 bin TL farkla sıfır bir halde almak daha sağlıklı olabilir 4050 6gb vram ile ve daha yeni olmasından kaynaklı daha iyi performans verecektir eğer ileriye dönük uzun süre kullanabileceğiniz bir sistem arıyorsanız 4050 daha mantıklı olacaktır
İyi günler,3-4 ekleyebilirim ama bunu ekleyince 1-2 daha ekleyip 4050 li cihazlar başlıyor

Peki sıfır 3050 cihazlar mı ikinci el 4050 cihaz mı

Teknolojik ürünlerimi pek değiştiren biri değilim. 6-7 senelik ama a9 4gb ramli bi laptop kullanmaktayım. Okul zamanı sadece okulda kullandım şimdi de bir şeyler izlemekte kullanıyorum. Ama yalnız yaşamaya başlayınca sıkıntıdan oyuna da mı başlasam diyorum tabi arkadaşlarım da etkili bu konuda.

hocam öncelikle iyi günler rtx 3050 gayet güzel bir ekran kartı fakat ufak bir sıkıntısı var oda vram 4gb yeterli mi tartışılır yani genel olarak vramden ziyade ekran kartının gücüde önemli bütçeniz el verirse 3-4 bin TL farkla sıfır bir halde almak daha sağlıklı olabilir 4050 6gb vram ile ve daha yeni olmasından kaynaklı daha iyi performans verecektir eğer ileriye dönük uzun süre kullanabileceğiniz bir sistem arıyorsanız 4050 daha mantıklı olacaktır

aynı zamanda ekran kartı watt değerleri çok önemli lütfen alırken dikkat edin çünkü rtx 3060 da örnek olarak 75 watt ve 100 watt aynı performansı vermiyor 100 watt çok daha iyi performans veriyor bu değerde önemli aklınızda bulunsun

Böylr bi cihaz var. Casper hakkında ne düşünürsünüz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ali soy
şimdi uzun vadeli olarak 4050 daha mantıklı çünkü daha yeni teknolojileri var 3000 serisine göre eğer 2. el ürünü kendinizin deneme imkanı var ise hangi ürünü aldığınızı anlamanız daha kolay olabilir çünkü internet üzerinde a yazıpta b gönderebiliyorlar dikkatli olmak lazım bende 4000 serisi kullanıyorum kesinlikle tavisye ediyorum frame generation gibi yazılımsal özeliikler 30-40 fps gibi daha akıcı oyun sunabiliyor

casper excalibur pek deneyimleyemedim ama genel olarak üzeceğini sanmam tabi internetden videolarını izlemek daha mantıklı olabilir ben monster notebook kullanıyorum bir sürü kötü yorum vardı aldım denedim gerçekten güzel zaten laptop dediğin ısınan bir cihaz yani günümüzde hangi laptopu alırsan al çok büyük bir dilimi ısınıyor ayrıca servisinden çok memnunum

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Bana kalırsa 25-26k civarı Taksitli bir victus veya acer 4050 alabilirsiniz. Eğer o paralara çıkama derseniz . Attığınız victus alınabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ali soy
ayrıca bu yolladığınız excalibur bence çok şık ve güzel duruyor iç donanımsal olarakta gerçekten güzel eğer ürün temizse yani bir sıkıntı olmadan gönderiyorlarsa alınabilir gayet güzel ama tekrardan internet üzerinden videolarını izlemekte fayda var isterseniz bakabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ali soy
rica ederim kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin tekrardan şimdiden hayırlı olsun

Top Bottom